Той изчислява вредите, нанесени от Германия, България и Италия на Гърция по време на окупацията й през Втората световна война на обща стойност 17.8 млрд. предвоенни долара, което през 1938 г. се равнява на гръцкото БВП за 33 години, или на бюджета на Гърция за 130 години.

Гърция вече неофициално направи стъпки пред Германия за този дълг. През юли правителството на гръцкия премиер Андонис Самарас изготви доклад с обем 80 страници, в който описва репарациите, които Атина е убедена, че Германия й дължи. В тях е включен и един огромен заем, който Гърция е била принудена да даде на Берлин докато тази страна е била под нацистка окупация в периода 1941-1945 г.

Според Доксиадис, който е бил правителствен координатор за данните за претърпените щети, предоставени от всички гръцки министерства, Германия дължи на Гърция 10.8 млрд. долара, Италия - 6 млрд. долара, и България - около 1 млрд. долара, предаде GRReporter.
Щетите за Гърция възлизат на 2250 долара на човек, а получените репарациите са в размер на 30 долара на човек, т.е. остава пасив от 2200 долара на човек, изчислява урбанистът.

Атина е получила минимална част от тази сума, която според Доксиадис е трябвало да получи. Аргументите за това са различни - Германия трябвало да се възстанови от войната, Италия била много бедна, а България се е жертвала за съюзниците си.

В доклада си, озаглавен "Жертвите на Гърция: искания и репарации във Втората световна война", съхраняван в Националната библиотека на страната, Доксиадис пише, че щетите са изчислени не на базата какво действително е унищожено, а какво може да бъде доказано. Не са включени жертвите сред населението (от смърт, болести, намаляване на раждаемостта), както и вредите върху културата.

Колкото повече германците натискат за мерки за икономии, толкова по-настойчиво гърците претендират за германските репарации от времето на Втората световна война, пише в заглавие в. "Ню Йорк таймс".
В публикацията, цитирана от в. "Филелефтерос", изданието се спира на сегашните измерения на този въпрос, провокиран от жестоките мерки за икономии, които начело с Берлин т. нар."тройка" кредитори /ЕС, ЕЦБ и МВФ/ налага на гърците.

"Тогава ни екзекутираха с оръжие, сега го правят с икономически мерки", цитира американският вестник думите на Янис Сингелакис, който по време на германската окупация на Гърция е бил дете на седем години.