Благовест Караджов поема поста управител на iuvo
От месец април 2022 г. постът управител на iuvo се поема от Благовест Караджов, който идва в платформата след повече от 20 години на ръководни позиции в различни компании с насоченост към иновациите и високите технологии. Той има доказан опит и успех в създаването и управлението на комплексни решения в областта на финтех, телекомуникациите и електронната търговия. Благовест е ръководил дигиталната банка и дигиталните услуги на Виваком, най-голямата телекомуникационна компания в България, а преди това е бил директор на платформите за услуги на най-големия кабелен оператор в България - Blizoo, както и CTO на Net Is Sat, един от първите интернет доставчици в страната. Магистър е по компютърни науки и комуникации.
"Наблюдавам отблизо развитието на iuvo от години и за мен е не само чест, но и удоволствие да поема ръководството на една отлично управлявана и утвърдена платформа за P2P инвестиции, в която са вложили своето доверие и средства над 30 000 инвеститори. Приоритетът в следващите месеци е технологичното обновление на платформата, така че потребителите да получат неповторим UX/UI, удобство за използване и висока надеждност. В следващите две години основната ми цел е iuvo да е в Топ 3 по инвестирани средства сред платформите в сегмента. Благодарение на отлично обучения и професионален екип iuvo ще продължи да се развива, така че да бъде предпочитаното място за инвестиции. Разчитам и на богатия си опит в управлението и развитието на финтех и дигитални платформи и съм сигурен, че iuvo ще продължи успешно да осъществява своята мисия като предлага нарастваща стойност за инвестициите на нашите клиенти.", заявява Благовест Караджов за развитието на iuvo.
"Годините в iuvo са едни от най-отговорните и динамичните в живота ми до момента. Оставям в ръцете на Благовест една добре смазана машина, която с колегите успяхме да превърнем в P2P платформата с едни от най-стриктните правила за допускане на оригинатори, с две спечелени награди от Forbes Business Awards, като едната е за компания на годината в сектор финанси, и с над 30 000 инвеститори, с които iuvo продължава да расте", споделя Ивайло Иванов, съосновател и досегашен управител в iuvo.
Благодарение на инвеститорите, които избраха iuvo, и усилената работа на екипа на платформата и на кредитните оригинатори, с 2021-ва iuvo изпрати най-успешната си година до момента, като постигна рекорден ръст със 115% увеличение на нетните депозити спрямо 2020 година и 42% увеличение на портфейла спрямо целия период 2016-2020.
Ето и резултатите през последната година (2021-ва спрямо 2020-а), по които iuvo отбелязва страхотен прогрес:
- Ръст на нетните депозити - 115%
- Ръст на портфейла - 42% спрямо целия период 2016-2020
- Ръст на портфейла - 110% ръст на портфейла спрямо 2020
- Ръст на регистрираните потребители - 26%
- Ръст на сумата на инвестираните средства - 58%
- Изплатени лихви през 2021 г. - 1 994 766 евро
- Получени бонуси през 2021 г. - 132 360 евро
За шестте години от създаването си iuvo привлече над 30 000 клиента и близо 270 милиона евро оборот на пазара, които са донесли средна годишна доходност от 9.2% на инвеститорите от създаването на платформата досега. Години наред iuvo е сред най-големите платформи по пазарен дял в континентална Европа. Мажоритарен собственик на платформата е MFG - група, която обхваща небанкови финансови институции и финтех компании на седем пазара в Европа и САЩ. Основният фокус на MFG е предоставянето на възможност за финансово включване на всеки.
Целта на iuvo продължава да бъде да заемаме атрактивен дял от портфолиото на алтернативни инвестиции в инвеститорския портфейл на клиентите си, както и да привлича нови потребители, които ще могат да се възползват от лесните, удобни и интуитивни за ползване продукти, индивидуално отношение и атрактивни условия, и така да влезе в Топ 3 на платформите в сегмента. 2022-ра ще бъде година на технически иновации и засилено присъствие на нови пазари.
Материалът е предоставен от iuvo.
НАЙ
България подписа с "Уестингхаус" и "Хюндай" договора за нови мощности в АЕЦ "Козлодуй"
Алтернативният бюджет на ИПИ: Връщане на разходите на нива под 40% от БВП
Уорън Бъфет намалява дела си в "Епъл" и "Банк ъв Америка"
Наемите в България са едни от най-недостъпните в ЕС за нископлатени работници
България подписа с "Уестингхаус" и "Хюндай" договора за нови мощности в АЕЦ "Козлодуй"
Алтернативният бюджет на ИПИ: Връщане на разходите на нива под 40% от БВП
Наемите в България са едни от най-недостъпните в ЕС за нископлатени работници
Уорън Бъфет намалява дела си в "Епъл" и "Банк ъв Америка"