Коментари - Биткойнът прехвърли 10 000 долара за първи път от февруари | Бизнес.dir.bg
назад

Биткойнът прехвърли 10 000 долара за първи път от февруари

Исторически максимум виртуалната валута отбеляза през декември 2017 година

Обратно в новината
| Редактор : Калин Каменов

Коментари - Биткойнът прехвърли 10 000 долара за първи път от февруари | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Да живеят БАЛЪЦИТЕ .

@Редактор: Калин Каменов "електронната борса за криптовалути Койндеск (Coindesk)" Coindesk е информационен сайт, който следи курсовете на различни криптовалути. Бъркаш с Coinbase? "продължавайки да отчита повишение спрямо предходната сесия" Каква "предходна сесия" бе шефче? ВТС се търгува 24/7. Какво общо има движението на ВТС днес и вчера с някакви събития около Libra от миналото лято, съвсем пък нямам идея. Изобщо, защо в дир-а не се ограничите да пишете за неща, от които разбирате, вместо да се излагате?

0123

За курса на БТК ще говорим след понеделник. Всички имащи БТК точете големите саби. Вие знаете защо.

Предсказателите са се изпокрили - спазват корона дистанциране - биткоина щеше да умре, да се срути, да слезе до 0-ла, бил само за балъците. Къде сте бе спецове? Какви са новите предсказания? Кога да очакваме следващото "умиране"?

Биткойна е там, където е, само заради спекулантите. Ако ги няма тях - наистина ще умре, защото се вижда, че не може да бъде развит технологично по различни причини, а текущото му състояние не е достатъчно добро, за да бъде възприет масово. Бъдещето принадлежи на друга, по-съвършена криптовалута, която и да е тя.

давай, давай :)) радваш много явно нямаш никаква идея как се развива тази технология. Иначе си прав - като измислят практични електро коли, ще заместят ДВГ-тата, като измислят телепортацията ще отпаднат колите, като измислят по-добра блок-чейн или друга технология ще отпадне биткоина и т.н. в бъдещето ще има все по-съвършени технологии. Ама междувременно всяка технология ще си изживее живота и ще си изиграе ролята, а "предсказателите" ще продължават да дават "прогнози" които никога не се сбъдват и с умен вид ще философстват. Давай още "прогнози" оправяш ми настроението :))

Само такива като теб могат да си мислят, че глупости с такава абсурдна волатилност са технология, а не просто сепкулация.

Ей, тъпчо, в момента всички пазари са нагоре, противно на всякаква пазарна логика и само заради престъпната политика на ФЕД и трежърито. Още малко ще задържат и всичко ще се срине, този път окончателно. Криотавалутите не са никакви валути, а синтетични спекулативни инструменти. Преди месец-два се сринаха, защото дойдоха марджин кол-овете по други спекулативни позиции. Скоро всичко ще се повтори в много по-голяма степен. Като питаш къде са прогнозистите, миналата години ни продънихте ушите как по това време биткойнът ще е ако не 100 000, то поне 50 000 долара. Единственият шанс това да се случи е като дойде хиперинфлацията, но тя за тези неща доста ще закъснее докато отмина девалвацията.

Защо "противно на всякаква пазарна логика"? Напълно закономерно. Бедните си използват помощите, за да си купуват храна, а богатите използват нулевите лихви на Фед, за да изкупуват обратно фирмени акции, което завишава стойността на акциите, което повишава доходоносността на дивидента, което дава възможност да се теглят още заеми на нулева лихва с обезпечение акциите, с които заеми се изкупуват обратно фирмени акции... В смисъл, ти за perpetuum mobile не си ли чувал? Щото Фед го изобретиха :D но го кръстиха QE, вместо РМ. И понеже пишеш за пазарна логика и хиперинфлация — това, което се случва с Dow и NASDAQ, е именно хиперинфлация. Рационалните индивиди разменят някакви хартийки без стойност за нещо, което има поне наглед по-трайна стойност и може да я съхранява по-добре. Хиперинфлация на продуктите за крайно потребление няма, понеже там в момента се извършва субституция на пари — изгубеният доход от реалната икономика (донякъде) се замества от паричните помощи по $1200 на калпак и payroll грантовете за МСП. Виждам, че недолюбваш криптовалутите и с изключение на самия биткойн споделям мнението ти — всичките алтове са спекулативни боклуци и няма нормален човек, който да пази капитал в алтове. Но в момента наближаваме много интересна двойна критична точка: намаляването на блоковата субсидия на биткойн и кредитната експанзия на долара. Каквото и да се говори, има доста хора, които без да парадират с нещо, кротко и спокойно си държат биткойните и добавят по мъничко при всяка възможност. Сегашният halving е първото събитие, преди което биткойн има достатъчна популярност, че този процес да продължи. Тепърва ще се види доколко биткойн е спекулативен инструмент и доколко поведението му е вързано с това на фондовата борса. Личното ми мнение е, че двете вече са отвързани — т.е. различни видове инвеститори ги ценят различно. Така че не е време за хейт :) Ако не друго, е интересно какво ще се случи в тази перфектна буря.

Защото това вече не е пазарна логика, ами е антипазарна. Трежърито бълва дълг, срещу който ФЕД са заспали върху клавиша "0" и заверяват акаунти наляво и надясно с 9 и 12 цифрови числа. Това ако е пазар, Маркс е капиталист от Австрийската школа. Ще ни липсва крони капитализмът, щото това вече е болшивишки капитализъм. Инфлация хубаво има, ама само в някои области, като измисления и волатилен фондов пазар. Хубаво викаш, че все пак нещо има там срещу акциите. Още може и да има, ама боклуците, с които се нагълта ФЕД покрай поредно QE са на 90% worthless. В останалото чакаме дефлация - реалните активи, цената на труда и т.н. ще се обезценят яко. Изобщо, Japanification-ът вече е best case scenario. Биткойнът е подобна простотия като това, което направиха с елитното изкуство и със суперяхтите. Да не мисилш, че дават стотици милиони за картини, защото са меценати и изкуствоведи или пък за суперяхти, защото са мореплатавели? Чрез тези неща мултимилионерите перат пари и разполагат с изпраното, а биткойнът е същата схема, само че за оръфляци. В суматохата се намесиха и "инвеститори", т.е. спекуланти. Това чисто технолочино никога няма да е нито currency, нито money, защото е в тежка зависимост от разпределен електронен леджър, който отгоре на всичко е ултра разхитителна технология, тъй като е базиран на proof of work. Нещо, което гърми самоцелно такива колосални количества електроенергия трябва да бъде обложено не с акциз, ами да бъде забранено със закон, вместо да се чудят какви нови еконорми да измислят за колите, та двигателите да станат още по-чупливи и да не изкарват и 200 000 км. Криптовалутите са поредната простотия, на която пролетариатът се хвърля като невидял и не се усеща, как след срива на фиата, електронните пари, които се задават не са от този тип, ами са емитирани от централните банки, а на тези крипто глупости просто ще им дръпнат шалтера, което технически е елементарно да се направи. Те миналия век на колко места иззеха физическото злато и сребро и онази Executive Order 6102 не предизвика нито бунтове, нито нищо, та някакви леджъри ли няма да спрат.

"Нещо, което гърми самоцелно такива колосални количества електроенергия трябва да бъде обложено не с акциз, ами да бъде забранено със закон" Ама то не е самоцелно, а се прави с много специфична и конкретна цел. Смятал ли си разходите за охраната на ония тежки камиони с пари, които ежедневно се търкалят между банковите филиали и трезорите? Или джипките, които зареждат банкоматите сутрин, и правят инкасото на моловете вечер? Или енергийните разходи за добив и претопяване на злато? Редно е да се сравнят нещата, преди да се направи класификацията, че едното е полезно, а другото - вредно. Държавните криптовалути са мечтата на диктатора. Днес по "твоята сметка" имаш пари, утре идва Гешеф или съответния местен мутроид и ти анулира ключовете. Биткойн наистина изисква много електроенергия, но това може да се пренастрои ако и когато е необходимо. Технологията може да функционира дори с димни сигнали :) Също така, биткойн е далеч по-устойчив на изземане от физическото злато, ограбено чрез 6102, поне в обществата, където не се прибягва до изтезания. Нека направят притежанието на биткойн незаконно - ще седим само и ще се усмихваме тъпо, но държавата ще получи една голяма удивителна. За яхтите, изкуството и прането на пари не съм компетентен да давам мнение, но си мисля, че дали биткойн като валута има стойност или не, зависи от разбирането на обществото. Това е валидно за абсолютно всички видове пари. Така че ако пролетариатът се осъзнае класово и започне да изисква да използва тази валута, може само да спечели. Ако не, все тая :)

Абсолютно самоцелно е защото нещо основано на proof of work, вместо на proof of stake примерно, е крайно разхитително. Заради едната криптография, 99,999999999% от изчислителната работа се дискардва. Това е най-тъпанарският brute force, но за сметка на това не се използва за конкретни еднократни задачи, ами е в основата на технологията. В момента транзакциите през тази тъпотия са нищожни и яко се задъхва, смятай какво ще стане при хипотетично експоненциално нарастване на разплащанията рпез нея. Нормалните централизирани електронни разплащания отнемат секунди и въртят трилиоини долари дневно, при несравнимо по-ниско потребление на енергия. Тези, дето разнасяли банкноти с инкасото да са живи и здрави и си струват всички разходи, защото осигуряват най-високата степен на анонимност. За изкуствения хавинг да не говоря. Уж идеята била дефлационна, а по този начин това нещо ще стане неизгодно ако няма постоянен растеж на цената, защото няма да си покрива разходите по смятането накрая, т.е. и то е като цялата ни продъдена система, основаваща се на безкраен растеж, който като спре и всичко потъва. Отделно, този кретенизъм ни връща 4-5 000 години назад преди да се появят физическите пари, когато се е пишело с клиновидно писмо на глинени "леджъри" кой на кого какво дължи и какво е платил. После идват физическите пари, после предстватителните, после електронните и сега - пак тефтер. Да не говорим, че физическите и представителните пари са на преносител и не съдържат в себе си цялата история на транзакциите. За икономиката не е важно една банкнота през колко ръце е минала и колко оборот е навъртяла. Това е важно за правителствата, банките, гугъли, мугъли, сураткетаби и прочее дейта майнинг вампири. Не ни стигат електронните пари сега, че всичко се логва, но поне е децентрализирано на ниво банки и държави, ами сега и този скапан световен леджър, в който цялата история е набита накуп, а проследяването на транзакции и свързването на портфейли с физически лица е тривиално и колко народ вече изгоря. Та, не разбрах кое му е трудното за експроприация и то там, където не се прибягвало да изтезания? За златото трябва да обикалят, можеш да го закопаеш, а в това нещо всичко е черно на бяло и за вечни времена. На центаралните банки никакви крипто простотии не им трябват, защото всичко е на мейнфреймите, където е несравнимо по-ефективно от гелдна точка и на тока, и на дейта майнинга. Правят ти профил и го продават на рекламодатели, търговци, правителствени служби, застрахователи и т.н. От няколко години Виза и Мастъркард закриват сметки на "екстремисти", т.е. на хора с чиито политически възгледи ултралибералните им собственици не са съгласни. Ако мисилш, че криптоглупостите са опълчване срещу пълзящия фашизъм - забрави. Те Интернета ще ограничат, та тази елементарна простотия ли няма да спрат? Единствените пари са физическите и представителните, пък ако ще и банкоматите да сканират серийните номера на банкнотите. Всичко, което е електронно, не ми го хвали. Неслучайно в целия свят пълзащо навлизат ограниченията за разплащания в брой - от това по-голяма реклама на парите и по-голям стимул да се борим да си остане така статуквото нямаме. Вместо това - биткойни и прочее кретении. Да не говорим какво става при системен колапс, какъвто е все по-вероятен. Златото си е злато, сребото си е сребро, а едно по-яко коронарно изригване от това през 90-те или ЕМПта като се сджавкат с Китай и цялата работа е дотам. Като се намесят квантовите компютри пък да не говорим какво ще се случи с цялата тая измислена криптография. Тази волатилност с десетки проценти на седмица е идеална за дива спекула и абсурдна за разплащателно средство. Ако си мислиш, че то сега е така, но после ще се стабилизира - от какъв зор? Редуване на хиперинфлация и хипердевалвация всеки месец - ха, ха. Бандитите, които си играят с дериватите поне нямат илюзии, че правят нещо революционно, а са наясно че се занимават с абсолютни шашми, щото засега няма кой да ги хване засега. Няма абсолютно никакъв шанс биткойнът да стане новото злато или каквото си мисли там, защото е зависим от прекалено много фактори.

леле колко си самонадеян и самовлюбен в делюзиите си, че разбираш от нещо :))) Кажи ми, пенке, когато предлагането на някоя стока намалее двойно, защото производството намаля двойно, това как ще се отрази на цената?

"спрямо предходната сесия"?!? На борсите за търговия с криптовалути няма сесии, те работят непрекъснато. Некадърници.