Средните годишни доходи в региона са се увеличили с 6% спрямо средния растеж в света от 2% през 2013 г.

Растежът на възнагражденията в развитите страни е бил почти нулев през последните две години. МОТ предупреждава, че тази тенденция е опасна за икономическия растеж.
Реалните заплати в тези страни са нараснали с 0,1 на сто през 2012 г. и с 0,2 на сто през 2013 година, което е много под средния за света темп от съответно 2,2 на сто и 2 на сто.

Заплатите в Китай са се увеличили най-бързо - с 9%, показват данните на организацията. Но въпреки силното нарастване заплатите в много страни в региона все още са доста по-ниски от тези в развитите икономики.

Въпреки че заплатите в Азия са се увеличили близо 2,5 пъти от началото на века, според доклада "една трета от работещите в региона и техните семейства не успяват да прескочат международно признатия праг на бедността от два долара на ден". Последиците от световната финансова криза върху нарастването на заплатите също все още се чувстват в региона.

Настоящата тенденция за растеж на заплатите от около 6% е под темповете на растеж от над 7% в годините преди кризата – 2006 и 007 г. Служителите в много от богатите икономики като Великобритания, Италия и Япония също печелят по-малко, отколкото през 2007 г. Растежът на заплатите в Азия е бил стимулиран от Китай, докато растежът на доходите в останалите страни е бил много по-скромен.

Например растежът на заплатата в Източна Азия е бил 7,1% миналата година благодарение на Китай спрямо 5,3% в Югоизточна Азия и 2,4% в Южна Азия, която включва третата най-голяма икономика в региона Индия.

В развитите страни средната заплата е 3000 долара месечно, а в развиващите се държави и страните с нововъзникваща пазарна икономика - 1000 долара месечно.