Зеленият водород може да стане лидер в енергийния сектор
В индустрията са уверени, че търсенето в най-напредналите страни ще процъфтява, стига правителствата да улесняват лоялната конкуренция
Обратно в новинатаКоментари - Зеленият водород може да стане лидер в енергийния сектор | Бизнес.dir.bg
Коментари
" ...стига правителствата да улесняват лоялната конкуренция" чакам ви в България, тук никой не знае какво е конкуренция
Въглердоните миризливи емисии да си заминат, както и всички ислямски, руслямски и други готованковци разчитащи на ресурсите си, а не на ума си - да си отидат на мястото.
Стига с този зелен водород. Това е като електромобилите. Къде ще ги дяваме тия тягови акулулатори? Сигурно не всички ще карат коли??
Зеленият водород НЯМА да може да се утвърди като лидер в енергийния сектор защото: 1. Добиването му не е икономически оправдано, понеже разходите за неговото получаване значително надвишават печалбите 2. Икономически най-оправдано е чрчз електролиза на вода в страни с най-евтина електроенергия (от ВЕЦ) като Норвегия и Канада. 3. Водородът има едно неприятно свойство, наречено ОКЛЮЗИЯ, т.е. безпрепятствено преминаване през метали, поради много малката му по размер молекула. На този принцип се получава най-чистия водород за нуждите на микроелектрониката – пропускане на водород през платинова ампула, през стените на която преминават САМо водородните, но не и другите молекули. Пресметнато е, че от Канада до Калифорния повече от половината ще бъде безвъзвратно загубен поради ОКЛЮЗИЯТА. 4. И накрая водородът е страшно пожароопасен. Примери – дерижабълът Хинденбург при кацането му в Ню Йорк през 1937 г.
Така ами. Убаво е на каруца. За кво ти е бензинови кои. Гърмят, объщт се, избиха сума хора. Я всички обратно на каруците с волове и коне. Сигурна работа. Няма да те остави на пътя. Добре че умните не ви слушат вас, че още щяхме да стоим по пещерите.
"Пресметнато е, че от Канада до Калифорния повече от половината ще бъде безвъзвратно загубен поради ОКЛЮЗИЯТА. " Дай да го видим това смятане, че нещо не ти вЕрваме.
Пич, нема да се върнм към кюмюра, понеже има по-перспективни варианти от зеления водород. Това е тежката вода, чието съдържание в световния Океан е около 0,3 процента. Евреите Мартин Флайшман и Стенли Понс, показаха, че про обикновена температура може да протече сливане на две деутериеви ядра и образуване на безвредния хелий, което се съпровожда с отделянето на огромна енергия......
Че какво им има на каруците. :-) Знаеш ли колко бали товарехме едно време с дядо. БМВ-то не може да побере и 1/100 от това. :-)
1. Може да има излишък на слънчева енергия но методът с електролиза на водата повече грее водата заради закона на Джаул(топлинно действие на тока) 2. Енергия за греене на водата за елекролиза - виж точка 1. 3. Има. Хидриди. Които също са толкова агресивни и химически активни. Има и други, природен газ и въглеводороди примерно, но предварително се отричаме от тях заради търсенето на нулеви емисии(вместо на контролируем въглероден баланс). 4. Амониевата селитра ли? Че нитратите са основата на всички взривове.
другото име на водорода е протон. Имаш ли протон, единичен или с един или два неутрона, то той все ще си намери електрон :)
Студен синтез,а? D/H e 1/6500, Откъде ги извади тези 0,3% не е много ясно.А колкото до студеният синтез, реакциата е възможна с вероятност 1/ 100 милиона:) при условие,че използваш почти чист деутерий, а не D2O.A колко е енергоемка цялата работа -не ми се обяснява.
пак счупия тъпомеру! водорода след добива е 50% КПД! след чисто горене с въздух е 95% ама има азотен окис -демек дъжд от сярна киселина!! клетки на водород -45% КПД и големи загуби на изтънчени "метали" и кво прай ся? умножаваме КПД и цункаме мияля!!!
Пич, как азотен окис - а пък демек дъжд от сярна киселина, бе аланкоолу!А Азотния оксид дава Азотна киселин, а серния оксид – сярна киселина, бе пишман алхимик!!!
"Професорите" по-долу, обясняват с много доводи и доста убедително, как водородът, няма да го бъде и как всичко това са глупости. Аз пък съм убеден, че в бъдеше водородът ше е основнив енергоносител, по простата причина, че към него се пренасочват оргомни финансови потоци. Бизнъсът, университети, лаборатории, научни проекти, всичко това гледа къде са парите и ще направи и невъзможното за да ги вземе. Може би не след 10 или 20 години, но накрая водородът ще новия газ, стига да продължи огромното финансиране.
Една от причините светът да е на този хал е че се управлява от кабала неграмотни сатанисти като горния, които искрено вярват, че с достатъчно количество новонапечатани банкноти могат да пренапишат и законите на физиката.
Водородната молекула е 2 протона, някой друг неутрон и 2 електрона. За какви други електрони бълнуваш?
Като знам кви пари се изляха за ВЕИ и къв е ефекта,, отсега мога да прогнозирам за водорода. Колегата е абсолютно прав за малоумието, което цари в Европа.
Тотални глупости. Първо вече правят батерии без кобалт. Литии има достатъчно за всичките 1 милиард автомобила. Лития не се добива от океана. Има си груги начини. Въпреки че неодимът е класифициран като рядкоземен елемент, той е доста разпространен, не е по-рядък от кобалт , никел или мед и е широко разпространен в земната кора.
И какви пари малоумнико са се изляли във ВЕИ? Ефекта е невероятен. Германия от вносител стана износител на електроенергия.
Няма как от и без това безнадеждно недостатъчната ВЕИ да се произведат смислени количества водород. Ама нека опитат. Тогава Газпром ще изкара на пазара 4 пъти по-евтин водород от природен газ... и кой ще се хване за палците?