Коментари - Технологиите за улавяне на въглерода започват да се развиват все по-уверенo | business.dir.bg
назад

Технологиите за улавяне на въглерода започват да се развиват все по-уверенo

Финансовите стимули от САЩ, Великобритания и Европа оказват сериозно влияние

Обратно в новината
| Автор : Георги Велев, 3е-news.net

Коментари - Технологиите за улавяне на въглерода започват да се развиват все по-уверенo | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

То па една технология - гасена вар,дето се блъндика се една перка и после се пече в слънчев концентратор

Дърветата го улавят най-ефективно. Те с това се хранят. Едно дърво улавя до 25т въглерод годишно. Няма ли да поумнеете накрая или целта ви е да си измисляте игрички за усвояване на средства. В ЕС корупцията не е по пътищата, там корупцията е на най-високо ниво.

Има си технология за тва от край време , казва се дърво , в същност всичко фотосинтезиращо от водораслите до боабаба.

"Схемите са изправени пред критики от защитниците на околната среда, които казват, че кредитите за премахване на въглероден диоксид не решават проблема с намаляването на емисиите и могат да доведат до повече фиктивни зелени инвестиции (greenwashing) при големите замърсители." И как тъй, хем изваждаш замърсяващото вещество хем те обвиняват че замърсяваш? Видимо за еколозите е по-добре да плащаме карбонния данък на ЕС и нищо да не се случва, от колкото да ловим замърсяващото вещество от което се оплакват.

Внимание към терминологията - улавя се Въглероден диоксид.

Какво им да се развиват, като отдавна са перфектни. Наричат се дървета. Садиш ги и на година всяко дърво абсорбира по около 25 килограма CO2. Също така отделя и кислород. Това технологиите за улавяне на Въглерода правят ли го? Дърветата също така създават и среда за обогатяване на екосистемата. Задържат влагата в почвата, отделят влага в атмосферата и допринасят за образуването на облаци и валежи така. Това тези технологии за улавяне на въглерода могат ли го?

Зелени фантасмагории и лъжи. Тип Дойче веле говори за 3ти страни

За съжаление в БГ се сеча, така като и през турско не се е сякло. При това без да се залесява. А по едни еврогейски програми уж за създаване е поддържани на ливади, се разрушават цели екосистеми, като се унищожават храсти, и дървета, капинак, глог и шипки- местообитание на дребни животни, насекоми и влечуги... Всичко се прави на салата и се усвояват едни пари...

А получаването на гасената вар е едно екологично... Някой май е изтървал уроците си по химия от прогимназията. Тогава учехме как се случва производството на вар. Отделя се много въглероден двуокис или по новому му викат въглероден диоксид.

Прав си, ама с дърветата не могат да се оправдаят милярдите, отпускани на разни знайни и незнайни компании.

не се сдържа и тука да се изсереш.

"Зелените" са бягали от часа по химия.

Като се отделят толкова средства, концентрацията на CO2 спаднала ли е дори и с една десета от промила? Пълни и невероятни глупост за балъци и баламурници! Същевременно нанякъде заминават съвсем реални и то страшно много пари от джоба на данъкоплатеца...