Личният пример е най-въздействащ за хората около теб
HR Guest представя Георги Иванов
"Работното място ще е все по-гъвкаво понятие и компаниите, които ще успеят, ще са тези, които уважават правото на личен избор на колегите си", споделя Георги Иванов, който е и следващият гост на Бисер Кунчев в рубриката "HR Guest".
Кой е той?
Казвам се Георги Иванов, основател и изпълнителен директор на Noble Hire. През последните 10 години с екипите, от които съм част, разработваме различни продукти в сферата на HR технологиите.
- Задължителен въпрос е само "защо кандидатстваш точно при нас?" - тоест да разберем мотивацията на човека дали е реална или е напускал на 10-15 места, пък където стане. Стига да не питате кандидатът за сексуалността или политическите / религиозните му разбирания, не мисля ,че има неудобни въпроси. Относно продължителността - обикновено, колкото по-дълго е било интервюто, толкова е по-добър сигналът за потенциален интерес.
- Първият и най-важен съвет за мен е да бъдете искрени и да не се опитвате да лъжете. Вторият съвет е да сте проучили много добре компанията. Под много добре разбирам да сте прочели интервюта на хора от екипа й, да сте разгледали добре сайта и продуктите / услугите им, социалните им мрежи и т.н.
Иначе не бих дал съветите си преди интервюто, защото така няма да мога да направя реална преценка за кандидата. След това вече е окей да дадем съвет, ако ни бъде поискан обаче.
- Знаете какво казват хората - никога нямаме втори шанс, да създадем първо впечатление. Та, определено смятам, че е важно. Разбира се понякога се оказва, че човек не е имал ден и има изключения от правилото, но опитът ми до момента показва, че първото впечатление в 90% от случаите е правилното впечатление и лично аз доста му се доверявам.
- Бих назначил и съм го правил нееднократно. Мотивацията на кандидата е в пъти по-важна от уменията му / й. Разбира се, не става хептен без умения - като във всичко в този живот и тук балансът е ключов, но определено колко надъхан е кандидатът е ключов критерий когато подбирам хора за екипите, в които участвам.
- Висок морал, проактивност и интелект. Относно "корпоративните ценности, в които възпитавам служителите си" - гледам да не се изживявам особено много като възпитател, а по-скоро да работя с хора, които вече имат въпросните ценности. Като цяло гледам аз самият да имам висок морал, да съм проактивен / деен, да държа на думата си и като цяло да съм добър с хората - забелязал съм, че чрез личен пример най-добре въздействаш на околните.
- Мисля, че има много кадърни младежи от новото поколение. Мисля също така, че много от тях го карат леко по мързеливата лайсна, без да осъзнават, че така правят мечешка услуга на себе си. Най-големият проблем според мен, е все още доста малко компании предлагат стажове на хора без опит. Трябва да се дава повече шанс на младите, това е мнението ми по темата.
- Разкажете ни с няколко думи най-важните акценти от Вашите първи стъпки в кариерата. Ако се върнете назад във времето бихте ли променили нещо? Кой е най-важният момент, който предопределя Вашата кариера?
- Най-важните акценти са, че завърших геология, а не някоя тривиална специалност, от която излизат хиляди студенти годишно; едната година обмен в Техническия Университет в Мюнхен и присъединяването ми към клуба по предприемачество Start It Smart, където се запалих по идеята да имам собствен бизнес.
- Критериите са същите както и преди пандемията, тъй като и преди пандемията голяма част от нашия екип си работеше дистанционно. Относно стиковането с колектива - добра идея е да се виждате чат - пат и да изпивате по една бира / кафе / изяждате по една пица заедно... И все пак това си беше добра идея и преди пандемията, така че както казах - нещата не са се променили особено:)
- Компанията ми работи изцяло дистанционно и смятам, че този модел работи перфектно за нашата организация. Работното място ще е все по-гъвкаво понятие и компаниите, които ще успеят, ще са тези, които уважават правото на личен избор на колегите си. Това поне е моето лично мнение.
НАЙ
Западът прави по-малко електромобили заради слабо търсене, но Китай строи заводи в Европа
ЕСО: ВЕИ мощности за 4500 MW са присъединени към енергийната ни система през 2024 г.
Финландия подозира танкер от руския "сенчест флот", че е прекъснал кабел до Естония
Златото поскъпва на фона на слабия долар и продължаващото геополитическо напрежение
Западът прави по-малко електромобили заради слабо търсене, но Китай строи заводи в Европа
Финландия подозира танкер от руския "сенчест флот", че е прекъснал кабел до Естония
ЕСО: ВЕИ мощности за 4500 MW са присъединени към енергийната ни система през 2024 г.
Златото поскъпва на фона на слабия долар и продължаващото геополитическо напрежение