Vivacom се извини за срива в мобилната си мрежа, който тази сутрин засегна голяма част от България. От компанията посочиха, че в основата му е била софтуерна актуализация.

"От тази сутрин изпитвахме технически проблеми в нашата мобилна мрежа и работим за възможно най-бързото им отстраняване. Причината за това е софтуерна актуализация на мобилната мрежа, извършена от наш доставчик.

В резултат на това потребители на Vivacom е възможно да са изпитвали затруднения при гласови обаждания и услуги за пренос на данни.

Искрено се извиняваме за причиненото неудобство и работим приоритетно по пълното отстраняване на проблема и възможно най-бързо възстановяване на услугите", заявяват от компанията.

Телеком операторът допълва, че ако някой все още има проблем, той трябва да опита рестарт на устройството или активиране и деактивиране на самолетния режим. Има шанс това да позволи звъненето.

ИЗБРАНО