Коментари - Защо падна "под нулата" на цената на петрола | business.dir.bg
назад

Защо падна "под нулата" на цената на петрола

Оперативният капацитет на складовете за суровината в очакване на по-добри цени се изчерпили, обяснява "Уолстрийт джърнъл"

Обратно в новината
| Редактор : Лилия Чалева

Коментари - Защо падна "под нулата" на цената на петрола | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Купувам 20 тона на -37$ Далавера може и да не направя, но поне ще има да си джиткам с Веспата до края на живота!

АРЕ БЕ - ЛУКОЙЛ И БАЦЕ ще намерят начин да ни стрижат, дойат и колят ... те са най-умелите крадци. Бойко Борисов + Валентин Златев == неочаквано добра комбинация (почти толкова добра, както ЦАЦАРОВ и Гешев)

Това е цената на ФЮЧЪРСИТЕ на петрола. Не е спот цена и има голяма разлика между двете. Фючърсната цена се определя по формула, в която участват доста променливи, включително и търсенето. Отрицателна цена просто значи, че търсенето в момента на петрол е много ниско, както и че това е тенденцията. Като доближи датата на падежа, този фючърс ще се изравни със спот цената. При отрицателните лихви нещата са различни. Обикновено, тези лихви се получават при ценните книги - едногодишните държавни облигации, примерно. В Америка, това са T-bills и Т-bonds, например. Официално, това е най-сигурната инвестиция в света, затова и лихвите са ниски. В турболентни времена, където ВСЯКА инвестиция може да те доведе до загуба, лихвите по краткосрочните държавни облигации стават минусови, защото хората просто предпочитат да загубят малко, отколко много.

Например какво е фючърс. Е, съществува и вероятността да се правиш, че не знаеш.

Май "черното злато" се оказа самоковска тенекия.

Само ако успееш да си го рафинираш сам в тенжерата на котлона... дабе бензина за теб ще остане, а нафтата на комшии ще пласираш! :) :) ;)

Фючърс (Futures contract) e договор за бъдеща сделка. Това е особен договор, който се ползва за хеджиране (от hedge - закраждам, подсигурявам) на сделки с основни продукти (commodities). Използва се от фермери (за зърнени култури), авио оператори, за гарантиране цената на горивото, хранителната индустрия - за подсигуряване на стабилни цени на соята, свинската мас и портокаловия сок и т.н. От другата страна на сделката, обикновено стоят спекуланти. При този договор, имаш правото, но не и задължението да стигнеш до реална сделка. Т.е., можеш спокойно да го продадеш по всяко време. Разбира се, има още доста подробности. Но в общи линии, това е идеята.

"От другата страна на сделката, обикновено стоят спекуланти" Ей го ключа от бараката, ей тия от другата страна е.ават майката на всички с тия фючърси.

Лукойл държи половината бензиностанции на Източния бряг на САЩ. Държи добива на половината иракски нефт. Или смяташ, че балканските тарикатчета Златев и Кауна ги пускат там....Ротшилдови(собствениците на Лукойл, Филипс, Коноко, Шел).