Коментари - Проблемни отношения между колеги водят до лоши резултати на компанията | Бизнес.dir.bg
назад

Проблемни отношения между колеги водят до лоши резултати на компанията

Нужни са компромиси, емоциите да остават на заден план

Обратно в новината
| Автор: Бисер Кунчев

Коментари - Проблемни отношения между колеги водят до лоши резултати на компанията | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Споко, година две на фалирали "велики" айти идеи и "либерастични" концепеници ще разкарат цялата ЕЙЧАР паплач от компаниите. Когато мизерията влезе през вратата, илюзиите и стъкмистиките изчезват в небитието. Всички дискриминационни политики на кълчър фит и ейджизъм ще угаснат и единственият фактор за избор на персонал ще са професионалните умения а не някви "политики" към уж близка и евентуална оптимизация.

Работата от вкъщи затова е по добра, Имаш минимален контакт с дразнещите колеги, а

Ами след като никой в България не може да разбере например, че аз идвам от Германия, там съм бил, там съм работил и съвсем добре знам как се правят нещата и защо Германия е страна номер 1 в света! Само, че как да го обясниш на Ганя... Еми от там идват проблемите... Никой у на с не иска да слуша този, който явно знае повече!

За неползващите гугъл. Cultural fit is the likelihood that a job candidate will be able to conform and adapt to the core values and collective behaviours that make up an organisation. Cultural fit and functional fit are two criteria that human resource departments consider when evaluating candidates for employment. Functional fit is about the candidate’s hard skills -- the candidate’s education, certifications, core competencies and experience. This type of information, which is usually supplied in the candidate’s resume or curriculum vitae, can be confirmed fairly easily pre-interview. Cultural fit, which is about soft skills and personal goals, is usually assessed during the interview phase of the hiring process. И превод с автоматичният преводач: Културното съответствие е вероятността кандидатът за работа да бъде в състояние да се съобрази и да се адаптира към основните ценности и колективно поведение, които съставляват една организация. Културната пригодност и функционалната пригодност са два критерия, които отделите за човешки ресурси вземат предвид при оценяването на кандидатите за работа. Функционалната пригодност е свързана с твърдите умения на кандидата - образованието, сертификатите, основните компетенции и опит на кандидата. Този тип информация, която обикновено се предоставя в автобиографията или автобиографията на кандидата, може да бъде потвърдена сравнително лесно преди интервюто. Културното съответствие, което се отнася до меки умения и лични цели, обикновено се оценява по време на фазата на интервюто от процеса на наемане. За еджизъм се оправяйте сами.

Опрашвах 3 колежки и всичко беше Ок. Наеха четвърта и тия четирите станаха куад лесбийки. Мене ме изхвърлиха и не щат. Купили си разни играчки, топчета, не знам какво си. Деа след 8 години секс машина ме комплексираха жестоко тия. Компанията страда ве. Колежки?

Бай Ганьо - Шефът обича интрижки и неразбирателства. Той е на принципа разделяй и владеи и даже лично учатсва в такива глупости. На други шефчета пък хич не им дреме трудно ли си вършиш работата или лесно, важен им е само крайния резултат. Т.е. тотална липса на отношение и оптимизация на работния процес.

А нещо за колежките.

Но май се правиш на умник от харвард, а?

Иди да тролиш в темите за Укрия и Рашистан. Темата не те касае, видимо е.

Германия може и да е била №1, но сега не е така. Лични наблюдения. Този, който си мисли, че знае най-много, обикновено не е прав.

Яйчарски глупости. Компанията се формира по подобие на шефовете си. Когато те са кисели язовци, скоро се отравя атмосферата на всички. За такива - работиш колкото да не заспиш от 9 до 5, обръщаш се и забравяш че съществуват. За тези, които дават от себе си, и ти даваш от себе си. Любовта трябва да е взаимна.

Абсолютно вярно.

Рибата се вмирисва от главата! Това е валидно винаги и навсякъде... Лош мениджмънт, лоша среда за работа!