Коментари - Колко ще струва преходът от въглища към зелена икономика | business.dir.bg
назад

Колко ще струва преходът от въглища към зелена икономика

Пряко засегнати ще бъдат 94 000 души

Обратно в новината
| Автор: Рая Лечева, 3е-news.net

Коментари - Колко ще струва преходът от въглища към зелена икономика | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Аве Станков първо чети после пиши за параметри-545 градуса.

"Средствата от 1,2 млрд. евро по Фонда за справедлив преход " Те няма да стигнат дори само са плащанията към американските тецове. Да не забравяме че там си плащаме, ползвал-неползвал парите си вървят!

_stankow

4-те реактора ни спряха, уранодобива затвориха, сега и въгледобива искат да затворят. После не питайте "защо сме бедни" !? То бедни сме свикнали, ами дано сме живи ...

дали точно заради това сме бедни, как мислиш? реакторите като ги спряха, да не би да останахме без ток нещо? света се движи напред, ние стоим на едно място, че дажеи назад се връщаме... няма да има работа за миньори и въглищари, но ще има работа за много други хора в новата индустрия. така е било и така ще бъде.

Аве тъпи, на къде ще вървиш след като ни затвориха наполувина атомните централи? Или викаш ние като модерни хора ще си купуваме тока от турските атомни централи (на каквато цена кажат и ако имат излишък, разбира се). Светът може да се движи напред ама на нас са ни вързани краката и дори не се усещаме.

Изнасяхме ток от който държавата изкарваше доста пари които се наливаха обратно. Спряхме реакторите не за да обслужим чужди интереси т. Е. Други държави да продават ток. А бяхме на режим не защото не можехме да си произведен а за да може да се продава повече извън страната. Незнам защо си мислиш че спряхме реакторите.?.!?

Макар че всички политици, журналисти и експерти се правят на нечули, невидели и незнаещи, да им припомним една забранена за тях тема: България е на второ място в Европа по източници на ГЕОТЕРМАЛНА енергия. Смята се, че съоръжения, използващи този тип източник, ще се изплатят за месеци при сегашните цени на енергията. Дали е нужно да гоним вятъра?

_stankow

Не става. Малък дебит, неустойчив. Водата излиза с температура 60 градуса и налягане 1 атмосфера. А турбината работи на 360 градуса (прегрята пара) и 200 атмосфери налягане ...

Станков, приятелю, първо чети, пък после пиши: Като водата ти е хладка, се бие сонда. Под София, например, на дълбочина 800 метра, в определени точки, температурата е над 1000 градуса (има пукнатини в земната кора по които се издига магмата). Стандартен блок за изследване на геотермален източник генерира 39 мегавата. Той се захранва с течност с температура 150 градуса по целзии. Ако съответната точка позволи, се бият поне три сонди за добив на геотермална енергия. Това прави 110 мегавата само от една позиция и то само за да се изследва източника по-продължително време. След това се решава струва ли си да се доразработва точката. Вероятно, всичко това ти е много добре известно, също както и факта, че винаги преди турбината има помпа, която нагнетява парата (дори и при ядрените централи). Доколкото за дебита, той се регулира посредством количеството вода, което се връща в земята.

По ефтино ще е да се изградят екологични въглищни централи.

Пак ще отделят въглероден двуокис...

Пряко засегнати ще бъдат 94 000 души - то икономиката ще изчезне окончателно !!!! Госпожата, която пише тези глупости, имали изобщо някакво образование ?!?

_stankow

Има - завършено 5-дневно "обучение", финансирано от "Отворено общество". Напълно достатъчно да не дава дума да се изкажат енергетиците. Къде е тя, къде са те ...