Коментари - Китай увеличава разплащанията в юани, за да ограничи долара | business.dir.bg
назад

Китай увеличава разплащанията в юани, за да ограничи долара

Пекин и Бразилия се споразумяха за използването на китайската валута при двустранните търговско-икономически отношения

Обратно в новината

Коментари - Китай увеличава разплащанията в юани, за да ограничи долара | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Световните валутни резерви: - долари - 7081 милиарда - евро - 2452 милиарда - йени - 697 милиарда - фунт - 573 милиарда - юан - 319 милиарда Кажи сега кой кого ще замества?

Е много държави ще пият студена водичка скоро. :-) Китай си намали доларовите експозиции 2 пъти /като обем/ за последните 3 години и продължава да разпродава.

Toва какво променя световния баланс? Може ли Китай да се откаже от доларите? Не може. Когато на китайски търговец предложиш плащане в долари и рубли винаги и еднозначно предпочита долари. Икономиката и финансите си имат свои правила, а китайците са паргматични бизнесмени. Китай изнася в САЩ стоки за 450 милиарда долара. В Русия изнася стоки за 70 милиарда долара. Прецени как американците ще започнат да плащат в рубли.

Не си разбрал. мериканците ще започнат да плащат в юани. :-) Ще трябва да продадат долари на някой, за да си купят юани и да платят на китайците. Всичко ще се обърне и шроцесът започна още преди няколко години, но спед последните "санкции" срещу Русия се засили. Всяка държава си каза, ако тези решат, могат да ни откраднат парите когато си посикат. Това прозрение ги удари в челото и настръхнаха.

Това е процес. Не става от днес за утре. Китай все още няма изгода от скъп, спрямо долара, юан. Затова и внимава, колко продава от американския си дълг.

То това е хубаво, ама всичките долари ли се държат от УСА? Каква част от резервите от кой се държи?

И откъде вземаш такова инфо ? Сам ли си го измисли ики ти помогнаха ?

Началото на края за китайците, до няколко години ще си купуваме евтините джаджи от Индия, това е положението

Началото на края на петродолара. Иран, Русия и СА започнаха да търгуват петрол в юани. Това са едни от най-големите производители на петрол. :-) Да не говорим, че БРИКС подготвят международна валута основана на златен стандарт. За това центрланите банки на Русия, Китай, Индия и Бразилия купуват злато като луди през последните 5-6 години.

Май станаха 20 години. Междувременно световните валутни резерви в момента са: - долари - 7081 милиарда - евро - 2452 милиарда - йени - 697 милиарда - фунт - 573 милиарда - юан - 319 милиарда Кажи сега кой кого ще замества?

Цената на златото пада, не се вдига. Причината - има други технологии. И не виждам да са се засилили да купуват инвестиционно злато, хеле пък "като луди". Това, че китай и Бразилия са си направили клирингова къща не е ново. Има купища подобни, та и на ниво частни банки. Това няма да промени фактът, че доларът се крепи на прозрачност и пазарни реалности, а юанът на кефа на китайските комунисти. Разликата е значителна.

В голямо заблуждение си. Първо, няма никакво значение, къде ще се произвеждат стоките, които света ползва. Китай и без това свърши като произвоствена база на света, щото надницата там се покачи и труда вече изобщо не е евтин. Въпреки, че все още е по-евтин отколкото на запад. Някъде към осем долара на ден. И цената на труда ще расте. Но това не е проблем за китайците, щото където и да се изнесе производството, те ще бъдат инвеститори в същото това производство. Или не си видял, какво правят по света. Ще имат дял от печалбата навсякъде.

"Използването на юана при търговията в глобален мащаб обаче е ограничено, тъй като той е по-слабо конвертируема валута в сравнение с долара или еврото" За сега!

Знаеш ли какво означава слабо конвертируема? Никой не иска да заменя свободно конвертируеми валути и активи за юани. Само ако видиш курсът рубла/юан за една година назад ще се хванеш за главата. Каква конвертируемост, какви два лева?

Този преход няма да стане за 2-3 години.Това е целева задача и най вероятно ще постигнат желаното.

Тъкмо ние като приемем еврото и русия ще приеме юаните.

Ние сме приели еврото, но все още не сме станали като Гърция, въпреки наличието на 45 милиарда долара външен дълг. А ако с долара се случи деноминация ала Иван Костов, 45 милиона долара не ще са нещо катастрофално при положение, че не сме "влезли" в Еврозоната.

За разлика от лева през 1999-та и рублата през 1998 година.

Както върви, Никсън премахна златното покритие, а при Байдън се очаква премахването на "петролното" покритие, до изборите през ноември 2024 г..