Коментари - Хиновски: Аварията в ПАВЕЦ "Чаира" не e рискова за енергийната система | business.dir.bg
назад

Хиновски: Аварията в ПАВЕЦ "Чаира" не e рискова за енергийната система

Експертът твърди няма обективни причини цената на тока за бита да се повиши след падането на мораториума

Обратно в новината
| Редактор : Калина Петрова

Коментари - Хиновски: Аварията в ПАВЕЦ "Чаира" не e рискова за енергийната система | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

А кой изгони японците от Тошиба!? Сетете се - започва с Б!

към tonk 11 "А според теб помпата каква енергия предава на водата?" Помпата е получила енергия от електрическия двигател, която се преобразува в енергия на течащтата вода. И с това процеса на преобразуване на енергията в тази част от флуидното течение приключва. Продължаване и разширяване на обясненията прави неясно и неразбрано, какво точно имаме да кажем. Поради това професора се замотава в собственото си невежество ! Благодаря за въпроса !

Всъщност тоя поне на думи разбира какво е ПАВЕЦ и какво всъщност прави и как го прави. Дано научи и онези другите идиоти от това тъпо правителство, дето се упражнавят по темата и обясняват как сме щели да направим още 10-тина такива щото били акумулиращи.

Тотални безсмислици и ГЛУПОСТИ !! За кауша, хрантутник на държавна ясла ! Как веднъж след като вече е произведена мощност, а след това ще бъде регулираща, НО плащана от потребителя на определена висока цена ? Боже мой, как помпа ще създава кинетична енергия ??? Ама този няма знания и за студент от технически ВУЗ ? ОСТАВКА ЗА ВСИЧКИ НЕКЪДЪРНИЦИ

А според теб помпата каква енергия предава на водата?

"По думите му авариралата водноелектрическа централа е създадена, за да компенсира отказ на блок в АЕЦ "Козлодуй"." Това е пълна глупост и предполагам умишлена лъжа, с цел да се омаловажи тази авария и за се замете под килима далаверата, че ремонта на тази изключително важна централа е възложена на т.нар. "гаражни фирми", а не на производителя на оборудването на тази централа - японската фирма "Тошиба". Истината е, че ПАВЕЦ "Чаира" е построена за да се използва излишната електроенергия произвеждана в АЕЦ "Козлодуй", когато потреблението на електроенергия в страната е по-малко (предимно през нощта) и да подава допълнителна енергия в енергоразпределителната система на страната, когато потреблението на електроенергия е по-голямо (да компенсира пиковите потребления), предимно сутрин и вечер.

И да замести аварирал блок на АЕЦ за да предпази системата от срив.

ПАВЕЦ "ЧАИРА" е венец на социалистическата енергийна мисъл! Май че е единственото такова съоръжение от този род в световен мащаб. Ето някои параметри - Среднодневната работа на ПАВЕЦ „Чаира“ е ограничена от обема на долния изравнител яз. Чаира. Текущият му обем позволява непрекъсната работа от 8.5 часа в генераторен режим и 11 часа в помпен режим. Т.е. произвежда ток 8.5 часа, а харчи ток 11 часа. И това се води зелена енергия та дрънка! А какво и да се прави зависи от водата в язовир Белменкен ако не греша, така че е пълна глупост да се наливат там пари , но парите ги няма а ПАВЕЦ-а май няма да работи вече трайно.

Наистина мнението Ви е като на блондинка. Малко разяснение от мен, за да разберете колко глупав коментар сте написал. Тази централа използва излишната електроенергия в мрежата, когато потреблението в страната е по-малко (основно през нощта), а произвежда електроенергия, когато потреблението е по-високо и има недостиг на електроенергия. Това е един вид природна батерия, която не уврежда околната среда, но помага да се оползотворява излишната енергия и да се произвежда електричество, когато има по-голямо потребление и съответно цената е по-висока. Това помага за балансиране на енергийната система и за понижаване на цената на тока.

По-лошото е, че съм повече белокос отколкото блондин-ка. Ако съм разбрал правилно няма друг начин за регулиране на потребляема и необходима електроенергия - интересна мисъл ? А останалите страни как се справят с проблема за регулиране на електроенергия при положение , че нямат ПАВЕЦ?

Всъщност има. По едн или друг начин този принцип се използва на доста места по света. В момента например започва проекта Espejo de Tarapaca в Чили за 300mW. Там за целта ще се ползва морска вода.

да го ева в експерта... водата се съхранява в резервоар, разположен по-високо и е с по-голяма ПОТЕНЦИАЛНА ЕНЕРГИЯ , mgH

за енергийната система може би, ама един друг "експерт" твърди, че аварията за малко да затрие сума ти народ от обслужващият персонал. Хиновски дали би засегнал подобна тема?