Коментари - Председателят на Думата: Да спрем газа и на други "неприятелски" държави | Бизнес.dir.bg

Коментари - Председателят на Думата: Да спрем газа и на други "неприятелски" държави | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Веднага трябва да се спре газта за Германия. Много бих дал да видя това.

А Турция защо не е в списъка? Нещо за евроатлантическа солидарност искам да ми пеят проститутките, които ни управляват..

Който има и малко познания за миннодобивно и сондажно оборудване е наясно, че англосаксонците държат с клещи резачки топките на ватенките, и когато решат - ще спрат почти напълно добива на газ, нефт и полезни изкопаеми на рашистите! Всичкото оборудване с по-висока сложност в Рашата и света е произведено в Австралия, Канада и САЩ! А то се нуждае от постоянна подръжка и резервни части!

Съвсем ти се размъти акъла с тия опорки. Най големият производител на сондажно оборудване зависим от внос.... това къде го измислиха? Още 1970 направиха сондаж на 12200 метра (Колския сондаж), 2011 със Сахалин-1 стигнаха до 12345 м., само в Катар има дупка с близка, но по-малка дълбочина. И пак я правиха с руско оборудване....

Чак ми стана интересно да проверя за нови неща - то на Сахалин Z-44 Чайво били стигнали до 15 км.... 2017 година.

Андора, Лихтенщайн, Монако и Сан Марино са особено опасни за Рашата!

И после ще ни ядете газА...

ДА СПРЕМ ГАЗА И ДА СИ ГО ЗАВРЕМ ОТ ЗАД .....УРРРА ДРУГАРИ

Кой ви каза, къде го прочетохте че газово находище не може да се консервира, т.е. временно затвори? Няма проблеми газовото находище да му се затворят крановете и да остане консервирано за известно време или за постоянно дори. Друг е въпроса със затварянето на нефтени полета, които използват инжекцион за извличане на нефта и поддържане на налягането. В този случай ако не инжектираш под налягане вода смесена с химикали за извличане на нефта от нефтосъдържащите се земни маси и падне налягането в петролното поле шанса да има големи загуби са завидни, дори и катастрофални - пълна загуба на добива на петрол от т.н. кладенци за добив. Русия ако поиска може да спре по всяко време добива на газ от повечето газови полета и да ги консервира защото се използват традиционните технологии за газодобив - първоначално се изпомпва контролирано газта под налягане и когато спадне налягането до ниво при което добива спада под капацитета на изградената инфраструктура / тръбопроводна система на полето тогава се правят две неща - 1. полето се консервира с останалия газ под ниско налягане с цел бъдещо ползване като газов резервоар, или 2. затопява се с / инжектира се вода, прясна или морска в зависимост от това къде е газовото находище с цел повишаване на налягането и изпомпване на останалите количества газ. Така направиха с газовото находище край Галата, Варна - вместо да го превърнат във второ хранилище за газ подобно на Чирен, от лакомия за едни 350 милиона кубически метра газ го затопиха / инжектираха морска вода, източиха всичката газ докато не почнаха да точат водата която инжектират и го запечатаха. И сега край Галата имаме една огромна подземна каверна пълна с вода. Русия може много лесно да вкара в много лош филм целия ЕС, че и САЩ и Великобритания барабар ако наложи от нейна страна ембарго за износ на енергийни ресурси - нефт, газ, въглища, и метали и сплави - стомана, алуминий, титан, и др. плюс редките елементи. Колкото и да приказват ЕС че ще се отърват от зависимостта от руски ресурси толкова по-малко хора по света им вярват. Всички тези планове да минат на алтернативни доставки от други държави ще коства на ЕС трилиони евро инвестиции и при тази мега задлъжнялост в Еврозоната това предвещава една бъдеща финансово икономическа катастрофа защото цените на продукцията която ще излиза от общия пазар на ЕС става абсолютно неконкурентноспособна на международните пазари. Тя и днес много трудно се продава в останалата част на света, да не говорим за това което ще се случи след като минат на алтернативни източници и спрат да купуват каквото и да било от Русия.

То хубаво, ама какво ще ядат братушките? Не става само с жито и слънчоглед.

Трябва и да се чете,не само да се пляскат глупости.

Близо 89% от 1038 анкетирани български пенсионери са избрали да умрат от студ, като се наложи. От глад са избрали едва 1.2%. Няма избрали за умиране от спиране на лекарства. Останалите се затрудняват да отговорят.

А дано, ама надали. ЕС отдавна трябваше да е спрял да им купува газа, но все гледат да го извъртят така, че да няма странични ефекти за нашите икономики. Ще понамалим малко потреблението, ще купим от няколко други източника и ще се оправим. Руснаците нека ядат корени. За съжаление, това ще е поредният кьорфишек и нищо няма да спират нацистите.

Спрете го, спрете го. Европа ще му намери колая както го е намирала векове наред, а вие ще имате само врякане от тролефермите по тон зададен от феодала в кремъл за продан, на слука.

Няма угодия за западните ни подлоги... Нали от години все искате да спирате руския газ? Какво сте тръгнали да ревете? Това от зеленясалия мрънкач ли го учите? Запазете малко достойнство

Като го спрете ще ядете на Хуйло екскрементите!

Ексрементите от твоя "вход" ли ги е вадил Хулйо? Нали знаеш, че докато го наричаш вход. все ще те боли

Опитват се да ни изнудват. Не трябва да се поддаваме на шантаж!

Всеки процент инфлация убива 20000 пенсионери само в България.

Те хубаво да го спрат, ама какво ще го правят? Чувал съм, че газовите находища не се спират. Освен да го пускат в атмосферата и да им се начисляват неустойки за пропуснати доставки. Доста тъпо за рушляците...

Не бери грижа, ЕДНО, че газа си седи в каверните под земята от няколко милиона години, ако почака година - две няма да се развали. И ДВЕ - търсенето бая надвишава предлагането, азиатския пазар изкупува всичко и за още пита.

Те находищата и тръбите викаш лесно се местят от запад на изток, а? :D Доста елементарно мислене!

Колко си не образован! От скважината когато я отворят газът излиза под налягане и не може да се затваря! знаеш ли какво е!

Прочети в Източен Сибир -Тихи океан....Решението за строежа на нефтопровода е взето от руското правителство на 31 декември 2004 г. На 28 декември 2009 г. министър-председателят Владимир Путин дава начало на експлоатацията на първата отсечка (ВСТО-1). Нейният строеж започва през април 2006 г. Маршрутът, с дължина от 2694 километра, започва от Тайшет (Иркутска област), преминава през Уст-Кут, Ленск (в Якутия), р. Алдан и стига до Сковородино (в Амурска област). Капацитетът на системата е пренос на 30 милиона тона нефт годишно, от които половината е за Китай чрез отклонение на тръбопровода при Сковородино, а другата половина е за износ през пристанището Козмино[1][3]. След разширяване на ВСТО-1 капацитетът за пренос на нефтопровода достига 58 милиона тона нефт годишно към декември 2014 г.[4] Изграждането на тръбопровода заедно със 7 помпени станции и пристанището Козмино (на залива Козмин край Владивосток) струва 420 милиарда рубли (над 14 милиарда ам. долара). До приключването на втория етап от строителството (ВСТО-2) транспортирането от Сковородино до Козмино ще се осъществява по съществуващата железница. До 2014 г.[5] е планирано ВСТО-2 да свърже двата пункта с 2100-километров тръбопровод, по който да бъдат разположени 8 помпени станции.....Между другото край Аннгарск е най-голямата промишлена зона в Азия. В миналото икономиката на града е била концентрирана основно около Ангарската нефтохимическа компания и електролизно-химическия комбинат. Днес в града функционират повече от 6000 предприятия.