Коментари - Пекин: Опълчихме се на САЩ и техните съюзници, за да ги предупредим | business.dir.bg
назад

Пекин: Опълчихме се на САЩ и техните съюзници, за да ги предупредим

Ограниченията в износа на метали от Китай са отговор на опита на ръководения от САЩ натиск за отделяне от Китай, пише официозът "Глобал таймс"

Обратно в новината

Коментари - Пекин: Опълчихме се на САЩ и техните съюзници, за да ги предупредим | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Както се казва, каквото повикало, такова се обадило!

удряйте тая краварска измет по-тежко да се видят колко струват.

Много е забавно как САЩ се опитават да спрат китайците като ги резнат от Гугъл Докс, Амазон Клауд и прочие обикновени софтуерни решения, които армията от програмисти на китай може накоди за около година-две :) Друг въпрос е с пресветите чипове. Холандците имат едно предприятие-монополист, което снабдява с оборудване всички произвеждащи чипове компании по света. Тук тънкия момент е, че Китай се сдоби със собствени разработки точно в това направление и работи в посока да не му трябва да внася съответните технологии от Холандия :) Всички важни фактори на запад са наясно с тези процеси, но се мъчат как да покажат мускули, докато още могат да го правят :)

Много си далече от истината .... за "обикновени софтуерни решения", а пък за екстремната литография, въобще да не говорим.

си имаме много хубава поговорка - "по високо от Витоша няма - казал шопа"! Същото се отнася и за любителите на америкаснки пишки - по сладки от тях няма. Предполагам е заради вкуса на $.

Писал съм за идиотската идея на Вашингтон, че могат да търговска война с Китай за чиповете. И как това е невъзможно, точно поради причината, че по-голямата таст от редките метали нужни за индустрията се добиват почти само в Китай. Е, ето го и очаквания отговор на безумието на политиците в САЩ.

Може да ги накоди за далечн по-малко време. Облаците са просто API, управление на достъпа и интерфейс към бази от данни.

време беше да приемат реципрочни решения и да покажат, че американският диктат е към края си.

Китайците си имат Алибаба клауд и подобни, изобщо не им дреме за Микромеките и за Гоогле, от това само САЩ губят.

Как точно САЩ пречат на технологичното развитие на Китай? Като не им позволява да крадат технологии ли?

САЩ отдавна крадат технологии... то и затова в САЩ има най-много патентни тролове-)