Коментари - Над 80 държави се ангажираха да намалят емисиите си на метан с 30% до 2030 г | Бизнес.dir.bg
назад

Над 80 държави се ангажираха да намалят емисиите си на метан с 30% до 2030 г

Метанът е един от газовете, чието отделяне може да се намали най-бързо, може да се улавя и съхранява под земята

Обратно в новината
| Редактор : Виктор Стефанов

Коментари - Над 80 държави се ангажираха да намалят емисиите си на метан с 30% до 2030 г | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Китай?!

Сащ ще намаляват кравите ?

Във Великобритания е въведено разделно събиране на отпадъците. Повечето къщи имат по две кофи за боклук. Едната е за общия боклук, а другата за рециклируеми отпадъци - алуминиеви кенчета, консервени кутии, пластмасови опаковки, стъкло и др. Обикновено на самите кофи има стикери които показват какво може или неможе да се изхвърля в рециклитуемата кофа. За съжаление много от хората и за още по-голямо съжаление сънародници, просто казват - Ама нас това к'во ни интересува! И естествено хвърлят всичко и на всякъде. А някои пък колкото и да им показваш пак не са разбрали... Интересното в случая е, че освен тези две кофи има и трета, малка кофичка, която е само за хранителни отпадъци. Именно тези хранителни отпадъци отиват за производството на газ метан. При гниенето на тези отпадъци така или иначе метана се получава. Ако обаче тези отпадъци са събрани старателно и обработени то получения метан няма да отлети в атмосферата, а ще бъде използван от хората за отопление или за каквото е нужно. Естествено това създава и работни места. Също значителен източник на метан са отпадъците от кравеферми и свинеферми... А крайния отпадък е тор която може да се разхврля на полето.

Атмосферните нива на метан са се повишили със 150% през последните два века. За сравнение, глобалните нива на CO2 са се повишили с около 50% за същия период - леле какви замервания са били още от Средновековието за метан и въглероден двуокис !!!

Има някакви замервания, освен това са търсени стари съдове които са били херметично затворени. Така се счита, че запазения в тях въздух може да даде информация за състоянието към момента на затваряне.