Коментари - Кривата на доходността в САЩ достига най-дълбоката инверсия от 1981 г.: Защо това има значение | business.dir.bg
назад

Кривата на доходността в САЩ достига най-дълбоката инверсия от 1981 г.: Защо това има значение

Феноменът се следи отблизо от инвеститорите, тъй като е предхождал рецесии през годините

Обратно в новината

Коментари - Кривата на доходността в САЩ достига най-дълбоката инверсия от 1981 г.: Защо това има значение | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Съмнявам се да увеличат лихвите повече. Ще има фалити на държави. САЩ постоянно вземат дълг. Просто не могат да си позволят да го вземат на високи лихви. Така че ФЕД повече няма да пипа лихвите. От ЕЦБ се чуха вече подобни сигнали, че трябвало да внимават с лихвите, че.... :-) Да видим, какво ще сготвят. Още един процент /както е и написано в статията/, може би, но толкова. А за тази инфлация, са нужни доста повече.

"Дългът" на САЩ е ВЪТРЕШЕН, блядь. Към частни инвеститори. А не към чужди държави. Преди за тролиш, питай!

Какво да питам бе умнокрасавец? Ще питам хайде, като е "вътрешен" не се ли плащат лихви по него? Поне като се правиш на умен, го прави в нещо от което разбираш.

а забравих да спомена, Китай държи 1 трилион, Япония държи 1 трилион. Вътрешен бил дълга. дооообре.

Могат и още как. Когато доларът е по-силен, лихвите по заемите са по-ниски спрямо другите валути.

Абе, тъпаци, какво е УФР? Не се ли научихте, че като има съкращения не всички знаят какво означават. Правилото гласи, че се изписва цялото наименование, след него се слага съкращението в скоби и след това се използва само съкращението. Дори да преписвате не можете. PS: Управлението за федерален резерв (УФР)

Обяснимо е напрежението с Китай, заигравката с Грузия последните дни, може би нов майдан....Въпроса е да има горещи точки по света за да минат САЩ между капките.

късно за това. Украйна е провал а Китай няма да нападнат Тайван. Ще си го приберат кротко без кютек догодина.

спрямо еврото, което не е никак добре особено когто имаш огромен дълг и държавни ценни книжа раздадени като гаранации. Нема се плаите копеуета. Водица има за всички.

Не е добре за Европа, за САЩ си е перфектно. Евтин внос, скъп износ.

ипотека в щатите в момента започва с 8% лихва. И покачването на лихвите скоро няма да спре. Обръщам внимание, че ФАЩ вече не могат да печатат пари - т.е. технически могат, всеки нов напечатан $ ще се обръща срещу тях умножено по 10 + напомпване на още инфлация. И сега е моментът в който кафевите говеда на Козяк ще скочат и ще ме обвинят, че съм мурзилка :))))))))))))

Нека не мислим САЩ ... а на местна почва колко "инвеститори" ще изхълцат когато ипотеките дето са взели на 2.5-3% скочат на 6% поне ...

добре. Щом там е 8% не ми се мисли колко ще е в ЕС и у нас.

Затова казах "поне" Ама ЕЦБ е по-консервативна , та може и да не скочи чак до 8.