Коментари - Оръжия вместо коли: Бум на военната индустрия в Чехия | business.dir.bg
назад

Оръжия вместо коли: Бум на военната индустрия в Чехия

В страната кипи ударно производство - за износ в Украйна, а и за собствената армия

Обратно в новината
| Автор: Лубош Палата, DW

Коментари - Оръжия вместо коли: Бум на военната индустрия в Чехия | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Чехите винаги са били общо взето добри в тази област. Но милитаризацията в дългосрочен план обикновено завършва плачевно. Предполгам обаче, че до дългосрочен план няма да стигнем - или нещата ще се уредят или, което е по вероятно, Европа няма да получи възможност много да развива милитаризацията.

Обърнаха кораба и вятъра изду платната. Наште дупедавци пак се кланят на путката и видимо потъваме. Между другото чешката ми ютия ведно с немската гладят брилянтно.

Новото германско правителството има сериозни амбиции, Германия да бъде първа военна сила в Европа и втора в света, до десет години. Големият въпрос е, дали германските учени ще успеят да създадат ядрено оръжие, за да могат да възпират агресия! Чешката военна индустрия може да се мери с германската, може би само тя в Европа. Британската, френската, италианската и шведската са следващите!

От самото начало на войната знаех, и бях убеден, че ни предстои студена война и надпревара във въоръжаването! Тя ще продължи десетки години. Предната продължи 50 години!

Някой все пак плаща сметката, а дори с живота си.

Трябваше да е безплатно!

многоцелева бронешкода тегач леко бронирана... разбирай октавия с ремарке

Значи, "зелената сделка" се провали. Да живее "военната сделка". Накрая някой ще трябва да плаща масрафа, Бай Ганьо например, в Еврозоната го чакат с нетърпение.

Бива бива прост човек си ама има бая като теб

Чехия има традиции и трябва да се използват ефективно. Освен това, по време на втората св. Война заводите Шкода са преминали на военно производство. Ние си нямаме на представа какъв потенциал има Чехия. За пример, автомобилопроизводството е от средата на 19 век!!! Третата марка в света след Даймлер Бенц и Пежо е Татра!

да, и цялата история приключи в Берлин с червено знаме на райхстага

Който се е взел насериозно и си е повярвал, че може да лапне Земното кълбо, така се получава! То е толкова малко, а пък се оказва голяма хапка!

Не само Мърсуличка яхнала метличка ще превъоръжава Ойропата. Аз също. Но понеже си падам олд фешън на първо време ще си купя един Калашников, Миша Тимофеич. И после ни атом, ни Рамбо ме плаши. Чехите и те усещат де е парАта. Ама те и без туй си имат яка военна индустрия.

че на фона на байтошовата военна индустрия са мравки !

Тъй, тъй по негово време бяхме намбър уно износител по всички земни на патрони 7.62 ! От къде ви изкопават тия като теб ?

Светът вместо да се развива с технологии и да живее в мир русНАЦИте карат светът да се въоръжава и произвежда уръжия

Баба Ур Сус Ла кара светът да се въоръжава, не Руси Я. И за това ни набутват там от където няма ИЗ ЛИЗА НЕ !!!

През ВСВ Германия обрудва напълно 35 свои дивизии за източния фронт от чешките военни заводи! Чуждите инвеститори и всякакви други фолксвагени се свиват, че и напускат пазара, а парите се правят от чешките заводи с чешки собственици!

като по времето на ВСВ - чехите са произвеждали бронетехника и оръжия за райха нищо ново под слънцето, а добре забравено старо

стана ли ясно защо Чехия толкоз настойчива насърчава войната в Украина!

Бреййй , от теб разбрах какъв великан икономически били чехите :) Голем експерт си , смотан пъпчив девственнико

Не е ясно. Ясно е че руските фашисти трябва да бъдат изгонени от Украйна.

Ти знаеш понятието "фашизъм"?? Явно не познаваш смисъла му. Повтаряш окраинските опорки..