Германия налага такса за пластмасовите бутилки и чаши

Берлин се опитва да противодейства на разхищението на ресурси и замърсяването на околната среда

Обратно в новината

Коментари - Германия налага такса за пластмасовите бутилки и чаши | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Слушах предаване по радиото за рециклиране на пластмаса в Германия. Оказва се, че голяма част от нея не може да се рециклира, затова се продава на турски фирми и се изнася от там. А изявлението на турските фирми е било: Изнасяме пластмасата в БЪЛГАРИЯ, където се изгаря в два циментови завода.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

точната дума не е "продава" а " затова се плаща на турски фирми, за да с е изнесе от там"

И що ще страда немеца заради обонго и пакитата, мюслите и циганските орди, дето ви смучат социала?

Защо? Няма ли данък смет? Или клошаризацията не върви нещо по план? ...дето има една приказка "комуникационен проблем" Ако не можеш да убедиш някого в някаква безумна глупост, понеже не ти се връзва на акъла било "комуникационен проблем".

Не пуша и не ползвам еднократни пластмаси. Защо трябва аз да плащам, за това, че си свиня?

Ти явно си тъп и не четеш. Пише и за пластмасовите бутилки, а в тях де факто се продава всичко на пазара или иначе казано 95 % от олиото, сосовете, газираните и подсладени безалкохолни напитки, минерална вода, бира, сокове, препарати за растителна защита, препарати за миене, моторни масла и въобще още десетки работи ама ти си малоумен и не осъзнаваш, че така ще вкарат още по-високи цени поради малоумен предлог. Колкото и пари да съберат по-чисто няма да стане, но пък хората ще обеднеят повече и ще им се бръкне още веднъж в джоба. Трябва да има система със стимули, която да кара потребителите да са добросъвестни и да печелят от опазването на природата. Вместо да цакат производителите и хората може просто да направят така, че % от цената на бутилка Кока Кола да е цената на самата бутилка като пластмасово изделие и ако я върнеш в автомат в някой голям супермаркет това да ти връща стойността на касата при покупка на нова бутилка или друг продукт. 5 евроцента не е нищо, но 20 бутилки по 5 евроцента си е едно евро - напълно легитимен начин доста бедни хора и клошари да събират пластмасовите бутилки, да ги предават и да изкарват поне за 1 хляб на ден, а и самите хора ще бъдат по ангажирани с опазването на природата ако имат материална изгода от това. Просто така действа човешката психика особено в света на капитализма.