Германия бие рекорди за ток от слънце, вода и вятър

Страната вече осигурява 33% от потреблението си от възобновяеми енергийни източници

Обратно в новината

Коментари - Германия бие рекорди за ток от слънце, вода и вятър | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Ние пък платихме стадионите за световното в Рашата , понеже сме баровци , и плащаме на ватенките за скъп газ , и не ги тормозим за данъци от рафинерията !

главният проблем не е да се добива енергия, а да се съхранява. При традиционите производства, можеш да варираш в зависимост от нуждите.. при зелената енергия, не можеш да кажеш на слънцето кога да свети и кога не.. Само да стане пробив в tokamak.. зелената енергия приключва..

Ние пък ще си строим АЕЦ Белене. Нъц, нъц.

ние само от вецове сме си покрили нуждите..

8 гигавата производство било равно на 7-8 АЕЦ? За сведение, обявената мощност на 5 и 6-ти блок на АЕЦ Козлодуй е 2 гигавата. От което следва, че или немските АЕЦ са много малки за да може 7-8 централи да правят 8 гигавата ток, или автора на статията е прекалил с въодушевлението.

КОГА СА РАБОТИЛИ ТЕЗИ НАШИ РЕАКТОРИ НО ПОВЕЧЕ ОТ 80 ПРОЦЕНТА ОТ МОЩНОСТТА СИ?

доводът ти изби рибата! ще ти дам един пример- аз имам ван, който товари един тон. не съм го товарил с повече от 200 килограма на един път, ама той пак си има капцитет един тон. Капиш?

работят на 104%. ама понеже си виждал АЕЦ само на картинка няма как да знаеш това. Би ти било простено, ако поне не парадираше с невееството си...

трябва централите им да са все големи и да имат загуби при преноса на електроенергия, а не по-малки и симетрично разположени в цялата страна както е във Франция... голям мерак да се мерят големините.. кой е по-по-най...

цената на тока от веи в Германия е .....?

В някои моменти е почти безплатен. Инак през 2011 със всичките им АЕЦ цената беше 25 евроцента сега е 30 евроцента кВтч. Но не се заблуждавай. Затварянето и утилизацията на АЕЦ е по-скъпо от строежа. В Дания, Швеция и Финландия средните цени на едро са в диапазона 30-33 евро за мегаватчас, в България цената е 40.70 евро. В Германия средно 33.90 евро за мегаватчас. По високата цена се формира заради доставчиците и най-вече таксата задължение към обществото основно за финансиране на закриването на АЕЦ.