Демиан Пинтос: Трансформацията на компаниите не става без подкрепата на обществото и държавата
"Инвестирали сме над 10 млрд. долара в научноизследователска дейност и разработването на нови технологии", каза генералният мениджър на "Филип Морис България“ от трибуната на "Green Transition Forum 4.0"
"Всеки бизнес в света, който иска да се трансформира напълно и по-бързо да окаже въздействие, не може да го стори сам. Ако не разполагате с подкрепата на обществото, както и с подкрепата на правителствата на място, не можете да постигнете прогрес".
Това заяви генералният мениджър на "Филип Морис България" Демиан Пинтос от трибуната на най-успешния форум за зелен преход - "Green Transition Forum 4.0 - Новите перспективи пред Централна и Източна Европа", организиран за четвърта поредна година от Dir.bg и 3Е News. Тридневната конференция се проведе от 26 до 28 юни в столичния София Ивент Център. По време на събитието над 2500 души, от които над 750 топ мениджъри от 18 различни държави, проведоха ключовия разговор за утрешния свят.
В първия ден от форума Демиан Пинтос участва в сесията "FIRESIDE CHAT - Прилагане на ЕЅԌ за устойчив бизнес".
С него на конферентната сцена излязоха още Мария Пуйо Тадич, председател на Международния институт за действия по климата от Хърватия, Дженифър Хоуи от екипа "Корпоративна устойчивост и външни отношения" на група "Аурубис", Константин Делисивков, управляващ директор на "Енерго" ЕООД, член на групата "Геотехмин", Елен Василина, президент и основател на Институт "Форум Трокадеро" и Бризеида Гьоза, съосновател на ConsciESG. Модератор беше Боян Рашев, партньор в YE denkstatt.
"Нашият приоритет, визия и цел номер едно е да постигнем бъдеще без цигарен дим - започна Демиан Пинтос. - Разполагаме с необходимите за това технологии - нашите алтернативи без тютюнев дим, които са потенциално по-малко вредни от традиционните цигари. За нас дефиницията за ESG е много проста. Искаме в бъдеще да живеем в един по-добър свят. И когато говорим за въздействието от нашите продукти в този свят, знаем, че най-важното нещо, което трябва да постигнем като компания, е да оставим цигарите в миналото. И това е най-правилната посока напред за нас".
Генералният мениджър на "Филип Морис България" заяви, че "устойчивостта не е действие в един конкретен момент. Тя е дълъг процес", като подчерта, че е изключително важно "да осъзнаваме какви са стъпките, които трябва да извървим, за да постигнем целите си".
"Филип Морис Интернешънъл" вече заема първо място в 2024 Net Zero Leaders на американското издание на Forbes, класацията в която присъстват компании като Tesla например, въпреки че самият Илън Мъск не беше доволен от подреждането. Признанието, което получаваме е свързано с трансформацията, през която преминаваме. За нас тя започна преди повече от 10 години, когато решихме, че основната ни цел като компания е да помогнем на пълнолетните пушачи по света да оставят цигарите в миналото, а онези от тях, които иначе биха продължили да пушат - да преминат към потенциално по-малко вредни бездимни алтернативи", подчерта той..
Според него за целта е необходим ангажимент - както от страна на ръководството на компанията, така и от страна на останалите представители на индустрията, регулаторите и не на последно място от страна на цялото общество.
"Инвестирали сме над 10 млрд. щатски долара в научноизследователска дейност и в разработването на тези технологии. Поставяме потребителя в центъра на нашето внимание. Рекламираме и предлагаме продуктите си на пазара по отговорен начин, и с особено отношение към това те да не попадат в ръцете на неправилната аудитория и най-вече в ръцете на непълнолетни лица. Това би било една напълно погрешна посока и ще е срещу всичко, в което вярваме в компанията", заяви Пинтос. "Всички тези стъпки се опитват да решат основния проблем, който имаме от гледна точка на устойчивото си развитие, а именно въздействието, което имаме върху здравето на обществото".
Според него, за да е успешна една статегия за устойчивост е важно тя да е интегрирана във всеки един аспект на бизнеса, да е подкрепена от всички заинтересовани страни и да е в синхрон с очакванията на обществото.
"Ако не разполагате с подкрепата на обществото, както и с подкрепата на регулаторите, не може да се движите напред с необходимата за това скорост".
Най-голямата и значима конференция за Зелената сделка "Green Transition Forum 4.0: Новите перспективи пред Централна и Източна Европа (ЦИЕ)" е организирана от Dir.bg и 3Е-news. Форумът се проведе от 26 до 28 юни. На конферентните сцени в Sofia Event Center излязоха представители на над 18 държави, като общо над 2500 участници, от които над 750 топ мениджъри, проведоха ключовия разговор за утрешния свят.
Събитието е организирано от Dir.bg и 3Е-news в партньорство с ACT Commodities, ПроКредит Банк, Visa, European Investment Bank, Електрохолд, Yettel, Артекс Инженеринг АД, ОББ, Аурубис България, Главболгарстрой Холдинг, Българска Фондова Борса, УниКредит Булбанк, Българска банка за развитие, Геотехмин, Енергео, МЕТ Енерджи Трейдинг България, Дънди Прешъс Металс, Фонд ФЛАГ, ICGB, The Oil and Gas Employers" Federation, Електроенергиен Системен Оператор, Булгартрансгаз, Фонд на фондовете, Български Енергиен Холдинг ЕАД, АЕЦ Козлодуй, Westinghouse, Филип Морис България, БМФ Порт Бургас АД, Информационно обслужване, Българска асоциация "Природен газ", REIB , PCONTRADE, Омега Пауър Груп, PHOTOMATE, OMV Petrom, Българска асоциация по рециклиране, TTS (Transport Trade Services) S.A, Morningside Hill, CWP Global, DEVIN, Smart Energy Trade.
Green Transition 2024 се осъществява с медийната подкрепа на БНТ, БТА, БНР, bTV Media Group, Вulgаrіа ОN АІR, Investor.bg, Дарик Радио, Darik Business Review, Euroactive, Economic.bg, ESGnews.bg и The Recursive.
НАЙ
Германия e пред най-дългата рецесия в историята си след Втората световна война
Неизпълнените дългове по кредитни карти в САЩ стигнаха най-високо ниво
Цената на газа в Европа се повиши с близо 4%
Румънският премиер татуира на ръката си "ДДС няма да се увеличава" (видео)
Германия e пред най-дългата рецесия в историята си след Втората световна война
Цената на газа в Европа се повиши с близо 4%
Румънският премиер татуира на ръката си "ДДС няма да се увеличава" (видео)
МФ успя да задържи бюджетния дефицит за 2024 г. до 3% от БВП