През 2016 г. възнагражденията на членовете на Управителния съвет на БНБ остават непроменени: 15 368 лв. за управителя; по 13 173 лв. за подуправителите; по 4391 лв. за другите членове на Управителния съвет.

Възнагражденията на хората, определени като "ръководен персонал" е 4342 лв. месечно, специалистите получават 1748 лв., а средномесечното възнаграждение на тези които се определят като "поддържащ персонал" е 916 лв.

Според бюджета на Централната банка за тази година възнагражденията на служителите в БНБ не могат да бъдат по-ниски от възнагражденията на служители със сходни функции в други банки.

Вчера тричленен състав на Върховния административен съд (ВАС) реши делото за засекретените заплати и бонуси преди и след затварянето на банката в полза на депутатите от Реформаторския блок Петър Славов и Мартин Димитров, които искат пълна прозрачност по въпроса. Решението обаче не е окончателно и подлежи на обжалване пред петчленен състав на ВАС в 14-дневен срок.

Затова и от БНБ отхвърлиха призива на Димитров да съобщят данните. 

Възнагражденията на Управителния съвет на БНБ и методиката за тяхното определяне са публикувани на 30 юли 2015 г., както и в бюджета на БНБ за 2016 г., заявиха от пресцентър на БНБ.  На 18 септември 2015 г. БНБ публикува брутните възнаграждения на предишния управител Иван Искров, както и на неговите заместници Калин Христов и Димитър Костов за периода юли 2014 г. - юни 2015 г., припомниха оттам и подчертаха: 

"С оглед избягване на потенциални нарушения от страна на БНБ на Закона за личните данни, допълнителна информация, свързана с възнагражденията в БНБ, ще бъде предоставена след влизане в сила на решението на ВАС". 

Запазва се лимитът за общото възнаграждение на управителя и подуправителите, включително допълнителното материално стимулиране, до размера на общото средно възнаграждение на ръководителите на банки в България към 1 юли 2015 г., пише в бюджета на Централната банка.