Коментари - Възходът на Виетнам: каква е тайната на успеха | business.dir.bg
назад

Възходът на Виетнам: каква е тайната на успеха

Дълга ивица земя с младо и трудолюбиво население и с огромни залежи в недрата си: 100-милионен Виетнам изживява истински подем. Не на последно място заради умелото балансиране между напълно различни партньори и интереси

Обратно в новината
| Автор: Кристиане Юстус (ARD)

Коментари - Възходът на Виетнам: каква е тайната на успеха | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Това са същите виетнамци, които идваха тук да учат когато бяхме далеч пред тях, сами си правете изводите...

Ако не бяха станали комунисти, отдавна щяха да са "успели". Няма тайна. Вие тук още чакайте да се върнат Сталин и Живков! И треперете на Путин още! Тъпаци.

Нещата не са еднозначни- от догодина пак ще идват да работят в България

Хаха, това са някакви мечти на нашите управляващи, никой няма да се вдигне да работи на другия край на света за по-малко пари, отколкото в родината си.

1. Висока раждаемост на деца от нормални родители. 2. Добър образователен ценз. 3. Правилна държавна политика. 4. Изключително трудолюбиво население. 5. Хора с високо национално самосъзнание, неведнъж изгонвали чужди колонизатори.

според мене е, че нямат чалга, чалгари, индийци и чалмоносци в държавата си. Както пише в статията, явно политиците им не залагат прекомерно на "един кон", и не лижат прекалено само един задник. Освен това не са на географски сухопътен кръстопът между Изтока и Запада.

цели 0,00000001 процента от населението на Виетнам, вероятно хора с предци от Арапландия

Скоро май, май ще ходиме на горбет до Виетнам.... до там го докараха наще празноглави политици :)

Във Виетнам заплатата е около 100 евро, така че с кеф ще идват тук на 1000 евро заплата.

Хо-Ши-Мин или бившият Сайгон - естествено юга който не е толкова комунизиран дърпа държавата напред

DW! ... и малко български боклук ... и статията е готова!

То ако не си кривим душата , ама възникването на капитализма през осемдесетте години у нас е с каталитичното съдействие на виетнамските работници . И тук рабботеха "балансирано " - денем на националните обекти , нощем на капиталистическото поприще.

САЩ бе в Южен Виетнам ПОД МАНДАТА НА ООН. Ученика на Столипин, който създава днешната финансово-икономическа с-ма на Хонг Конг, Тайван, Сингапур, Ю. Корея....е създателя и на модела на Южен Виетнам. Ю. Виетнам развива за кратко време работеща икономика, която е съсипана с оттеглянето на САЩ и окупацията на червените бамбуци.