Променил ли се е подходът в търсене на нова работа?
Все повече хора търсят подходящата алтернатива и разчупване на модела
Обратно в новинатаКоментари - Променил ли се е подходът в търсене на нова работа? | Бизнес.dir.bg
Коментари
Не използвам сайтове за търсене на работа. Принтирам СВ и мотивационно писмо (обикновено на английски) и отивам директно при работодателя. В разговора изтъквам с какво мога да допринеса за растежа на компанията. Това е моята тактика.
Направо им ги пускай по Българска Поща.... И не забравяй да залепош марки на пкика...
Промени се, да. Вече балъци дето да работят за 800 лева няма. Като не ви харесва внасяйте си виетнамци, украинци, молдовци и т.н.
Добре платена работа в България се намира само ако си Партиец - В Администрацията ако си умен , и в Полицията ако си як и тъп .
Мениджър съм в голяма международна компания с офис в София. Все по-трудно се намират хора който действат про-активно с ясен фокус към резултатите.
В България, останала без икономика и индустрия, и разчитаща само на социалните подаяния от запада, е така.
Преди време на интервю за работа се яви кандидат без абсолютно никакъв обит в областа на дейност на компанията. Зададохме му въпрос какво би взел със себе си на самотем остров. Отговори - идейте си. Успя да ни впечатли и разбира се в момента е част от динамичния екип на компанията.
Връзки, връзки, връзки, родители, приятели и чичо Владика! Спомням си, че и по време на тоталитаризма, този въпрос висеше в обществото! И, какво се е променило в тази насока, ами нищо! Защото, колкото и да сменяме политически и икономически системи, на първо място си оставаме човеци! Човешката същност, никой не може да промени, тя е неизменна!
Абе много неграмотни тия меринджеи, пък на отговорни позиции. И тебе сигурно така са те взели на работа - леко неграмотен и без опит
Извинете, но ако подчинените може да са и по-грамотни и затова да не се получава. Знам ли дали пък владеенето на 1-2 чужди езика не е по-ценно...
Нивото на писане на български в компаниите, където официално английският е работен език, е потресаващо. Говоря точно за хората на средно и високо ниво като позиции - ако видиш как пише някой на тези позиции, без да го познаваш, често ще си помислиш, че от другата страна е някой от малинствата пред завършване на основно образование, за по-ниските нива - там е потресаващо, ако не се приложи бързо и масово grammar checker, скоро ще ни трябва сериозна езикова реформа. Толкова е зле, че се налага сам да свалиш стандарта, ако що-годе имаш някаква езикова култура и гледаш да я спазваш. От друга страна - това за връзки и т.н. шуробаджанащина е по-скоро актуално за държавните служители или евентуално за частни компании, които са пряко зависими от държавата, общината и т.н. В повечето частни компании, които се изнесоха в България, това го има в много по-малка степен. Евентуално може да има немалък субективен фактор при повишения - на база на симпатии, лични отношения, много влияе поведението, което не означава задължително работа на най-високо ниво да е най-важният фактор. Разбира се, една сериозна част от водещите се за мениджъри са такива, защото си следват един шаблон на поведение, налаган от офис-културата, често без да имат дори бегли познания за това, което се случва около тях. 100% при соца е било същото с разните партийни секретари и подобни. Бързо се познават - като ходещо и говорещо клише са. Горе има един пример.
Работа? Не съм ходил на "работа" от 2008-ма година и никога не съм бил по-щастлив и свободен човек. Не ме интересува какъв ден е, колко е часа, нямам "социални" мрежи. Добре че тогава не послушах никой да гледам сигурната заплатка. Щом ви харесва да робувате - действайте. Не знам какво е това CV, нито смятам да се унижавам и да се моля за подаяния. Прехранвам се на свободна практика когато и колкото ми е кеф - бил съм зает и по 12 часа дневно когато искам, а съм почивал и по седмица. За всички тези години незает не съм останал - всичко което изкарвам си го прибирам аз, а не някой си. Никой не може да ме накара да ходя някъде всеки ден под час.