Нещо полезно при интервю за работа
Как работодателите оценяват представянето, на какво държат най-много и как да договорим възнаграждението си
Обратно в новинатаКоментари - Нещо полезно при интервю за работа | Бизнес.dir.bg
Коментари
Моя съвет: Ако имаш талант и вече си го развил...бъди креативен и работи за себе си. Успех
Хората даващи такива съвети и/или пишещи такива статии са първото препятствие между кандидатите и работодателите. Кандидатите трябва да умеят да преминат през тяхната цедка, което не е трудно. Тези хора няма как да са запознати в детайли с конкретната проблематика на дадената позиция и затова дават общи съвети. Обикновено се фокусират върху т.нар. soft skills, което не е непременно погрешно. Точно тези умения могат да помогнат на кандидат, който има сходни или свързани с търсените опит и квалификация да се адаптира към изискванията на новата позиция. Доста кандидати, включително добри и утвърдени професионалисти, не успяват да представят точно тези си умения на интервютата и зависят от желанието на интервюиращия да им помогне или не в тази насока. Съветът ми е, с нахалство към прогрес. Ако ти си убеден(а), че ще се справиш на дадена позиция и можеш да обясниш защо, първата битка за позицията е спечелена.
Не е за вярване, че има хора, които изкарват пари, давайки подобни съвети ... и други, пишещи статии за първите.
Аз например правех така: На края на разговора питах "след като сме договорили всичко за това, как да защитавам Вашите интереси, нека да поговорим и за моите интереси. Моите очаквания са за възнаграждение от поне , нямам нищо против, ако Вие предложите повече". И един много ценен съвет: Не чакайте да си търсите нова работа, когато сте опрени до стената. Ако има вероятност да ви съкратят, ако сте в остър конфликт с шефа си или ако въобще имате намерение да пробвате нещо друго, не чакайте да си останете вкъщи и тогава да тръгнете по интервюта.
ВСЪШНОСТ, АКО НА КАНДИДАТА НЕ МУ Е ИЗВЕСТНО ТОВА, КОЕТО Е НАПИСАНО В ТЕКСТА, ТОЙ НА ПРАКТИКА НЕ СТАВА ДОРИ И ЗА СЛУЖИТЕЛ НА ЧИСТОТАТА В СОФИЯ!
Доста посредствено писание. Най-важно е да покажеш знание, умения, опит, квалификация, заинтересованост, лоялност и готовност да учиш нови неща, с които би могъл да подпомогнеш компанията и с които трябва да си ги заинтригувал преди и по време на интервюто. А най-важно е кандидатът да разбере дали му харесва компанията и хората, с които се среща по време на интервюто, за да работи за/с тях. Защото, ако не му харесва, няма никакъв смъсъл да мъчи себе си и околните, независимо колко е заплатата. Възнаграждението е следствие на показаните резултати, а не начално изискване. Възнаграждението за твоя принос (не заплата, а всички допълнителни придобивки) се договарят след това, ако те попитат, като трябва да се има предвид, че след 6 месеца ще има преразглеждане на условията в зависимост от реално показаните качества. Ако започнеш с претенциите си за повече пари и по-малко работа, интервюто е приключило.
убедих се че сайтовете с предлагане на работа всъщност само събират лична информация , и тея предполагам са същите , а съветите не са лоши но на практика са безполезни при положение на предварителна договорка между работодателите за принуждение към минимално заплащане
олигофрени за олигофрени! Няма нищо смислено и полезно освен няколко базови нещо които са близки да акъла на всеки мислещ човек.
Посъвместна криза, щом дори събирачите на роби са опрели да подобни плоски, рекламни изпълнения.
"Най-важната стъпка, преди да се стигне до този етап, е кандидатът да се е запознал със сектора, в който иска да се развива, като придобие реалистични очаквания за възнаграждението, което може да получи спрямо сектора и заемана позиция в йерархията на организацията." И как да стане това като не ти казват колко взимат другите?
"Полезен съвет, който можем да дадем на кандидатите е да определят своя социален минимум или по друг начин казано - бюджет, който е задължителен, за да задоволят своите потребности." С една дума бачкай да си покриеш социалния минимум на своето същесатвуване.