Коментари - Кристалина Георгиева: Глобалната инфлация може да е близо до своя пик | business.dir.bg
назад

Кристалина Георгиева: Глобалната инфлация може да е близо до своя пик

Борбата на централните банки и диверсификацията на доставките са главни фактори за смъкването на цените, смята Кристалина Георгиева

Обратно в новината

Коментари - Кристалина Георгиева: Глобалната инфлация може да е близо до своя пик | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

пак е яхнала стъкленото кълбо !

Тая червена бабичка не може да говори без да ръкомаха.

Да анализираш нещо, за което преди няколко седмици си казал, че те е изненадало е висша форма на безотговорност.

не,не е. първо ваймарската репиблик и чак послеееееееееееееееееееее

Тъпа овца! Разполагате с всички данни, разполагате и с историческите такива и можете да направите модели и да предвидите кога ще е пикът. Вместо това вие предполагате кога може да е той. Догатчици. И най-големия идиот може да ви каже, че инфлацията може да е близо до своя пик, а може и да не е. Това са двете възможности. Шансът да сбъркаш или не, кокошка такава, е 50%. Освен това причината за инфлацията е цената на горивата. Напечатаните пари покрай ковид истерията не могат да я бутнат нагоре до такива проценти.

Дрън Дрън Глобалистката. В България не живеят неандерталци като там където си. Веригите не ни интересуват нас, веригите ви интересуват вас. Тука искаме тока за гражданите да е на производствени цени от Козлодуй, защото ние сме го строили за нас. Тогава остатъка да ходи на майната си по световните борси. Същото се касае и за Нефтохим и всичко останало. Не може заплатите ни да са по соц. стандарт, а цените Холивудски. Първото нещо което спешно да направите е изравняване на стандартите на заплатите. Не излизайте с номера че тук е по-ниска производителността на труда. Говоря за западните компании с базирани клонове в България, в които има български специалисти в пъти по-знаещи, в пъти по-можещи, в пъти по-продуктивни от западните НО получаващи в пъти по-ниско възнаграждение.

До никъде няма да я докараме икономически след като партиен секрата ,лакей с НФЛ дейно име което я определя изцяло “Сталинка”завършил АОНСУ ще чертае развитието на световната икономика

Свиването на възможностите пред производството на стоки за бита, както и температурните амплитуди водещи до по-висок риск пред производството на храни; водят до пренасяне на рискът във веригите за доставка. Наличието на по-висока взаимосвързаност (кохезия) на икономиките е предпоставка за буфериране на рисковете, но което т.нар. изглаждане в скоокобразността в инфлационните вълни, е по-забавено на годишна база; и поради това е забележимо едва след достатъчно дълго натрупване на данни (достоверност). Основата за растеж е добре да се приема като възможността за разчитане на аграрните възможности на дадена държава, чиято консервативност е предпоставка за усреднен растеж в рамките на ЕС, но обагрен в спецификите на сътветния икономически период в който се намира конкретната държава членка. Т.е. усредняване по време и цялостна територия, е равно на инфлация в норма, която е функция от консервативната основа, надградена с усреднен растеж и общоевропейска ценова стабилност; в рамките на общо охлаждане на икономиките.

Общата политика на централните банки, се изразява в поддържане на ниски или нулеви лихви по депозитите, което е предпоставка за разнообразяване на стопанските начинания (поради създаване алтернативи за покупка), съпътствани от линии на доставки. Подобно скромно стимулиране на инициативите в сектора на услугите и домакинските уреди, в комбинация с НЕнарастващо ниво на лихвите по банковите кредити е функция със спиращо растеж на инфлацията въздействие. Този стремеж към ниски лихвени нива, е облечен и подплатен от инерцията на предходния десетгодишен период на дефлация (положителни реални лихви над инфлацията). Изравнеността в последователните периоди на вертикални потъвания и възходи е именно цялостната банкова матрица на финансова стабилност основана на преобладаващо консервативни процеси (строителство на нови и особено - поддръжка и ремонт на построени пътища и ж.п. линии, стокови запаси в насока поддръжка на тежка и лека автомобилна техника с резервни части, аграрни процеси с добри практики, хранително-вкусови линии на производство, разчитащи в голяма степен на собствена суровина и малко привлечена - винопроизводство, млекопроизводство, консервирани рибни, месни и зеленчукови храни, )

Изглежда системата е така позиционирана, че във фазата на подскок в максималната инфлационна годишна крива; приложеното от ЕЦБ дружно повишаване на лихвите - води до подтискане на инфлацията (поради добрата снабденост с буфери по производство на стоки и услуги, осигурени добри запаси, и снабдяване с храни). Това означава, очаквания за плавно повишаване на лихви, които си остават ниски - за да имат умерено стимулиращо икономическо въздействие, и не генерират инфлация по веригата от икономически процеси. Така остава само политическият риск, и евентуални форс-мажорни климатични явления с локално въздействие (земетресение, наводнение). Конкретно за България, намаляването на рискът за нивото на цялостното благосъстояние, е, чрез изграждане на стабилност в управленските нива, за да може едно правителство да извършва успешно официалното представяне на взаимоизгодните интереси на българите в общия пазар.