Индия се отказва от руския петрол, пренасян с руски танкери
Санкции застигат и кораби, регистрирани под чужди юрисдикции
Обратно в новинатаКоментари - Индия се отказва от руския петрол, пренасян с руски танкери | Бизнес.dir.bg
Коментари
Те и Руснаците дали много искат вече да продават на Индия? Сега като не ползват долари, какво да си купи руснака с индийка валута?
Тоест Индисйката статистика, че вноса на руски петрол е скочил с 23% на годишна база през Януари и Февруари е невярна?!
Сега умниците от Гейропа купуват скъпо и прескъпо бензин и дизел от Саудитите и от Индия, които са получени от преработен руски петрол. Русия притежава нефтопреработващ завод в Индия, впрочем както и у нас.
като видяха дебелия руски и че нищо не могат да направят, всички започнаха да се "отказват" ама по медиите и телевизионните студиа. Защото по телевизора пак ще "победят" Русия, но останаха с празен хладилник. Иначе търговията си върви за РФ и то с двойно по -големи обеми спрямо преди войната. Това е показателно.
Кой остана с празен хладилник? Или може би мръзна някой на запад две зими подред? Я сега обьрни поглед кьм русия и виж какво ядьт и дали имат режим на парното и газта.... Най-голямата по територия дьржава в света с най-много ресурси не може да излезе от статут на дьржава от третият свят, нищо сьществено не произвежда и няма пари и ресурси за производство на собствени ракети и муниции в достатьчно количество. Ми каквото искаш си втьлпявай, но фактите си говорят за реалноста.
Няма нищо, той бункерния гном вече е приготвил булчинската рокля да пристане на императр СИ :)
мисията на това което остана от запада се оказа невъзможна. Остана разбира се медийното и представяне за полираната публика. Запада се оказа едно военно и икономическо джудже, а щеше да слага Русия на колене. Колкото повече санкции толкова повече рецесия и фалити на запад и толкова по висок растеж и допълнителни излишъци в платежния баланс на Русия. Факт
Как Русия успява да заобиколи ограниченията? Първо, Русия може да търгува съвсем открито с по-голямата част от света. Доставя петрол на Китай, Индия и Турция - нито една от тези страни не подкрепи западните инициативи, като получават гориво на изгодна цена. Позицията на Анкара по въпроса за търговията с ресурси с Москва като цяло позволява на републиката да разчита да се превърне в регионален горивен център. Второ, на помощ дойде опитът на Иран и Венецуела - тези страни са под санкции от дълго време, което, макар и да пречи на търговията, не я изключва. Руският петрол се смесва с друг, легален петрол и това вади уралс от санкции. Те могат да се смесват директно в морето, прехвърляйки се от един танкер в друг, или могат да се смесват в крайбрежни резервоари и плаващи офшорни съоръжения за съхранение в Сингапур. Трето, Русия има „сенчест флот“. Това са стари кораби, които могат да превозват петрол, но чиито собственици не се страхуват от санкции. Никой дори нямаше намерение да ги застрахова - така че купувачът на петрола, превозван от такива танкери, поема риск - и следователно изисква голяма отстъпка.
В съвременния свят е достатъчно да ти се вдигне цената с 20%, за да станеш непродаваем, или да работиш на загуба, която след няколко години те принуждава да ФАЛИРАШ. Русия е тръгнала по тази пътека, до 1-2 години ще има МАЩАБЕН икономически срив - така е - като заставаш срещу 4/5 от платежоспособния и технологичен свят. И разчиташ на жълтури и индиици, и негри :-)
Половината им големир петролни рафинерии горят като факли. Какъв петрол?! Чак САЩ се притесни, че цената му ще скочи.