Коментари - ЕС разглежда опростен дизайн като ключ към удобни за рециклиране опаковки за храни | business.dir.bg
назад

ЕС разглежда опростен дизайн като ключ към удобни за рециклиране опаковки за храни

Простият дизайн и използването на поне 90% от същата пластмаса е ключът към улесняването на рециклирането на опаковките за храни като чипс и шоколад, според индустрията

Обратно в новината
| Автор: 3eNews

Коментари - ЕС разглежда опростен дизайн като ключ към удобни за рециклиране опаковки за храни | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Дира, кво е тва "хрупкава опаковка"????

Защо нямаме дори контейнери за разделно сметосъбиране, контейнери за дрехи - защо всичко се изхвърля в едни общи контейнери?

_stankow

Защото в отделни контейнери е по-трудно и е по-скъпо да се извозват отпадъците. Разделянето пак се прави, не се безпокойте. Има ли завод за преработка на отпадъци, той се справя. Има си начини за сепарация. Съществуват машини. Е малко и на ръка се отваря работа. Но проблемът е да се намалят опаковките, не просто да се разделят. Щото те вече са по-тежки и по-скъпи от храните в тях. Те пък едни храни ...

Трябва у нас да се ограмотява повече населението за разделното събиране. Аз лично в къщи разделям отпадъците, но познавам хора, които гледат с насмешка на това.

Бях в Германия. Стриктно разделяне. И се оказа че накрая освен металите,които изнасят за Китай, останалото се смесва и се изгаря... Скандалче, дори и германците възмутени.

Дира. Хрупка на предъвкана информация.

Тъй като бях изненадан от глупостите, които чух от по-мади колеги - малко връщане назад. По време на социализма нивото на рециклиране беше многократно по-добро. Млякото беше в стъклени буркани които се връщаха в магазина за преизползване. Бира, нектари бяха в стъклени бутилки с един размер. Олиото беше в едни по-големи с интересна форма. Кока колата (която си я имаше, въпреки глупостите, които чета по въпроса) си беше с нейните си специфични бутики, безалкохолните - швепс и българските също. Хората ползваха мрежички за носене на покупки, а не замърсяващите торби за еднократна употреба. Продуктите се завиваха в амбалажна хартия, която е 1 рециклирана и 2 биоразградима. Имаше много пунктове за вторични суровини и амбалаж, в които можеше да идеш да върнеш всичките бутилни и буркани или натрупани вестници, списания като хартия и да ти дадат малка сума пари. Ама за лапетата си бяха пари, а и големите имаха стимул да ги връщат. Та ЕС пак изглежда отива към социализма и по тази точка, лошото е че междувременно доста си освuнихме хубавата държава, увлечени от безобразията на комсюмеризма.

ЕС и США усрали цедлия свят и целия океан, а сега търсят начин как да се справим с тези боклуци/ . Сега за една седмица имам толкова смет, колко по соца събирах за половин-година.

Опаковката на фирмения хляб на Ф-О е залята с кг червено мастило и цапа всичко, особено в тези ковидни времена, когато се прави дезинфекция. Какви идиоти работят там/ Или това не е в в съзвучие с автомобилния парк от свръх-луксозни автомобили на собственика - олигарх. От тях да почнат, а не само дрън-дрън