Коментари - COP 28: Светът е много далеч от намирането на общ език за бъдещето на петрола и въглищата | business.dir.bg

Коментари - COP 28: Светът е много далеч от намирането на общ език за бъдещето на петрола и въглищата | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Дори да ги удесеторите ВЕИ мощностите, пак без конвенционални централи, които да балансират системата или без батерии НЕ може. Да не говорим, че ВЕИ мощностите изобщо, ама изобщо НЕ са чиста енергия. Възобновяема ДА, чиста НЕ.

...да се намира обще език?

Редно е да се повдигне въпроса и за енерго-потреблението. НЕ за битовото, а за промишленото, и за да съм по-ясен ще поясня - да се спре производството на стоки от типа "купи и изхвърли". Всичко което се произвежда трябва да бъде с дълъг срок на употреба. Нека вземем за пример автомобилите, особено в развитите страни. Въпрос на престиж и пак престиж да караш нов и скъп автомобил. Стария се хвърля и отива за претопяване, а това коства ЕНЕРГИЯ. Тази енергия за претопяване на стоманата е предимно от въглища и газ. Така в крайна сметка се изгарят огромни количества въглища и газ за да се задоволят капризите на богатите предим но в развитите страни. Така можем да вземем за пример всякакви потребителски вещи от бита. И пак за пример: Купувате си перална която ползвате 5-6-7 години. Пералната се разваля и се оказва, че е нещо от електрониката, но то струва колкото нова перална. За вас е по-добре, принудени сте, да си купите нова перална, а старата просто отива за претопяване. Точно това претопяване или рециклиране изразходва много енергия. Отделно каквото и да ви казват за рециклирането, истината е, че много от материалите се губят. А за качественото и дълбоко рециклиране се изисква много ръчен човешки труд. Това от своя страна е скъпо и фирмите НЕ го желаят. Нека вземем и един друг пример - стъклените бутилки. В момента безброй фирми произвеждат стъклени бутилки и в тях се пълни какво ли не. Тези бутилки почти не се ползват отново, а се претопяват и се произвеждат на ново. Това изисква енергия. Само си спомнете какви бутилки се ползваха до края на 80-те години. Всичките те се ползваха многократно и имаше единен стандарт. На пример бирените бутилки бяха еднакви в целия соц.лагер. В крайна сметка икономикате е устроена така, че да произвежда и да консумира. Консумират се не само готови продукти, консумират се суровини и енергия. Колкото по-скоро си изхвърлите вещите, толкова по-скоро ще си купите нови и някой ще спечели ПАРИ. Това е което движи икономиката и тези дето печелят парите НЕ се интересуват от замърсяване и т.н. Те смятат, че все ще си намерят някое чисто местенце за себеси.

ㅤ

Значи назрял е моментът, в който ще отделя гаража за домашен синтезатор на дизелово гориво от старо олио. И да ме хванете после за въглеродно-метановия отпечатък!!!

Хахаха Никой не взема сериозно европейските глупости. Светът върви напред, а еврочинивниците се чудят какъв нов данък да измислят

Що да постигат съгласие за глупости и дивотии? Кога ще разберете,че човек НЕ определя климата?