„Булгартрансгаз“ строи водородопровод до Маришкия басейн
Компанията работи по разширяване на газовото хранилище в Чирен, заедно с терминала за втечнен природен газ
Обратно в новинатаКоментари - „Булгартрансгаз“ строи водородопровод до Маришкия басейн | Бизнес.dir.bg
Коментари
и аз доста търсих из статията без резултат за водопровод??? викам си ще завиряват мините язовир да правят или се слагат на Пожарникаря на републиката
Тази година газа е увеличен с над 60 процента. Уж Балкански поток щял да намали цената му.
Няма газ за България, затова строят водопровод. От водата ще вадят водород. Пак усвояваме пари.
Поредната дъвка. Как се добива Н2,как се втечнява и съхранява, не е ли скъпо, има ли пазар за този газ??? . ПОРЕДНАТА ДЪВКА. А МАЙ СЕ ЗАБРАВЯ ЧЕ ВОДОРОДА ГЪРМИ. ЯКО.
Не четете внимателно. Строи се газопровод. След затварянето на мините маришките ТЕЦ ще работят на природен газ. Работата е там, че природният газ може да се смесва с водород до 10 обемни процента без да се налага преустройство на тръбопроводите и горивните системи. Замисълът е излишният ток от соларки и ветрогенератори да не се праща в електропреносната мрежа, където създава проблеми с балансирането, а да се използва за разлагане на обикновена вода до кислород и водород. Водородът се инжектира в газопроводите, централите получават ефективно и икономично гориво. Това е схемата и ЕК поне от 15 години пита защо не я правим досега.
карайте коли на ток, зареждани от дом контакт преносими акумулатори http://rentelex.tech
Европа откри газа преди 100 години, сега минава на ВЕИ, ние още сме на въглища и те първа започваме газификация.
провод - хубаво, мощно и модерно звучи. Ама с тези снимки, с тия яко боядисани в бяло тръби (без никаква изолация) - никакъв водород дори на километър не можета да прекарате. Дир.бг - освен, че сте чудовищно прости и неуки в материята, но явно и не умеете да запитате поне онова говно Google - примерно как изглежда тръбопровод за пренос на водород (hydrogen transfer pipeline)... Отдавна не сте Българския Интернет Портал, явно паднахте до ниво страничката на Цеко Циганина, дежурен в Каспичанския ЖП-възел (само вторник и петък)...
По вероятно е да е станала печатна грешка. Може би става дума за водопровод. По преноса и съхранението на водорода се работи отдавна и усърдно, но все още годни за промишлено използване решения няма.
Нямаме ли дългосрочни договори,където да пише от колко до колко може да се вдига газа.Ами че то така утре и тока може да вдигнат с 60% и оставаме на лоени свещи.Ами тая тръба дето я платихме до Сърбия,тя става невъзвращаема.Тогава трябва да дигнем транзитната такса за да избием тръбата.
За разширението на Чирен и същото. Няма как да си разширява нещо, което е толкова, колкото, е. Просто трябва да му се поддържа капацитета.
Имаме си наши енергийни технологии, а търсим как да се спасим от “скока на тока” ! 1. Ето първата от тях. Тя е е за производство на генератори за електричество на цена 40 пъти по-ниска от произвежданото от атомните централи – само 5 стотинки за квтч. и без каквото и да било външно захранване като газ, въглища, уран и т.п. България може да продава най-евтиното електричество в Европа, както и да дава на лийзинг тези генератори , а не само да постигне 100% енергийна независимост! Защо обаче тази българска технология, вече реализирана в няколко други страни /САЩ, Канада, Китай/ не се прилага в България ?! Виж повече тук: http://www.chukanovenergy.com/bulgarian и тук: http://www.energyrevolution.space/index.php/en 2. Има и втора /пак българска/: производство на течен водород на цената на обикновена вода при международна цена над 2,5 дол. за 1 литър и пазар за над 150 млн. тона годишно! Експерти, които я познават, са убедени, че това е студен ядрен синтез – енергията на Слънцето https://www.youtube.com/watch?v=2mpskk0ZZtY И затова питаме защо у нас вода газим, но жадни ходим?!