Коментари - US експерти представиха алтернативни методи за използване на въглищата от "Мини Марица-изток" | business.dir.bg
назад

US експерти представиха алтернативни методи за използване на въглищата от "Мини Марица-изток"

Представена е била информация за изследвания и развитие на енергийни системи на основата на въглища, както и за улавяне и съхранение на въглерод

Обратно в новината
| Редактор : Георги Брандийски

Коментари - US експерти представиха алтернативни методи за използване на въглищата от "Мини Марица-изток" | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

И какви са тези алтернативни методи за използване? Повече конкретика, моля!

Важното е да съхраним комплекса и да иползваме залежите си от въглища. Марица-Изток е гарант за енергийната независимост и националната сигурност!

" улавяне и съхранение на въглерод "??? п.п. въглищата съдържат 95% въглерод

В момента токът от Мариците струва път пъти повече отколкото тока от АЕЦ Козлодуй. Големите потребители вече избягват прескъпите ТЕЦове и си купуват ток от чужбина. С новите американски въведения в ТЕЦовете токът им ще струва поне тройно. Кой ще го купува и защо? При новия либерализиран пазар, никой не може да задължи хората да го купуват. Така ще хвърлим милиарди в американските глупости, и след това ТЕЦовете ще стоят като паметници.

Да се поканят руски специалисти, стига с тия американци!

В САЩ все по-вече нараства ролята на ГЕОТЕРМАЛНАТА енергетика. Последната все още се води чиста и позволява, безпрепятствено, да се използва като базова мощност. България е хипер богата на геотермални/хидротермални източници. Какво се чудим още. ОК! В кризисни ситуации нека използваме Мариците, ама иначе защо? Трябва ли да чакаме Европа да ни ги затвори напълно? Верно, работни места, но все в един момент ще ни принудят, ако не друго, обстоятелствата да ги закриеме.

Ако имаш предвид термопомпите-вкарваш ЕДНА ЕДИНИЦА ел. енергия и вадиш ТРИ единици топлинна, като с цикъла на карно изсмукваш топлината от водата,която изпомпваш от земята а след като и вземеш топлината я връщаш отново у "котела" да ти я загрее отново..Тва е извесно поне на мен от 1977г.Тогава разбрах че у финландия където темп на подпочвената вода била 6 ШЕСТ градуса и пак било на далавера.А тук същата темп. била некъде 14-15 градуса.И разбира се "тарикатите" у БГ-то така прават.Погледнете новите хотели на дрОгарЕте.Щотууу те са техни.Вижте кво имат на покривите си....едни такива големи неща с вентилатори ли са,не знам.А иначе ние сме си на парно де.Нали требва да се ползва руския газ и да ни заробват секак си.Аз правих неква сметка и със 700-800 МИЛИОНА лева софия може да се топлофицира.Вместо да прават безумни магистрали... А като си навиеш на масрафа прави магистрали.

Над 50% от теглото и над 70% от обема на въглищата e въглерод. В лигнитните е между 60 и 70%.

.... лелеее колко компетентни хора имало в тая държава ... па ние търсим хамериканци ....аман от всезнайковци-незнайковци..!!!!

Нямам предвид термопомпите, а това че на 800 метра под София температурата е над 1000 градуса. На туй му се вика Хидротермална енергия. В повечето места обаче подобна температура се наблюдава на дълбочина 4000 и повече метра. На нея пък се вика геотермална енергия. В България, в повечето основни градове е налична хидротермална енергия. Хидротермалната и геотермалната енергия се използват за добив на електроенергия, а остатъчната топлина се използва за централното отопление. За повече информация, питай Гугъл и Уикипедия.

това в взаймен интерес май нещо не се разбира пак ако ша е както при Драгалевския лаборант - мерси!

За чий гуй хамериканците са били пътя до ТУК и какви са "взаимните интереси".

Поредното мошеничество, едни тарикати, ще спечелят няколко милярда, ще си се приберат в САЩ. И ние ще трябв да се справяме с дългосрочните разход и последици. Бих се съгласил само при едно условие: Ако цената ни е изгодан, плащаме еднократно. А американците товарят въглеродните емисии от наште централи и ги закарват в САЩ и там ги съхраняват. Малоумници щели да улавят и съхраняват въглеродни емисии. Къде ще ги съхраняват? Колко ще могат да ги съхраняват/? 20, 50 или 100 години, ами след това какво? Колко ще трува на година съхранението защото това не е еднократно вложение, а посточнно ще изисква разходи.

Процеса се нарича пиролиза .Изгаряне на въглищата при недостиг на кислород в затворена среда,като се улавят прах, твърди частици и се отделят сяра, въглерод, азот и други вредни елементи. вредните отпадъци се депонират на дълбочина 1000-1200 м под замята.Подходящи места са около с.Опан и с.Пшеничево,където са направени изследване от Минно-геоложки университет.

И как измери, че на 800м под София е 1000 градуса?