Водородът измества петрола, нови енергийни коридори променят глобалния ред
Генерирането на приходи от запасите от изкопаеми горива ще бъде все по-трудно, печалбите ще се генерират от нисковъглеродните технологии
Обратно в новинатаКоментари - Водородът измества петрола, нови енергийни коридори променят глобалния ред | Бизнес.dir.bg
Коментари
Българинът не си купува Тесла защото не може да и сложи газова, но ако направят газови на водород, това е друга бира.
В написаното има някои верни неща ,но като цяло написаното е фантасмагория и измишльотина.Докато се стигне до масова употреба на водорода като енергиен източник ще минат поне 50 г.Някой помни ли какво се пишеше за т.н.възобновяемите източници!?Е,дойде една зима в Тексас и сега всички бият отбой!Макар,че и без тази зима беше ясно,че възобновяемите източници могат да бъдат само допълващи и ...доста скъпи!
Сега ще ви върват в 7ми клас където учителката по химия пуска ток през колбата и събира водород от мехурчетета в единия край, а кислопод в другия. Сега само трябва да добавят в текста че този експеримент вече е внедрен и учениците като порастнат ще видят че 80% от сметката за ток отива да покрие разходите на вятърните мелници, които първо правят ток, а след това зелен водород.
у я ми янко водород. хубаво че ви плащат. вземайте им парите :)))))). ама водорода няма да стане. гледайте слънцето :))))))))
Те сега газопроводи и бутилки гърмят регулярно, та с водорода ще е като трета световна. Май много малко хора са наясно с техническите аспекти и безопасността на съхранение и превоз на водород под налягане, та сънуват мокри сънища с Грета Дебилета в тях.
Спряха перките и ги ръсеха с въртолети срещу обледеняване . Ледът натежа и ще ги счупи.
Взехте ми ляба беее. Как може, дори и аз дети пиша приказки за деца, гледам да има няква база в реалността. Вие сте вече и на Марс в колонията и рупате зеле и моркови. Бива безумие ма тва на нищо не прилича. Питайте ко стана с модерните енергийни модели в Тексас, като ги тресна бурята. До 20 тина години може да има 10-15 процента електромобили, но петрола ще си е основно гориво години наред.
Толкова си неграмотен и прост, айде да ти дам малко насоки за четене: - Водородна крехкост на материалите - Минимално съоотношение възудх/водород за детонация - Енергия на възпламеняване на смес въздух/водород - Температура на горене ..... Взимай да четеш, че само с тролене не можеш да се издържаш, а простаци като теб много и никъде няма да те вземат!
А а а, ти искаш да конструираш кола за пустинята ли? ...Гребеш вода с кофата и...караш.
Егати руските тролове дори тук са им спуснали опорки. Проблемите на Тексас са два, нямат връзки с другите две електро енергийни системи на САЩ, и като паднаха температурите замръзнаха трабите за газ и много газови централи исключиха, така се стигна до честото разтоварване, и много места остаха без ток. Има няколко ветрогенератора който с обледени перки и са изключили, но това не причинита за проблемите. Водорода е бъдещето ако не искаме да се изпържеме, като скумрии на скара.
Приятел, водорода is not a joke.. хеле па под налягане!! Мега неефективното му добиване е малкия проблем.. Ако си беше учил уроците щеше да ги знаеш тия..
Боорисов е за разследване и присъда. Престъпленията му станаха неизброими и просто няма смисъл да се говори за тях!
Абе ти си руски трол. Вятара се строй на 1000$ на коливат инсталирана, Слънцето на е на 600$. За сравнение АЕЦ е на 3000$. Отделно като веднъж се построй, вятъра и слънцето са практически безплатни, за Уран си трябват пари, после и чядреното говриво никой не знае какво да се прави. Какви глупости плямпаш че било скъпи, тебе чавка ти изпила акъла.
Водорода има почва, там където има високотемпературни газови реактори от четвърто поколение. Вече ги правят и малки модулни. Генерират електричество и от охлаждането водород от температурно разлагане на водата. Първият такъв в Япония работи от доста време, вече ги правят във Франция и Китай. Японците са го измислили- хибриди до навлизането на водорода. Но там простолюдието си знае мястото и не се бута да управлява.
Добре е, че такива словоблудства ги пускат само в петък. На глупаците дето се превъзнасят по новия енергоносител да им обърна внимание, че първата хибридна кола с водородно гориво на БМВ се търкаля по пътищата на Германия от далечната 1982г... Да оставим другите.
Е как водорода ? Нали вятър и слънце са най - модерните зелени технологии ? Какво стана с вятърната енергия и слънчевите колектори ?
Да бе, как не се сетих, а това че е.аха майката на най-голумчия океан и половината човечество престана да яде риба заради тях и скапаните им американски тенджери... си е незначителна подробност... Няма по-големи и по-безотговорни изроди измежду човеците на тазци Земя от японската гмеж!
Мисля, че е по-добре да се дорзвие ядрената технология за да може да се използва в електрическите автомобили.
Петролът скоро няма да си отиде, за това бъдете сигурни. Петролът не е само това, което повечето хора го свързват със задвижването на двигател понеже се нуждае от гориво. Почти всичко, което ни заобикаля в настоящия живот е направено или се нуждае от петрол. Примерите са много, като започнем от автомобилни гуми(самолетни), пакетажи, дребни суровини и т.н всичко е свързано с петролни продукти. Има тенденция, и тя е видима за замяната им с алтернативи, но не е от днес за утре, както се казва.
В Англия и Шотландия серозно залагат на водорода като гориво на бъдещето. Прогнозите са, че след 30 год, водорода ще измести природния газ за масово отопление в бита на домакинствата, както и в автомобилния сектор. Вече има проекти за пилотни селища , снабдявани само с водород за отопление.
За тези с минус четата, нямам какво да им кажа. Ама ако могат нека да се по интересуват от какво са произведени повечето им неща, които имат в дома си. Пластиката на телевизора ли, гумените уплатнения на фризерчето, което го ползват ежедневно, пасти от готварска та им печица и т.н.
Използвани са материали на Оксфордския енергиен институт и IRENA. Определено обяснява съдържанието на материала. Абре водородни коли и зарядни станции има отдавна, ма нещо гърмят (станциите де не колите) тя тая инфраструктура е малко златна.
Определено бъдещето е в твърдотелните горивни клетки, ноооооо има много път да се извърви до безопасно и ефективно производство на водород
Я си дигни потурите и недей да разсъждавш недоразумение такова. Не виж'ли че си тъп като гьон. Аз му казвам кой е направил водородната революция, тоо ми говори за океана. Водата от аварията на скапания краварски реактор (ама така е, като не са си сложили техен) във Фукушима е събрана и започват да я неутрализират. Чак тогава ще я изпуснат в океана. А хората вече ходят на плаж там. Не се притеснявай, това са най дълголетната нация. Нищо им няма. Притеснявай се за Чернобил глупако, не за Тихия океан.
Маринела, от какво ще го произвеждаме водорода, от водородни бомби ли ? И още нещо, знаеш ли с какво е бил пълен дирижабъла "Хиндебург", когато се взриви преди стотина години в Ню Йорк?
Щом в Япония са толкова напред с водорода, обясни защо тази зима плащаха едни от най-вискоките за да внасят втечнен газ? Да си горят водород и да не се набутват със скъпа газ. Както е написана статията излиза правим тръбопроводи за водород правим нужните енергийни инсталации с които да полазваме водорода като гориво и пей сърце. Само дето не са написали от къде ще се вземе този водород? И като се натрупа къде ще го съхраняваме? Ще ползваме ВЕИ да произведат тог и с него ще разлагаме водата. Този водород ще излезе златен.