Внасят Водородната карта в Министерския съвет
България ще мобилизира ресурс от над 3 млрд. евро за насърчаване на водородните технологии
Обратно в новинатаКоментари - Внасят Водородната карта в Министерския съвет | Бизнес.dir.bg
Коментари
ЗАебись с тая водородна "карта"... пунта мара. Пак ще окрадат парите. Като киро помияра, дето искаше да набитя руски батерии... По-добре да внесат водородната бомба и да се свършва с тая агония!
Само да вметна че за да получиш водород ти трябва електричество и чиста вода. Но иначе плана става за усвояване на пари от ЕС
Водородът е най-силно електроотрицателният елемент. Откак мутри и калинки взеха да определят наукоемкото развитие нещата отиват от катастрофа на катастрофа. Този проект ще последва резултатите с магистралите и ремонта на Павец Чаира. Идеята за водорода като гориво не е от вчера, а от 100 години. Провеждани са изпитания , но се получава химическа корозия и където има досег до метал всичко става на сол. Някой има за цел чрез наште калинки във властта все-повече да ни заглабя в дългове и привеждайки ни в неплатежоспособност да ни принудят да продадем на безценица всичко което е останало след криминалната приватизация.
"водородни долини" и други евро-либерални плямпаници. Ще изтекат в канала заедно с парите ни.
>>>>Проектът ще бъде подкрепен и с 8 млн. евро Малиииии ! Тези на кой свят живеят ? 8 милки - по едно евро на човек ! Една ТЕЦ на въглища струва 400 милиона евра. А тези искат да затворят 3 броя. В Мини Марица-Изток има 27 роторни багера. От ония, дето ги дават по Нешънъл джиографик, колкото 15 етажна сграда. Единият струва 70 милиона. Има и 100 км (километра) ГТЛ - гуменотранспортни ленти. И т.н. Демек само основните фондове, дето искат да ги нарежат са два пъти колкото 4-те реактора плюс Кремиковци. Няколко милиарда. Срещу 8 милиона !? По-нататък. В Мини Марица-Изток има още 1 милиард тона въглища-лигнити, неиззети. По сегашната цена това са 100 милиарда лева. И тях ли да загробим ? Срещу 8 милиона ? Нека първо Германия и Полша си затворят въглищните мини, после може и ние да помислим. Ама не срещу 8 милиона. Да дадат 2 пъти по 8 милиарда евра, да си достроим АЕЦ Белене и още една АЕЦ като нея и тогава може и без въглища да минем. Ама 8 милиона ???? Тази лелка да внимава, че да не направи компания на г-жа Кунева, когато народът им потърси сметка ...
Поредната простотия, разработена от шепа хора, за да може едни фирми и едни олигарси да усвоят милиарди и ефекта да е никакъв..
лято като изгори всичко от жегата и сушата ще останат само фотоволтаиците и водорода за ядене, и няма пари за друго щото сме изхарчили всичко да правим още повече пари, а иначе спираме субсидиите на растение- и животновъдите.
Тука става въпрос, че не, че ще се решава енергиен проблем, а че ще се насърчават технологии! Т. е. някой ще предаде някои бумаги никому ненужни и ще вземе едни пари !
Обаче стадото не се усеща как ще му го начукат със 300 чрез разните нови данъци, зелени данъци, въглеродни отпечатъци, въглеродни квоти и т.н. Не че сега не му го начукват да плаща скъпо и прескъпо за енергия . Докато има редки тъпанари ще има и тарикати.
За каква водородна карта говорите, след като не разглеждате въпроса с получаването на водород от Черно море ?!
Ама 8-те милиона са дадени на правилните хора. После пак ще мрънкат срещу Народния съд
Има ги протоколите, пазят се. Може да се прочете какво е мънкал Сирко Станчев, прадядото на Никола Минчев, който беше за кратко председател на НС от ПП. За "търговията" си с германците ... Осъден и екзекутиран.
В момента килограм водород, ама зелен ти казвам, най-най-зелен, струва 5-6 долара. Доскоро килограм метан, същата енергия струваше 1 лев ... Да, ама метанът идваше от лошата Русия, а електролизерите от правилните Дания, Холандия и Германия. Бе да има кой да плаща ...
Водорода е познат и ползван като гориво много отдавна, не е никаква иновация. Има само един огромен проблем, разделен в две категории: 1. Съхранение и превоз/пренос 2. Цена на зеления водород - в пъти повече от газа. Много пъти. Иначе зеления водород си е и енергия и батерия за съхранение на енергия и се произвежда елементарно с електролиза от вода и няма никакви вредни емисии. Но горните два проблема все още не са решени. Много беден народ с много скъпо гориво е научна фантастика. Даже не е научна. Всяко скачане на цената на природния газ изправя на нокти богата Европа, какво остава за скъсана икономика, като нашата? Беспорно бъдещето е на водорода, но пред нас все още има пропаст. Тук дори не коментирам мерките за сигурност при използването на водорода като гориво и съхранението му. Силно се съмнявам в спазването им у нас. Аз нямам спомен някога, нещо да сме спазили както трябва:)))))))