Коментари - Тръмп забрани за 10 г. петролните сондажи край бреговете на 3 щата | Бизнес.dir.bg
назад

Тръмп забрани за 10 г. петролните сондажи край бреговете на 3 щата

Решението на американския президент ще бъде посрещнато с одобрение от природозащитници

Обратно в новината
| Редактор : Надежда Христова

Коментари - Тръмп забрани за 10 г. петролните сондажи край бреговете на 3 щата | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Да идват да сондират за шистов газ в Добруджа. Ние туризма сме го замразили до второ пришествие.

Поне 10 г. ще има "цветни революции", "лоши терористи" ," диктатори " и т.н. по света. Там където има нефт. И ще трябва да се демократизират веднага от братския американски народ!

Тези щати са център на туризъм, имат пристанища и отделно са в зоната на ураганите.Трябва да си малоумен да рискуваш със нефтени платформи там.

Нека да обясня нещо като добавка към твоя коментар. В момента всички запаси на САЩ от петрол са запълнени до дупка. Отделно техните петролни кладенци работят, отделно изчерпаните още през 50те петролни находища са пълни отново (не ме питай как), отделно САЩ контролират добива на нефт в Близкия изток и Азия с изключение на РФ т.е около 70% от световните запаси. Каква им е логиката да добиват още рискувайки срив на пазара не суров петрол по този начин? Това че Тръмп е спрял добива не е от точно от екологични подбуди, а по скоро предизборен пиар.

Моля вместо да цъкате минуси да напишете нещо съществено по темата обосновавайки се на ваши познания за въпросните няколко щата.

Тръмп нищо не е спрял! Някой друг е имал волята да го спре преди него! Тръмп само удължава тази забрана!

туризма си е туризъм и нефтените платформи не му пречат. смятай щом ураганите които споменаваш не пречат на туризма няма какво да му попречи. на тема ураганите. да има урагани, но ако погледнеш картата на рискове от урагани на департамента по търговия в САЩ ще ти направи впечатление, че по-голямата част от Мексиканския залив също попада в зоната на изключително висок риск (същия като в изброените щати), а Мексиканския залив е един от най-гъсто надупчените от нефтени платформи регион в света. Риска от изтичане на нефт от нефтена платформа е нищожен, дори в такъв неблагоприятен регион. куцат ти познанията по международна политика. Мексиканския залив горе долу САЩ си го третират като своя собственост. Решенията за него се вземат от САЩ, Мексико и Куба - всичките са в джоба на САЩ, та реално какво се случва в Мексиканския залив почти еднолично решава САЩ. С Атлантическия океан нещата не стоят така. Засегнатите страни в случая са безброй. Всяка една може да наложи вето. Да се договориш с всичките си е на практика невъзможно. То затова и атлантика не се разработва активно за сондажи за нефт, не за друго. Това което днес прави Тръмп е просто един символичен жест без никаква реална стойност. С други думи забрани, НЕ дори не забрани, а само удължи забраната, на нещо което и без друго никой не се е засилил да прави. пп. отвори сайта на Шел, те са световен лидер в проучването и откриването на нови нефтени находища, потърси плановете им за следващите 10-20 г. Има такъв. Ще ти направи впечатление, че Атлантическия океан в него на практика не се споменава.