Tермопомпи и електромобили: Търсенето им поставя под натиск електрическите мрежи

Tрябва значително да се увеличат инвестициите в модернизация и повишена устойчивост на разпределителните мрежи обяснява Кристиан Руби от Eurelectric

Обратно в новината

Коментари - Tермопомпи и електромобили: Търсенето им поставя под натиск електрическите мрежи | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Ще дойде ден, в който ще спират планово електричеството, когато има голямо потребление. Когато се залита много в някой посока никога не е на добре. А електрическите коли са shit - или само за служебна, или само за градска

нямало, викат противниците на нови АЕЦ мощности, да ни трябва ток. нямало, викат, да имаме какво да го правим....

Мартинчо Димитров от ДБ търчеше преди няколко години по всички телевизии да ни убеждава, че АЕЦ не ни трябва и 7-8млрд лева за него не можем никога да ги изплатим.

Електроразпределителните дружества трябва да са ДЪРЖАВНИ. Ако сте нов абонат трябва да си прокарат жици и да си направите трафопост и да го подари те на алчния частни.

Айде да сметнем колко ел. превозни средства се движат по пътищата. Средно за Европа определено са под 10% и вече имаме проблеми с тока. Цялият им зелен преход е пунта мара. За да се случи това трябва внимателно планиране на производствени мощности, осигуряване на базови такива и тотална реконструкция и пдосилване на текущата електропреносна мрежа. Само с празни приказки, поелания и бомбастични евродирективи НЕ СТАВА. И резултатите тепърва ще ви гледаме.

Ма те не ги разбират тези проблеми щото са зелени, а докато узреят сумати бели ще сътворят !!!

не са зелени, а са червени комунисти - плащат им да се правят на зелени от УСА - там зелени няма! Комунизъм е да налагаш нещо без право на избор

да не забравяме: интернационализмът иде от Франция, комунизмът - от Германия Източна Европа и Русия просто бяха първата жертва. И, като всяка добра лъжа и измама, има 30% истина в него.

Зелените настъпват брутално. Влизат в правителства променят закони. Налагт забрани. Никой не се интересува от това че Няма изградени мрежи за ток Ниско напрежение.

Мозъчната им функция и процес е колокото на зелените еуглени - Сър !!!

В България нямаме подобен проблем. Нещата са устойчиви на висока консумация, поне в градовете. По селата особенно където няма трифазен ток може да трябва оптимизация

Абе, добави по още 7 киловата на всеки апартамент в блока, пък гледай сеир. И на запад са изчислявали мрежите. Просто заложените параметри са с резерв над сегашното ползване. Не са мислени за двойно и тройно повече.

Плюс че там се иска енергия нощем като слънце не грее

Приеха забрана на ДВГ до 5-10г напред, забраняват да се влиза с такива в градове. Оревават всички да минем на електромобили. Сега има проблем, а при смяна на има-няма 100 пъти сегашния брой такива? Кабели до улицата от всеки прозорец, прекъсвания на тока в кварталите постоянно? Или просто идеята е хората да останат с времето без автомобил и пътуването извън града да е екзотика един път годишно? Еврозелките първо да се научат да мислят! С ВЕИ забиха да няма ток и цената му да е огромна. С електромобилите сега усетиха, че няма мрежа. Спонсорираха минаване на термопомпи, че е еко, сега и там дърво. Има ли едно решение от Брюксел да е било работещо и да не създава проблеми? Ама така е с некадърници, дето извън политиката нямат грам стаж или от гинеколози стават военни министри и подобни.

забраната на (забележи) частни и фирмени с ДВГ в градовете е разумна. Там може (Може наистина!) да се направи редовен, сигурен, чист и без бабаити и клошари от ромски и малко от не-ромски произход. Нещо, което да не те е срам, страх или гнус да ползваш. в полето е трудна организацията. Там магистрали. А между градовете - като отделни спирки - само влакове. може да не са скоростни, но - виж по-горе за градския - РЕДОВНИ, СИГУРНИ, ЧИСТИ И БЕЗ КРИМИНАЛНИ И ЛУДИ В ТЯХ. Предимно от ромски, но определен процент и от не-ромски.

излишна паника. Видя се, че за има няма 6 месеца, в Европа може тотално да се реорганизираме в една и друга посока, при това без особени драми. И ток ще има, те енергийните оператори си действат. Да не говорим за бум-а на соларни панели, който вече дойде и у нас (с около 10 години закъснение). Децентрализацията ще помогне много за това, да няма чак такава нужда от пренасяне на огромни количества енергия насам-натам. но всяко нещо с времето си.

Чакай да дойде истинската зима, тогава пак ще си говорим.

Какво решиха? Навън днес беше 20 градуса на слънце в София(20.5 било на сянка в Монтана) и при затворен прозорец да не духа от вятъра без отопление стигнах вътре 30 по обед, та пуснах климатика на охлаждане. Тази зима природата спаси политиците, щото минусови температури и сняг почти нямаше и хората не се отопляват толкова. Ако беше студено навън, газ нямаше да има грам. Кораби реално няма свободни да пренасят от сащ, арабите обещават някога в бъдещето, щото тръби към тях няма...

Мдааа и аз така съм чувал сега от д...билите от Брюксел щели да правят заводи работещи на слънчеви панелки за да не се пренасало ел енергия...всеки завод с собствени панелки за всеки завода място за 10 футболни игрища за да се захранват...а кога няма слънце работниците щели да въртят педали...абе откъде Ви изкопават таива малоу...мници бе..

Абе хубаво бум ама соларките имат 20-25г. живот...аха да си ги изплатил и ще трябва да ги сменаш...друг е въпросът че ако не са качествени те започват да деградират още на десетата година....така че само иди..от би градил енергийната си сигурност 100% на ветер и панелки...а такива ид.иот.и в Брюксел много...

Енергийните оператори са Шайка алчни фирми. Не правят никакви инвестиции.

Пропутинска пропаганда.

Добре , че е Путин, та с него да се оправдават всички дебилни ръководители, пред дебилните си евроидиоти!

Леле, каква изненада! Меркел го каза в прав текст през 2019-та, че Германия трябва да увеличи производството на електроенергия два пъти до 2030. Мъск каза същото за САЩ през октомври 2021г, като отиде и по-далеч - 4х до 2040. И двамата имаха предвид налагането на използването на електрически коли, а ето, сега се добавя и консумацията на термопомпите. Т.е., за да НАМАЛИМ косумацията и емисиите, трябва да УВЕЛИЧИМ производството?!? Парадокс? Не и за политиците, особено позеленелите такива.