Тенденции в работата на свободна практика
Ще се увеличат ли фрийлансърите в следващите години?
Обратно в новинатаКоментари - Тенденции в работата на свободна практика | Бизнес.dir.bg
Коментари
Не толкова стресиращо да си фриилансър, особено когато да станеш "милионер" не е фикс идея. А и имаш един от изборите да си от другата страна да си срещу лошата администрация, покварената държавна система и т.н. според вътрешния ти светоглед и принципи. Или пък да работиш за "добрите момчета" ако ти е на сърце.
Аз съм фрийлансър от 15 години. Това промени живота ми изцяло в положителна насока. Важно е да си добър в твоята сфера на специализация, както и мотивиран и уверен, че успехът рано или късно ще дойде. Пожелавам повече позитивни мисли на всички настоящи и бъдещи фрийлансъри.
Фрилансърите на запад са популярни, защото работодателите спестяват от осигуровки и данъци,както и от работно пространство. Работниците пък често успяват да си договорят по-добро заплащане отколкото, ако работят на трудов договор. При разликата в заплащането между доматената република България и нормалния свят за една работа нормално да им се вдига дохода. Интересно би било как в България е регулирано това. Примерно трябва ли да имаш фирма, регистрация по ДДС и подобни
Хубава статия и идея за размисъл, но поне четете текста после, след използването на Google translate :)
Това "фрилансар" стана много популярно, защото им плащат двойно, че тройно даже спрямо обикновен нает работник. Като оставим артисти, художници, певци и музиканти настрана. Тези не затворени по офисите по принцип. 2020 показва, че тези хора се ориентират към по-стабилна постоянна заетост. Бонус не трябва да ходят в офисите заради локдаунът
"Фрийлансингът е най-популярен сред артистичните професии - художници, фотографи, журналисти, преводачи, графични, интериорни и уеб дизайнери." - Склонен съм да вярвам че изречението е преведено правилно. Но не само правилно. Също и буквално, и преди всичко думата "артистичен". Вероятно на английски е била употребена думата artistic. :Забелязвам тенденция на все по-честа употреба на български на думата "артист" и "артистичен" в нетипичен за българския език смисъл. Ако размислим малко, а и ако преводъчт също размисли, ще стигнем до извода, че този който е писал на английски се е изразил правилно. Но какво значение e вложил в думата артистичен? Съдейки по изброените професии можем да предположим, че аворът е имал предвид "творчески професии". Друг подходящ превод на думата artistic е художествен, макар че в конкретния случай трудно можем да кажем, че преводач е художествена професия. Прилагателното artistic на английски произлиза от artist, което на английски не е артист в традиционния български смисъл, а е по-скоро творец, художник, човек на изкуството, още повече, че artist произлиза от art, което си е изкуство.
А артистичните, творчески професии са както знаем един от крайъгълните камъни на всяка една икономика. Чака ни невероятно бъдеще хора....
Видяхме какво се случва, когато се пренепрегват някои от "крайъгълните камънъи на икономиката" - пълен маразъм, недостигано досега дъно, повсеместна простотия и простащина, "Аз съм прост и вие сте прости, затова са разбираме". На мене не ми харесва, може би на вас ви? Не желая да живея във вашата държава.
Не става. Пълни глупости писани от илитерати в икономиката и изобщо. Истината е в масовото производство и високите технологии, затова Китай се възроди от пепелта и стана първа икономическа сила.
като станат всички фрийнамквоси, кой ще произвежда храна да ги храни!?