Коментари - Сривът на юана спрямо долара достигна нов 11-годишен минимум | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Ние българите да да не гледаме във чуждата паница,ами да се справим със нашенските проблеми ,кражби ,замитане,узаконяване ,мафия,корупция и организирана престъпност от времената на саморазпада на бившата БКП,единствено заради фалита на бившия ССС!Нито валутен борд,нито симпатии и подмазване на Меркел,Путин,метани към Ердоган,нито членство във ЕУ и НАТО,и пари от еврофондове,и напускащи Българи ще спасят жителите на България от задушаващата прегръдка на българската Мафия!

Проблемът за САЩ,е поскъпващият долар,спрямо основните валути на конкурентните господарски държави!Еврото сащо има тенденция да поевтинява спрямо долара!Интересното е ,че дори и в Германия има опасност за Дексит,тоест за излизане на Германия от Еврото!Ако това се случи Какво ще стане със стабилността на българското криминогенно статукво,ГЕРБ,ДПС,БСП,ОП!Скъпо или ефтино евро или долар нашата България си остава бедняшкият дом на Европа,защото не сме способни да преборим корупцията по високите етажи на държавната и местната власт!

Сега ако имахме новите Ф-ки, щяхме да се опълчим на многомилиардниците вместо нашия брат, ама като ги нямаме- сега ще се снишим и ще си трайкаме. Най-много да плачем заедно с макдоналдсите и да им трием сълзичките и ....... оф пак до тоалетната хартия опираме!

Айде още триста милиардера у САШАТО обедняха днес с по няколко десетки милиардчета които се прехвърлиха през въздуха при малките бързи китайчета! Сега ще им искат и да им платят облигациите накуп до 1 септември и на 11 септември ще чакаме фалит на обеднелните щати!

Китайците гледат сеира на чичо Сам от тъмната страна на луната!

Край, юанът се срина! Спечелихме търговската война! Разгромен е и този мракобесен комунистически режим! И веднага почна голям рев. Само не разбирам защо вместо от Пекин се разнася откъм Вашингтон?

май доста неща не разбираш

Ами моето мнение е че когато долара пада, примерно под 7юана тогава юана се качва. Тоест юана не се срива а поскъпва спрямо долара. Не е ли така?

Абсолютно съм съгласен с теб. От заглавието "Сривът на юана спрямо долара достигна нов 11-годишен минимум" излиза, че е достигнат минимума на една отрицателна тенденция - т.е. това е движение в положителна посока. Предвид словореда и елементарните правописни грешки във ВСИЧКИ "статии" на сайта започвам да си мисля, че или те се "списват" от не-българи (примерно англоговорящи, съдейки по обратния словоред) или от хора с познания за 8 клас по изискванията към 1989 година.

8ми клас преди 1989 г имаха доста по добро ниво на грамотност. Тези от дира са небългари.

и премиерът ни е завършил 8-ми клас преди 1989 г.

Cheeseus

Да, ако четем глупостите на дираджиите, така излиза. Колкото по-малко юани се предлагат срещу един долар, толкова по-скъп става ЮАНЪТ. Всъщност е точно обратното. Юанът действително поевтинява. Не знам дали ще оставят връзката, която добавям тук, но можете и сами да си я отворите: https://www.xe.com/currencycharts/?from=USD&to=CNY&view=1M, като отидете на XE . COM (без интервалите) и изберете USD to CNY chart. Ако погледнем графиката с курса на юана спрямо долара, т.е. колко юана струва един долар, за последния един месец, виждаме, че между 12 юли и 31 юли един долар се е търгувал за 6,88 юана. На 1 август започва ПОЕВТИНЯВАНЕТО на юана, като един долар започва да се разменя срещу 6,90, после срещу 6,94, а на 5 август се изстрелва от 6,97 до 7,05 в рамките на един ден. На 6 август има малък спад до 7,01 – 7,02, но след това, до днес (11 август) курсът се стабилизира и един долар се разменя срещу 7,06 юана. Това е целенасочена политика на китайското правителство и на централната китайска банка – да поддържа слаб юан, за да може да осъществява голям износ. Именно срещу това роптаят американците, които смятат, че това отслабване на юана е дирижирано от правителството, а не от пазара. И затова от година-две постоянно налагат по-високи данъци и мита на китайския внос (под различен претекст) – за да не стават внасяните от Китай стоки по-евтини, което пък подбива по-скъпоструващите произведени в САЩ такива.