Коментари - Сърбия и Китай влязоха в режим свободна търговия | Бизнес.dir.bg
назад

Сърбия и Китай влязоха в режим свободна търговия

Договорът засяга 20 000 продукта, като безмитно достъп до китайския пазар веднага получават 60% от тях

Обратно в новината

Коментари - Сърбия и Китай влязоха в режим свободна търговия | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

А сега едни 10-орни мита за кравопитеците, и ще се оправи работата!

Това е много хубава новина. Сърбия няма място в ЕС.

Средна месечна нетна заплата по държави. САЩ: $4949 В ЕС и Еврозона: Люксембург - 3699 евро Ирландия - 3368 евро Нидерландия - 3145 евро Германия - 3118 евро Франция - 2464 евро Белгия - 2463 евро Кипър - 1989 евро Испания - 1984 евро Естония: 1598 евро Литва - 1343 евро Хърватска - 1326 евро В ЕС извън Еврозона: Румъния - 1048 евро България: 913 евро В Руский Мир: --> Сърбия: 827 евро Русия - 640 евро (според кремълската стъкмистика) Армения - 541 евро Беларус: 525 евро Според копейките, най-хубавото нещо на света е да се продадеш на колхозниците от Чайна. Обаче СТАТИСТИКАТА показва друго, нали?

Средна продължителност на живота по държави. САЩ: 77,43 В ЕС и Еврозона: Люксембург - 83,05 Ирландия - 83,06 Нидерландия - 81,71 Германия - 80,71 Франция - 82,23 Белгия - 81,7 Кипър - 81,89 Испания - 83,08 Естония: 77,94 Литва - 75,79 Хърватска - 77,58 В ЕС извън Еврозона: Румъния - 75,3 България: 74,36 В Руский Мир: --> Сърбия: 75,48 Русия - 72,55 Армения - 73,37 Беларус: 73,11

Ако някога минете само покрай Белград и видите какво са построили китайски компании като инфраструктура, културологично ще се изпикаете на жълтите павета.

Само за информация: Сърбия следва модела на Орбан в Унгария и не съм много сигурен дали това е добре за която и да е държава. Значи Китай се разбира с Вучич китайски компании да построят магистрали в Сърбия. За това Китай се разбира с Вучич китайски банки да отпуснат кредити на Сърбия да плати на китайските компании за строежа на магостралите. Всъщност Китай буквално купува части от икономиките на такива държави (и на подобни в Африка), но ги прави зависими по този начин, защото никой не знае клаузите по договорите за заем и какво би могло да следва в бъдеще. Нали всички по форумите реват за това, че България е зависима от (половината квичат, че е Русия, другата, че е САЩ) чужди държави. Сега изведнъж едва ли не трбва да се радваме, когато някой доброволно става зависим от диктатура като Китай, които и без това не следват половината от международните правила (нито за банкиране, нито за търговия). Аз не завиждам много на сърбите.

този идиот в отчаяния си опит да остане на власт, закопава родината си окончателно...какъв европейски съюз, той доброволно става колония на Китай. Другаря Си пуска на версия в началото, ама после събира близо трицифрени лихви. Да погледнат дружките си в Черна гора колко цъфнаха и вързаха с негова помощ. Близо 15 години станаха откак пристанаха на китайската компартия.

Ти нормален ли си. С този ход Сърбите ще дръпнат страшно много. Не само, че ще си повишат износа, но ще могат да получават и по-евтина стока, къде за бита, къде за производствени цели. Ако си изиграят правилно картите, могат да дръпнат доста напред. Китай инвестира много в Сърбия построи няколко тунела и моста със собствени средства и да ти кажа, много добре изглеждат. Ето ти обратната разлика, понеже Тему и подобни приложения, направиха доста бърз и евтин достъпа до редица стоки. Съответно любимото ЕС мисли всякакви варианти, с които да сложи някакво мито, за да ги спре. Вместо да се опита да направи така, че европейските продукти да са по-конкурентни, те се опитват да обложат с данъци другите стоки. Китай са на път да превземат Европа с електрички и отново, данъци, данъци, вместо да направят нещо конкурентно. Мога да дам още десетки примери за неадекватността на Европа в това отношение. Не съм против ЕС, но и ЕС си има гнилите ябълки.

Да де, ние сме горди европейци. Обикновено на масата с чашка или пред комшията.

А колко китайски стоки ще влязат безмистно в Сърбия и постепенно убият местните еквиваленти?

даммм... за потребителите на пъво време - добре... за производителите - скоро ще усетят големия фуй.... и след това и потребителите разбира се... бомба със закъснител, ама политиците като не мислят..