Коментари - Rystad Energy: Възобновяемата енергия е изправена пред проблеми при веригата за доставки | business.dir.bg
назад

Rystad Energy: Възобновяемата енергия е изправена пред проблеми при веригата за доставки

Анализаторите съветват компаниите да приоритизират функциите за снабдяване, а правителствата да подобрят своето търговско и индустриално пазарно разузнаване

Обратно в новината
| Редактор : Георги Велев, 3е-news.net

Коментари - Rystad Energy: Възобновяемата енергия е изправена пред проблеми при веригата за доставки | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

https://dailysceptic.org/2023/12/29/the-strange-case-of-the-exploding-wind-turbines/ Странният случай с експлодиращата вятърна турбина ОТ SALLUST  29 ДЕКЕМВРИ 2023 Г. 11:00 Ч. Има много потенциални опасности при Net Zero, но кой би си помислил, че обезглавяването може да е една от тях? Според в. "Мейл" изглежда, че бурята Герит е имала същия ефект, както опитът да се направи аварийно гмуркане с Tiger Moth: Шокиращите кадри показват как енергийният генератор в Айршир, Шотландия, набира скорост, преди лопатките внезапно да се откъснат и да се разлетят в противоположни посоки през привидно безлюдното поле. https://dailysceptic.org/2023/12/29/the-strange-case-of-the-exploding-wind-turbines/ Чуват се силни трясъци, когато отломките се приземяват на земята, а голите дървета около самотната турбина се разлюляват напред-назад. След това за финал обезглавената вятърна турбина избухва и в пламъците на пожар: Говорител на шотландската пожарна и спасителна служба заяви: "Бяхме предупредени за съобщения за пожар във вятърна турбина в 10,28 ч. в сряда, 27 декември, близо до фермата Нюхаус, Сорн. "Оперативният контрол мобилизира един уред на мястото на инцидента, като пожарът беше потушен преди пристигането на пожарникарите. "Екипажът напусна, след като се увери, че районът е обезопасен." Лошата новина е, че ако вятърните турбини, струващи по 3 милиона паунда всяка, ще се разпадат на парчета и ще се превръщат в горящи отпадъци при всеки бурен вятър, това няма ли да се отрази на глобалното затопляне? Но всеки облак си има и полезна страна, защото дори ако вятърните турбини наистина са толкова уязвими от - еее - вятъра, те все пак дори успяват да разпалят буен огън и да стоплят съседите. С изключение на онези (включително местните птици), които са били скалпирани от перките на турбините, които свистят в самотната местност като бумеранги, хвърлени от титани. Вятърните турбини обаче са в добра (пироманска) компания. Както всички знаем, електромобилите обичат да избухват в пламъци, даже без да се нуждаят от бурен вятър за това. Какво следва? Соларни панели, които се свличат от покривите и мачкат хора? И все пак, нека бъдем честни, хора. Всичко това е в духа на научно изследователската и развойна дейност. Все пак това е нова технология. Защо изобщо на някого от производителите на вятърни турбини му е хрумнало, че техните ветрогенератори трябва да издържат на нечувани ветрове със скорост 85 мили в час или повече? Сега, след този опит, те със сигурност ще увеличат спецификациите до поне 90 мили в час и може би ще използват нещо по-здраво от папиемаше, за да ги изградят. Напред! До следващата буря...

В описаният от вас случай има статистическа грешка. Която е евтино да се коригира. Живея в САЩ и пътувам много. Преди месец видях за първи път счупена перка на вятърна турбина. В щата Канзас. Вероятно от проблем при транспортирането и инсталирането. А може и единичен проблем при производството. Беше счупена в основата, там където започва заоблената част за съединяване с ротора. Но това не прави милионите други перки негодни. Днес основен проблем на вятърните централи е теча на маслото на редуктора. По проект, на 8 години редуктора се сваля, кара на сервиз за основен ремонт със смяна на маслото и обратно връщане за инсталиране.

Може да правят основен ремонт на роторите, но на тези които са на суша. Тези в морето ги оставят. Голям проблем е и рециклирането на перки и соларни панели. А за батериите не ми се коментира даже.

Гармоники присутствуют практически в любой электросети. Если суммарная доля нелинейных нагрузок превышает 40 % мощности энергосистемы, требуются мероприятия, направленные на снижение негативного влияния гармоник.