Коментари - Прогноза: Скоро ще се борим с изкуствен интелект за работно място | business.dir.bg
назад

Прогноза: Скоро ще се борим с изкуствен интелект за работно място

Това налага образователната система да се промени, смята Ираван Хира от Hewlett Packard

Обратно в новината
| Редактор : Красимир Тодоров

Коментари - Прогноза: Скоро ще се борим с изкуствен интелект за работно място | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Много лош превод

Проблем ще е ако го научат и да консумира, тогава трябва да освобождаваме планетата.

... вече се борим... куцо и сакато стана ейч ар, връзкарчета по на 25 години и като отиде човек над 40г възраст го гледат като изкопаемо... некадърна история...

Пълни глупости! Всички наши клиенти настояват продукцията за тех да се произвежда на конвейра от хора, и да се проверява от хора

А кой ще пазарува произведените продукти?

Струва ми се че повечето форумци бъркат ИИ (изкуствения интелект) с някаква ососбено хитра и умна компютърна програма. Ако е ИИ, това вече не е програма и не е машина. Това е нов, разумен вид на планетата. Вид абсолютно по-способен за развитие и оцеляване от нас. Аз не твърдя че не трябва да го има. Може би смисъла на съществуването на хората е точно да създадат свръхразум, какъвто не може да възникне по естествен път. Но много се съмнявам това да свърши добре за нас.

Всеки интелект с единствено място за живот на тази планета би стигнал до извод, че хората са вредни за средата и трябва да бъдат отстранени. Подсъзнателно и самите човеци вероятно мислят така, щом се опитват да създадат естествен враг, по-силен от себе си.

То и сега повечето администратори и политици се държат бездушно като роботи ,та какво остава за човещина у изкуствения интелект,направо може да отреже главата и на невинен,дори без да го изслуша,така че не се превъзнасяйте и надявайте толкова

Сериозно " коментара е изтрит заради спам ? Ще повторя Глупавите хора се конкурират с ИИ, умните го използват за да си свършат работата. Работа има за целия китайски народ и ИИ само отваря нови възможности

И като как хората могат да бъдат подготвени да се конкурират с роботите? Какво може да направи образователната система? Ми човека се учи цял живот и никога не може да знае всичко. А робота се учи за секунди, той може мигновенно да изучи всичко което му е нужно за дадена дейност - просто като си изкопира нужните данни и порграми в паметта. Машината ще работи 24ч, няма да се изморява и няма да иска заплата и осигуровки. Човек няма никакви шансове против изкуствения интелект, в момента в който се появи пълноценно функциониращ ИИ, ние сме ненужни.

Глупавите се борят за работа с ИИ. Умните го използват за да си свършат работата. Изключително дразнещо е как се спекулира с темата, ИИ отваря много нови възможности, за умни хора винаги ще има работа а благодарение на ИИ ще могат да я вършат по добре. ИИ е инструмент нищо повече и няма изгледи да стане истински изкуствен интелект следващите 1000 години , извинявам се аз съм оптимист нека са 2000 години.

Глей са Пешо. Ти може и да си гений и да не ти пука, но ако 99% от човешките дейности може да ги върши една програма, тогава 99% от хората са излишни. Последствията даже не можем да си ги представим сега. Пък и е доста оптимистично да се твърди че истинскии ИИ не може да се появи следващите 1000г, аз бих казал че той ще се появи изведнъж и това може да бъде дори утре.

Далече съм от гений но ИИ само отваря нови възможности, да 99% от сегашните дейности ще отпаднат но ще се отворят много повече възможности. Има и още нещо ИИ и сървисите предлагани от големите компании са наистина евтини и всеки може да ги ползва с други думи не е нужно да си наемен работник можеш да ставаш работодател. Приеми ИИ за инструмент по лесно е да забиваш пирони с тесла отколкото с гола ръка. Не е нужно да си гений за да се възползваш. Ако всички мислеха като вас още щяхме да събираме жито със сърпове вместо с комбайни. А и съм много скептичнонастроен за истински ИИ все пак ние все още нямаме дори концепция за това.

но ако 99% от човешките дейности може да ги върши една програма, тогава 99% от хората са излишни. От едното не следва другото. Това, че някой днес чисти кенефи, не означава, че е длъжен да чисти кенефи утре или до края на живота си. За разлика от машината, която функционира само в рамките на зададените параметри, човекът е адаптивен и може да си поставя нови цели. Същите аргументи, които слушаме сега, сме ги чували и в началото на ХХ век (при автоматизацията на земеделието), и XIX век (индустриалната механизация). И въпреки тях някак си човечеството продължава да се развива и размножава. Преди ИИ да придобие достатъчна устойчивост, хората ще могат да пътуват в космоса и да заселват други планети в Слънчевата система. Даваш ли си сметка колко далече още сме от изчерпването на нуждата от човеци за вършене на смислена работа??