Плаващите слънчеви панели превръщат стари кариери в златни мини за зелена енергия
Въглищни кариери, каменни мини и язовири стават популярни обекти, тъй като европейските страни търсят нови места за монтаж на фотоволтаични централи
Обратно в новинатаКоментари - Плаващите слънчеви панели превръщат стари кариери в златни мини за зелена енергия | Бизнес.dir.bg
Коментари
Подвеждаща и лъжлива статия. Да направим по река Дунав и без това не се превозват товари.
К'во пра'йм с'я?
Панели трябва да се поставят само на вече така или иначе неизползваема площ - покриви, фасади, изоставени кариери и площадки, пустини и други подобни. На плодородна земя (в случая вода) си е престъпление.
Панелите ще отнемат слънцето от язовира в дълбочина и ще заблатят пространството. Като няма слънце ще намалеят водораслите, които правят кислород, а от там ще измрат рибите.
Който спечели спечели. При нулева и отрицателна цена в най-слънчевите дни, тази инвестиция без специални договори няма да се изплати. Така, че ще е само за наши хора както обикновено
"Зелена параноя"-съмнително мероприятие, с несигурен край.........
Всяко произведено панелче къса трошичка от баницата на петролните картели, а китайските фабрики ги бълват денонощно!
земя 10 та категория в софийско , и в момента станаха на езеро , та силно се интересувам от точно такъв монтаж на панели !
покрийте паркингите пред голеите магазини, а защо не и част от магестралите, място има. В полетата ги строят. Вместо да ядем домати имаме ток за осветление през деня.
Ако всяка страна в ЕС направи по 2 АЕЦ ще има ток в изобилие и чиста природа. На къде върви тоя свят?!?
Има много скалисти планински склонове,които са идеални за слънчеви панели,а не плодородната земя в равнините.
Соларни панели – как се произвеждат Производството на слънчеви панели е сложен процес, който включва снабдяване с материали, като стомана и алуминий, и създаване на отделни компоненти от тях. Този процес е от съществено значение за производството на слънчеви панели, които захранват домовете и имат индустриални приложения. Производството на соларни панели започва със събиране на суровини. Обикновено те включват метали като алуминий и стомана, както и силиций, сребро и закалено стъкло. След това металът се оформя в клетки, които са основните градивни елементи на слънчевия панел. Всяка клетка е съставена от слоеве легиран полупроводников материал, който е моделиран, за да увеличи максимално произведената енергия. Ролята на стоманата и алуминия в производството на слънчеви панели Като рамка на соларен панел, металът помага да се осигури дълготрайна, издръжлива и здрава структура. Алуминият е чудесен материал за използване поради своята устойчивост на корозия, леко тегло и способност да издържа на екстремни температури. Стоманата често се използва и в слънчеви панели, обикновено в съединителни кутии и свързващи компоненти. Той е идеален материал за тези части, тъй като може да понася по-висок температурен диапазон от алуминия, като същевременно осигурява превъзходна здравина и издръжливост. В допълнение към стоманата и алуминия, други метали се използват за производството на слънчеви панели. Медта се използва като материал за електрически контакт и шина, тъй като има добра електрическа проводимост. Силицият се използва и за направата на фотоволтаичните клетки, които преобразуват слънчевата светлина в електричество. Тези компоненти, комбинирани с алуминиеви рамки и стоманени свързващи компоненти, формират основата на производството на соларни панели. Лесно, просто като деЦка игра. Стига да има кой да ти произвежда панелите. А 70% от тях са от Китай. Стомана, алуминий, мед, силиций....все суровини, които ЕС вече не произвежда (защото си закри мините).
Шибани боклуци,не се спряха с тия фотоволтаични глупости.
Изсекохме баирите, дойде ред и на язовирите. Някой знае ли какво се случва, ако някой от тези панели се пропука? Да се поинтересува ако още не знае!
Идеята принципно е страхотна - панелите работят по-ефективно на по-ниски температури и водата ги охлажда с поне няколко градуса. И тук идва проблемът - язовири, кариери и т.н. в последните години яко губят обем. Един язовир знам, че в момента от 220 декара са останали 20 декара вода. За няколко други знам, които напълно са пресъхнали. Та, понтонната конструкция на тези панели не е достатъчно гъвкава, за да легне стабилно на дъното, ако то не е равно и всичко отгоре ще се натроши.