Пазарът на българско зърно замря, сделки за износ се реализират трудно
Земеделци пред фалит заради ниски изкупни цени и високи разходи
Обратно в новинатаКоментари - Пазарът на българско зърно замря, сделки за износ се реализират трудно | Бизнес.dir.bg
Коментари
Ще фалират дребните, фамилните,средните производители. В земеделието се допуснаха хора, които искат да си оператор мръсните пари. Те надигат рентите и наемите на ДПФ и не им пука за добиви и цени. Държавата ни е хаос, няма контрол за нищо. Кой внася, кой изнася.... Няма едно правило, което да се спазва. Администрацията е толкова неграмотна и безхаберна! Жалко за хората, които ще си загубят поминъка. Големите земеделци ги създадоха партиите. Те им дадоха всичко и пари. Защо не се разровиха да видят как протече приватизацията?
Не разбирам как така ЩЕ ФАЛИРат. Работят десетки години согромни площи, държавни субсидии, европейски субсидии, никакви ренти, непрекъснат износ за по-високи цени. И отведнъж щели да фалират, нямали пари да засеят!! Как е възможно? Живея в район без зърнопроизводство, с много дребни ,,фермери,, от няколко десетки дка, и те получават субсидии и всяка година печелят и не реват нс национално ниво, че фалират. Макар че са по- жестоко третирани в изкупуването без държавна защита
Изнасяте тарикати,ще си ядем от нащо родно производство!НА КОЙТО МУ СЕ ЯДЕ ФУРАЖ ОТ УКРИСТАН ЗА СОЛИДАРНОСТ ДА ХОДИ ТАМ НАПРАВО! Е БАХ ВА В МАЛ...УМНИЦИТЕ
Реших, че много я разбирам геополитиката и като има война в Украйна-Русия, ще направя яко спекула с цената на житото, за това засях къде, що мога. И браточките така направиха, а сега се чешем по кухите глави и се чудим, що не успяхме да прекараме другите-.
Много жито пък цените на фуражите и следователно на месото се вдигат. И това ако не е картел.
17.08.2023 При близо 99% ожънати площи, продукцията от пшеница възлиза на 6,5 млн. тона, което е с 3,3% над нивото отпреди една година, съобщават от агростатистиката. През тази година той е 545 кг/дка, докато през 2022 г. е достигнал 526 кг/дка. За сравнение добивът в община Добричка е 670 кг/дка, като стопаните от областта се оплакаха тази година, че не са ожънали добра реколта. Тия пък какво са се разревали сега?!
Днеска само хубави новини. Първо ощетиха ресторантьор, сега земеделците ще фалирват. Тази година явно няма да има нови коли, пуснах една сълза…
В нормалните държави земеделците обработват 50 до 500 декара и са гръбнакът на средната класа. Тук имаме феодали и олигарси със стотици хиляди декари на които даже не се плаща данък.
Предлагам да намалим ДДС на 0 % и да им подарим по един нов Майбах. И безплатен рибайстек.
Не мога да разбера защо само реват тези, като вземат субсидията е влог, а от продукцията искат да покрият всичко. Като не им изнася нека се откажа, а не само да реват . Има много фирми пред фалит, но не ревът.
Здравейте дами и господа, имате ли нужда от финансова помощ? Аз съм Сюзън Бенсън. Аз съм кредитор, а също и финансов консултант. Имате ли нужда от бизнес заем, личен заем, ипотечен заем или заем, за да завършите проекта си? Ако отговорът ви е да, ще ви препоръчам да се свържете с моята фирма. Ние предоставяме всички видове кредитни услуги, включително дългосрочни и краткосрочни заеми, обезпечени и необезпечени заеми и много други. За повече информация, пишете ни по имейл: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) или ми изпратете съобщение директно в WhatsApp чрез: +447360502110 и получете отговор веднага. Заем от надеждна и компетентна компания е това, от което се нуждаете, за да постигнете целта си. Ние сме компания за цялостни финансови услуги и се ангажираме да ви помогнем да удовлетворите всичките си стремежи. Ние сме специализирани в предоставянето на структурирани финансови решения на физически лица и компании по най-ефективния и бърз начин. Можете да кандидатствате за заем по всяко време и навсякъде. Гъвкава сума - Вие решавате колко искате да заемете. Бързо директно финансиране - Получете своя заем в рамките на 24 часа след одобрение. Гъвкав лихвен процент от 3%. Висок процент на одобрение Гъвкаво погасяване - Вие трябва да изберете датата на погасяване, седмична, месечна или годишна за период от 1-30 години. Лесно онлайн приложение. Персонализирани насоки и опит. * Без скрити такси Не губете възможност поради липса на финанси. Свържете се с моята компания сега, ние можем да ви помогнем със заем, защото сме помогнали на много хора и организации, които са изправени пред финансови затруднения по целия свят За повече информация относно нашето предложение за заем, любезно ни изпратете вашето искане за заем чрез Имейл: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) WhatsApp: +447360502110 Посредниците/Консултантите/Брокерите са добре дошли да доведат своите клиенти и са 100% защитени. С пълна увереност, ние ще работим заедно в полза на всички участващи страни.
Не се получи схемата да държите стока и да я продадете по-скъпо, сега ще пообеднеете малко!
Е дано падне най-сетне цената на хляба до нормални нива респективно на минималните ни заплатки!
Не знам дали не си въобразявам, но ми се струва, че качеството на най-обикновения хляб Добруджа се влоши през последните месеци..
Чете преди да коментирате бе. Разходите са за декар а цената е за тон. Правете разлика.
Може и наистина да им е трудно на фермерите, но статията показва над 100% печалба - себестойност от 100-110 евро на тон, а продажна цена - 240 евро на тон. Това е преди да се отчетат субсидиите, които са получили за засяването. Вярно, не се отчетени и разходите по обслужване на заеми и там е много индивидуално, но ми се струва, че 100% печалба при един бизнес не е чак толкова лоша идея.
Ами не е баш така сметката. Странното е, че горе пишат за себестойност от 220 лева но на декар. После пишат за 200 евро но на тон. Не знам обаче какъв е добива от декар.
С коли по гаражите за 10 милки, звучи тъпо да се оплакваш от фалит.
Тук е пълно с разбирачи. Има 60 000 фермери. Онези с джиповете са само 100 от всички.
какъв урожай за приятелите на Кирчо, сега ще намажат с изкупуването на много земя и приятелите на Лорер и те ще намжат вече почна рекламата с момичето родено в Израел.... идват супермените от израел дани оправят ....че сами сме много тъпи и много зле
интересно как вяка година ще фалират, а не фалират, до сега един не е фалирал - реваха, че украинското зърно им подбивало цените(което само по себе си е интересно, минава през прекупвачи и пак е по-евтино от нашето), сега няма украинско, поне до 15-ти септември, когато пада забраната, пак ще фалират - идеята е още субсидии от държавата и ако може да не платят рентата...
Няма как да си купя новото Мазерати. Трябва държавна помощ.
Мислех кумонягите че прецакаха Украина а се оказа ,че тях ги ебават от Европа ,пак нека се дъвчат на Украина боклуци смотани
Да си продадат скъпите джипове, апартаменти на морето и имоти, златото и тогаз да реват. Боцити. Къпят се в пари идете ги вижте.
И кво искат? Пак ли държавата да ги спасява и да налива милиони от нашите пари? Предните години работиха на огромни печалби. Най-нормалното нещо е да заделят резерви, с които да покриват евентуални бъдещи загуби. Но не. Всичко се пръска за луксозни жилища, коли, почивки.. И сега ще ми реват колко са зле пак..
Тъкмо оня ден споделих, че все още я няма статията за това колко лоша ще е реколтата или колко ниски ще са цените. Всяка одина по това време излиза информация, която да успокои рентерите на земя защо ще им платят не много. Пък и дотацийките да са по-основателни. Просто изпреварих с 3 дни "новината", която с годините е най-баналната в целия календар на новините.
Тия пък угодия нямат! Като внасяме украинско не можело. Спряха вноса-пак реват. Ай сиктир, ще ви се не знае и пишман земеделнците! Като не можете да реализирате, зарязвайте всичко и се хванете друго да ряботите. Ама не искате, защо ли?
Айде бе, сека година едно и също! Щели да фалират !? Ще развържете милионите от банките, ще продадете майбасите, намалете издръжката на любовниците и вилите по мордки и планински курорти и ше искарате до другата реколта.
След тия да фалират дървената мафия, хотелиерската мафия, ако фалира и държавата-мафия най-хубаво направо...
Какви фалити и загуби. Като само за рента на декар се покрива от 1/3 от субсидиите. После карат коли последен модел, вместо трактор или комбайн да купят. Айде мижи да те лажем.
Зурнарите да фалират от лакомия и без това цените са бая високи. Хем ще се възстановят горите хем няма да им гледаме мутренските физиономии.
Нали забранихте пшеницата от Украйна. Ся пак щели да фалират. Те фалират по 3 пъти секи сезон. И пак прибират зверските субсидии
При 235 евро на тон защо не продава пита един Сульо. Защото цената е Борисова, а не покупка, а и разхода е за тон, не за декар. Тази година за тон разхода е между 420 лв и нагоре - при някои дори и до 700. А продавай на загуба. Важно е както един написа, Слава Украйна
Ниски изкопни цени, пък хляба 1.50 - 1.60 (във всеки магазин са различни цените, но между тези две най-често варира), при това с 0% ДДС. Е това някой да ми обясни как се случва моля.
Лъжат, ама много лъжат :) Просто не искат само 100 лв от дка печалба. Алчни и прости селяндури.
И сега какво, да им плащаме от нашите данъци за това че са ниско продуктивни?!? Франция обяви рекордна реколта тази година въпреки сушата…как могат те да са продуктивни въпреки по високите заплати?!?!
Значи цените на брашното, хляба и тнт на месния пазар трябва да паднат (плюс че годината бе плодородна) ! А това с фалитите - все фалират, и все по-скъпи коли карат , това го слушаме от 15г , а повечето продължават да се гушат със субсидии ...
За слънчоглед и царевица, според техните данни себестойността е 70 евро на тон, а на борсите е 215-220 евро/тон. Тук не смятаме субсидиите и рентата на земята, въпреки че всеки зърнопроизводител притежава хиляди декари земя и наемат само малка част. Говорим за 200% надценка и тези с Бентлитата реват ли реват, щели да фалират. Ами фалирайте, ако при тези изгодни условия не успявате да се закрепите, значи сте неграмотници и някой друг ще заеме вашето място. Те в нарко бизнеса си мечтаят за такива печалби, тия алчняри, където събират всички субсидии, седнали да ми реват. Хляба стана 2-3лв и те пак реват.
Когато някой се оплаква, че ще фалира и (предполагам) си прави уста за помощи или протекции, трябва да предостави малко по-подробен анализ за това. Иначе всеки некадърник може да пищи за помощи. Съвсем не казвам, че земеделците са такива - но нищо от статията не ни убеждава в противното. Преди всичко - кое е проблемът спрямо Румъния например, там себестойността колко е? Ако са сравнявали- защо не обяснят кое прави нещата по-неизгодни при нас? Ако не са сравнявали - защо, какво им прави браншовата организация по цял ден?