Коментари - Първи стъпки в инвестирането | business.dir.bg
назад

Първи стъпки в инвестирането

Колкото по-рано започнете да инвестирате, толкова по-добре за парите ви

Обратно в новината
| Автор : Коста Каменов

Коментари - Първи стъпки в инвестирането | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

За малкия човек основната задача е да не губи пари и да съхрани стойността на изкараното с много труд. Затова има две сигурни средства- злато и имоти! Имаше някога и лихва по депозити, но сега я отмениха и се вижда манипулацията- вашите пари са безплатни за банката, а нейните са доста скъпи за вас, особено през кредитни карти и потребителски кредити! В тази манипулация е най- добре малкият, нормалният човек да излезне от финансовата система и да бъде в имоти и злато! Умниците да се надлъгват колкото искат и да си печатат хартиите!

Разликата между това един имот да е пасив, вместо актив не е голяма, та основната задача да не губи пари с него е забатачена. За златото да не говоря, че там също не е за "малки хора".

Не подлъгвайте нормалните хора, че като пропускат печалби- губят! Когато си в имот и злато запазваш началната стойност и това е вече много! Запазване стойността е всичко днес!!

Един друг

Кой ти говори за пропуснати печалби, па на теб?! Говоря за т.нар. паричен поток. Като купиш имот, който ти носи повече разходи, отколкото приходи и си готов. В дългосрочен план така ще се набълбукаш, че... При златото освен, че има марж, има и 10% по ЗДДФЛ и ако си затриеш разходооправдателния документ - честито, плащаш 10% върху цяла стойност, щото приходът ти се равнява на печалбата. Пък наивните приказки, че гарантирано се била запазвала началната стойност са за "малки хора", явно. Ти купи в пика на балона, пък да видим какво ще запазиш. Хеле пък ако е с ипотечен кредит. Малките хора затова са малки, щото нямат капацитет. Те ако имаха, нямаше да са малки.

Доста общо, но все пак е нещо. Малко градивна критика: 1. Ако искахте наистина да сте полезни, можехте да дадете линкове към БАУД и КФН 2. Инвестирането не е само в книжни активи - акции и фондове. Има недвижими имоти, P2P инвестиране, криптовалути и мн. други варианти. 3. "Фондовете, управлявани от професионалисти, са за хора, които търсят по-висока доходност за парите си, но също така ценят собственото си време." - ето тук грешите. Който иска по-висока доходност (съответно с по-голям риск) се учи сам да си управлява инвестициите. Който търси сигурност и не му се занимава с четене, си влага парите във взаимни фондове и губи половината възвръщаемост под формата на такси и комисионни за "професионалистите", които си играят с парите му. Успех на всички настоящи и бъдещи инвеститори!

Ха, ха, инвестиране в крипто... Спекулирането и инвестирането не са едно и също нещо. То и сума народ ежеседмично "инвестират" в тотото.

абсолютно едно и също нещо са и двете и 'спекулант' не е мръсна дума

Един друг

Отваряш примерно инвестопедията и четеш колко са абсолютно едно и също. С по-сложни материали няма да те затормозявам, но барем да разграничиш шортване от инвестиране. Аз да съм казал, че е мръсна дума?! Без спекулациите, прайс дискавърито отива на кино.

Спекулирането и краткосрочното трейдване са част от високо-рисковото инвестиране. И не е задължително да е крипто - може да са опции, комодитис, etc. Важното е да знаеш, какво правиш и кога да спреш.

Един друг

Хем сам ползваш думата "трейдване", хем било инвестиране. По вашата широка логика, всичко е инвестиране, докато във финансовия смисъл не е.

С много думи нищо не пише!

Пак се почна с приказките за "инвестиране", ама поне тоя път не става дума за 10 хилки "капитал"...

Десет хилки инвестирани след десет години ще са двайсет, а в банката ще са пет.

Един друг

Така, де - след 10 години 10 хилки ще са 20, но с покупателната сила на сегашни 5... Това първо, а второ - за такъв мижав ръст, не си струва разправията, дори и да я нямаше сегашната инфлация. Ако не си удвоя парите в рамките на годината, изобщо не се занимавам, образно казано.