Отказът от инвестиции във въглища се оказва по-полезен, отколкото се смяташе
В свое прочуване Harvard Business School дава доказателства за това
Обратно в новинатаКоментари - Отказът от инвестиции във въглища се оказва по-полезен, отколкото се смяташе | Бизнес.dir.bg
Коментари
Поредната измама. вижте ефекта от налагането на биодизела? Гориш 100 единици нафта за да произведеш 80 единици рапично олио за биодизел! Днес Китай на ден гори толкова въглища, колкото целия останал свят за месец!
Банките финасират въгледобива, защото парите там се връщат бързо и с добра лихва. Естесдтвено ако се резне финасирането на въгледобива, на въглищарите ще им стане гадно, някой може и да фалират, Като цяло ако има търсене на въглища, обаче добив ще има. Ако под горенето на въглища се има предвид много некадърно направени и запалени как да е печки - да много е мръсно. Да не говрим колко неикономично е. Там общо взето слагате три кофи въглища в печката, изваждате две кофи сгурия. Но ако се употребяват най-елементарните горелки за въглища, ефекта е поразителен, даже в къщи, на ниво котел за парно за една къща. Не само почти не пуши, комина, не само от чувал въглища (25 килогарам) се изхвърлят две шепи пепел, но вмсто два или три тона въглища една къща се отоплява с малко над тон за цялата зима. А въглищните ТЕЦ отдавна не димят толкова много, колкото димяха. Настройки на режимите на горене и филтри правят чудеса. Вижте какво се издига над "Марица - Изток" саммо като пример. Черен дим вече няма. Основно виждате водна пара. А въглищата не се взривяват, като газа. Ако потъне кораб с въглища, кротко си остават на морското дъно за разлика от петрола в танкерите. Тогава идва втората заповед - да се резне финансирането на потребителите на въглищата - ТЕЦ и химическата промишленост. Така банките вместо да обслужват икономиката почват да диктуват на икономиката и това не винаги по икономически причини. Ако може банките да си дават финансите, а екологичния надзор да си следи екологията и да глобява, тези дето цапат. Така да се каже, да си знае всяка жаба гьола, че нещо много почнаха да скачат по чужди гьолове.