Коментари - Нужни са още усилия за обхват и грижа за неосигурените майки | business.dir.bg
назад

Нужни са още усилия за обхват и грижа за неосигурените майки

Налице са различни програми, фокусирани върху отделни изолирани проблеми на майчиното и детско здраве, което пречи да се следи общата картина

Обратно в новината
| Автор: Петя Георгиева*, старши икономист в ИПИ

Коментари - Нужни са още усилия за обхват и грижа за неосигурените майки | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

и като как тия майки са се сетили да стават майки, а не са се сетили да се осигуряват?? може би понеже едното доставя удоволствие а за другото трябва да даваш пари?? или има друга причина някаква???

Те май неосигурените майки са повече от осигурените.

Ще храним тарикати и цигани? Да се отнемат децата на такива! Очевидно са негодни за живот в общестно

За да няма повече изхвърлени новородени, трябва да предложим на тези жени безплатна стерилизация.

Като майка та 2 деца, която е осигурена и към държавата и допълнително имах само 2 прегледа при генеколог и минимална сума от допълнителното. Платих си скинингите, останалите прегледи и раждането. После си плащах и за градини, защото не се вместихме. Колко още ще търпим да работим и да плащаме данъци, с които да се издържат мързеливци, чиято "работа" е само да правят деца? И най-вече се чудя защо народът продължава да търпи. Колко още трябва да ни мачкат, за да се осмели някой да поведе хората на един истински протест?

"Основните недостатъците, установени от Сметната палата, са: Програмата е приета без обществено обсъждане - това е съществен недостатък на много стратегически документи и програми, които се приемат без да се спазват изискванията и принципите на методологията за стратегическо планиране. Координационният съвет, който трябва да следи изпълнението й, няма ясни правомощия и функции, а е по-скоро формалност." ---------------------- Че това важи за повечето закони и промени в последните 3 години. Общественото обсъждане, решиха новите управляващи, че е излишно (може би така си представят демокрацията). Няма стратегия, няма дългосрочно планиране и цели. Назначават се държавни съвети с огромни заплати (на които ние хората им плащаме и осигуровките и данъците, защото се водят държавни служители) и накрая нищо не са свършили - само формално имитират дейност. Аз точно в тези направляния искам промени в държавата, и новите партии, които обещаваха промени, само затвърдиха лошите практики и назначиха свои хора на такива места. С това и ни излъгаха повярвалите в тяхната кауза.

Защото Института, който е публикувал тази статия, работи за това малцинство от години, не за България. Да сте чули някой институт да работи за Вашите проблеми?

е как да се сетят на 12 години? Вие на 12 бяхте ли се сетили за тези работи?

Поредно медийно заблуждение. Показват бели ръчички, като че става въпрос за бели деца, а всъщност закона засяга предимно неосигурени майки на чавета. Поредно финансово подпомагане раждаемостта на етносите, които скоро ще станат повече от българите!

Има много по-рационален начин да се реши проблема. Понеже знаем, че става въпрос за етноса, който ражда от 12, очевидно това са деца и като такива са здравно осигурени. Само трябва да ходят на училище и след това на университет и да ги завършат - ще са здравно осигурени до 25 годишна възраст, без това да струва нещо допълнително на държавата.

Колкото повече грижи, толкова повече неосигурени майки!

Да, за да се раждат повече сиганета.

Подсигурете работни места на бъдещите неосигурен майки. Не само да цоцат социални ама и да допринасят за хазната на държавата. Да раждат нон стоп монета, които също няма да работят, не ни трябват.