Най-големите тревоги: дълга рецесия, загуба на работа, друга пандемия

Световният икономически форум публикува доклад с главните рискове, пред които е изправено човечеството и апелира за общи действия срещу лавината от бъдещи системни шокове

Обратно в новината

Коментари - Най-големите тревоги: дълга рецесия, загуба на работа, друга пандемия | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Бих казал, че имаше и нещо положително в тази "пандемия" : осъзнахме, че живота е ХУБАВ! Това не го казвам със сарказъм, ирония или нещо подобно. И пак някакви хора търсят семки в л...... Ама можело да се работи от вкъщи, можело да се учи дистанционно (имам две деца, повярвайте ми, не е както трябва), можело може би да се......телепортираме? Защото сме живеели много "въглеродно" Ами аз искам да живея СОЦИАЛНО, защото ЧОВЕКА е социално животно, и не се чувства добре когато не е социален!!!!

Най-силно ще се усети кризата от есента нататък. Хората сега все още имат някой лев и просто не се отпускат с пазаруването. Много познати сега ги съкратиха, други са в предизвестие. Т.е. те ще вземат още някакви пари /последна заплата, борса, от неизползван отпуск/. Въпросът е като свършат и малкото спестявания какво се случва наесен??? :( После тези същите ще купуват все по-малко стоки/услуги и се завърта спиралата: намаляват доходи на дребни търговци, производители и т.н. Те и семействата им съответно също ще намалят потреблението си и така все надолу...

За първи път започна да се показва истинското лице на икономическата криза. Една рецесия сама по себе си не е нещо лошо. Коректив на икономиката. Лошото е, че това ще се превърне в депресия. От тук нататък има няколко сценария и всичките са лоши. Който вярва в бързото възстановяване ще му излезе през носа.

Много се заблуждавате като гледате неравенството и безработицата. Простолюдитето никога няма да бъде равно с крупните бизнесмени и върхушката. Под борба с неравенството тук се разбира да се вдигнат още повече данъците на работещата квалифицирана средна класа и да се налее в канчето на непрактичните, неуспели да се приспособят към живота. Това само заличава разликата между хората полагащи усилия и тези носещи се по течението и действа безкрайно демотивиращо. А по-ниската безработица също не значи нищо, когато работните места са за оборотен слугинаж - сервитьори, чистачи, лъскачи на обувки. Е видяхме колко струва това, духна един вятър за 2 месеца и всички изпопадаха.

Тъпанар!

Пак ще ви накараме да купувате овце, пак ще ви накараме "да искате" и ние с радост ще ви дадем ... на заем разбира се! А за да искате пак "утре", трябва да ви лишим "днес" ! е сега чрез коронката ,ви "лишаваме" - от "пари" и от свобода .... да ви дими - колко ще издържите, преди да "замолите" "господ" да ви помогне ... и ние ще се явим "посредника" между вас и "господа" ... и ще ви дадем нови заеми, за да помогнете на" господ", за ви помогне..... жалки слуги и роби , вия какво си въобразявахте бе ...

През 1798 г. Малтус публикува своето „Есе за законите на населението“. Според него, ако не се ограничи, човечеството върви към демографска катастрофа, защото населението се увеличава в геометрична прогресия, докато средствата за изхранването му – в аритметична. Според него това, което държи населението под контрол са нещастия (войни, епидемии, глад и болести), морални ограничения и поквара (към които той включва убийства, предпазване от забременяване и хомосексуалност). Икономическото учение развиващо неговите теории се нарича малтусианство. През XIX век концепциите на Малтус получават широко признание, но по-късно става ясно, че при съставянето им той не взема предвид техническото и икономическо развитие на човечеството, което позволява не само изхранването на много по-голям брой хора през XX век, отколкото той предсказва, че ще е възможно, но и до икономически просперитет и благоденствие, немислими по негово време.

са "много" , казват едни "видни другари" ...

Къде бяха триста и петдесетте висши специалисти по риска през януари и февруари?

Заети да анализират графиките. От цялата статия разбрах че трябва да стягаме коланите. Да му мислят западняците- ние вече 30 години сме свикнали.

В момента цели индустрии им разказаха играта, туризма, транспорта и автоиндустрията. Никой не купува и няма и да купи нова кола близката една година, съответно заради безработицата пари за почивки и полети няма, както и за скъпи стоки. Тази машина не може да се задвижи ей така. Нужни.са поне 3 г

Да, това е така. Единственото за което не си прав е срока. Няма да е 3 години. Япония след бъбъла през 1990 още не се е възстановила - това са 30 години!!!

Започнахме новото десетилетие. :)))