Какво е да спечелиш правото да ремонтираш собствената си машина

Американските фермери вече ще могат сами да организират ремонта на оборудването на John Deere

Обратно в новината

Коментари - Какво е да спечелиш правото да ремонтираш собствената си машина | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

_stankow

>>>Потребителите отдавна се оплакват, че продуктите не само се повреждат по-бързо от преди, но и че ремонтът им често е твърде скъп, труден за осъществяване поради липса на резервни части, а понякога и невъзможен А казват, че било при социализма било така. Пък то и при капитализма същото. Само дето парите, дето се плащат, са много повече ...

Вече няма истински капитализъм, момче! Има социализиран капитализъм, при което пазарните механизми са силно разрушени. От това пада качеството по закономерен път. Сега в ЕС разпореждат администратори и накърняват икономическите процеси с корупция, диктат, принудителни механизми от всякакъв вид, даже влияят директно на вътрешно политическите процеси, като ги свързват директно с икономическите, диктувайки на фирми и браншове. При такива условия качеството остава назад като критерий за успех на компанията. На първо място се оказва прикачването на бизнеса към политиката. Следователно имаме процес, подобен на социалистическия. Така че не се чуди. До преди няколко десетилетия имаше капитализъм, сега има политико-административен диктат и източване на икономиките по джобове на големи политически играчи. Както навремето се оакза, че е бил социализмът. Когато започнаха промените, години преди 10-ти ноеври 89 г. - основна рбота на службите беше чембероване на пари на големи палети и изнасянето им към различни места в чужбина. Легендите за честните комунисти се оказаха неверни. не че някой им вярваше, освен една ограничена умствено група ултрачервени бабички и дядовци.

Точно в Ню Йорк, зелените се изсмяха мощно над напъна за приемане на законодателство в защита на правото на поправка. Уж всичко беше написано точно както трябва в закона, и губернаторката взе, че го дописа по такъв начин, щото компютрите станаха компоти. Първо, наредбите важат за оборудване, произведено от средата на 2023 г. нататък. После, медицинска апаратура, МПС-та и оборудване, предназначено за употреба извън пътищната система са изрично изключени от обхвата на закона. Така че НЕ — американските фермери няма да могат да организират сами ремонта на оборудването на John Deere.

Джон Диър са примери за най-извратената форма на капитализъм (заробващия). Изливаш неприлично много пари за продукта им (този на снимката струва над 300 000 USD), но дори и тогава той не е твой - трябва да доплащаш постоянно нови пари, за да го ползваш. Те ти казват какво може да правиш с него и на всичкото отгоре, могат да ти го вземат/изключат дистанционно по свое усмотрение. Чия е тогава закупената машина?

връзване с ръждава тел

Фирма Октопод,на г-н Дичевски си ремонтира тракторите,от край време.