Индия и въглищата: Успех или тревожен ход е рекордното производство?
Правителството се стреми да постигне се стреми да има общо 500 гигавата зелена енергия, но е наясно, че засега не се справя без полезните изкопаеми
Обратно в новинатаКоментари - Индия и въглищата: Успех или тревожен ход е рекордното производство? | Бизнес.dir.bg
Коментари
Е защо така да не се справя? Не може ли да посади вентилатори и колектори навсякъде и да забрави за проблема? Урсула не може ли да им помогне?
Китай през 2023 изгради повече ТЕЦове на въглища отколкото целият останал свят и в момента е отговорен за 95% от строежите на нови ТЕЦове , но нека гледаме Индия. На зелените демократи бизнеса им е свързан с Китай и не е хубаво да се гледа там.
Доста изследвания показват, че дишането на въглищен пушек и прах, е полезно за човешкото здраве и дълголетие. Не случайно миньорите са едни от най-големите дълголетници.
"...борба със замърсяването..." Набеждаването на СО2 за замърсител ще остане в историята като най-голямата измама на 21-и век!
Явно сте пропуснали основни уроци по химия и физика.
Защото в парниковия ефект няма никаква физика и химия, а термодинамика и квантова физика. Щото съм сигурен, че хабер си нямаш от това и колко е мъглява теорията за парниковия ефект как няколко молекули въглероден двуокис предизвикват луди инфрачервени вълни и затоплят всичко де що може. Между другото, 70% от парниковия ефект се дължи на водните пари, ама не воюваме с тях, че кофти да обявиш водата за враг.