Коментари - Имаме ли навика да ползваме болнични при всеки наш здравословен проблем | business.dir.bg
назад

Имаме ли навика да ползваме болнични при всеки наш здравословен проблем

Кое е по-важно: здравето или запазване на работното място

Обратно в новината
| Редактор : Бисер Кунчев

Коментари - Имаме ли навика да ползваме болнични при всеки наш здравословен проблем | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Хората ходят болни на работа, от страх да не бъдат уволнени. А пишман работодателите, вместо да ги гонят да си ходят вкъщи за да не заразяват другите, просто не им пука. Нещо повече за щяло и нещяло говорят за фалшиви болнични. Но не се подават сигнали за това. Болничните били фалшиви, защото били срещали болните в кварталния магазин. Това тякой да е болен не значи непременно лежащо болен. Пример бъбречна криза. Има разлика между 15 мин до магазина и 8 часа на работа. Но толкова им е общата култура на пишман българските работодатели. Разбирам да са срещнали болните на Ривиерата.

Имам навика да ходя на работа, дори болен като куче, понеже иначе работодателят има голяма вероятност да ме смени с някой наскоро завършил младеж, за половината ми заплата - дори в отпуска не искат да ме пускат и мрънкат, а всеки болничен е драма... На 45 съм и за 10 г съм си взел 2 пъти болнични...

Всички идват болни и заразяват останалите.

Просто не ходя на работа.

Аз пък още не мога да разбера ситуацията с максимално осигурителния праг.... Защото разни специалисти с голяма заплата (разбирай над 5000 лева), като трябва да излязат в болнични за 2 седмици например, и сумата за месеца каталясва, защото за болничните дни се плащат 70 процента ли колко беше от дохода, ама който се изчислява на 3750... А после тия хора реват като се увеличава максималния осигурителен праг....

Реват, защото разни знайни и незнайни близки до властта кърлежи смучат.

Болнични винаги. Дори когато не съм болен пак взимам. Даже оставя някои лев чат пат за да са 14 дена. Не ми дреме и за фирмата и за колегите подлизурковци. С болничен напред към прогреса.

Да позная - държавна или общинска администрация? Иначе шефът те изхвърля на втория ден от болничния ,дори да си почти умрял.

"случаи, които не търпят отлагане" или "случай, който не търпи отлагане" - учете български, особено ако сте решили да се правите на журналисти. Останалото е обида за грамотните българи, а народните будители се въртят в гробовете си.

"...крайна нужда и случай, които не търпят отлагане..." И двете не търпят отлагане - и нуждата, и крайният случай.

Явно проучването е направено изключително в частни фирми. Ако беше сред държавни и общински служители, резултатите щяха да са 90+ за ползването на болнични за всичко по-тежко от счупен нокът.