Коментари - Фотоволтаиците в помощ на енергийните системи, докато Европа се бори с екстремните горещини | business.dir.bg
назад

Фотоволтаиците в помощ на енергийните системи, докато Европа се бори с екстремните горещини

Въпреки бързия си растеж, слънчевата енергия все още представлява относително малък дял от енергийния микс в повечето страни

Обратно в новината
| Автор : Георги Велев, 3е-news.net

Коментари - Фотоволтаиците в помощ на енергийните системи, докато Европа се бори с екстремните горещини | Бизнес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Фотоволтаиците са само и единсвено в тежест на енергийните системи. Никаква помощ няма, само проблеми създават и има ужасно ниска ефективност.

Адиоти, стана тъмно, завестваме с ВЕЦ! Какво правим като свършат язовирите? Мрем от жажда!!!!!

Правителствата да покриели инфраструктурните разходи, райш ли.. ЩО?! Няма ли електроенергийни оператори, на които им плащаме 50%+ за такси пренос? Защо държавата трябва да покрива инфрастуктурни разходи за частна инициатива?! И друго.. как се покрива "повече от 100% от нуждите на ток"? Има ли някой в самолета или ретранслирате пропаганда колкото да не заспите?

Не им казвай, че ще си поискат да им построим батерии.. клептомани.

Забравили да кажат че, при екстримни горещини КПД-то пада драстично :)

И че животът на експлоатацията им също. Да не стана така,че фотоволтаиците са изгорели от жегите? Бе защо не проверите на колко години се сменя соларния парк в Аризона-САЩ? Най-големият в света. И защо никой не казва, че всичките суровини се доставят от Китай? И че вече полезните изкопаеми, нужби за направата на фотоволатците са на привършване? И че се изискват маса ресурси за добиването им? Които увеличават "вредните емисии" във въздуха и "климатичните промени"? Това защо не го казвате?

Скоро ако не измислят други технологии, нито литиево-йонни батерии ще има, нито фотоволтаици. Да не си мислите, че се правят от въздуха?

Над 100% от пиковата част. В случая има две компоненти - базова и пикова. Щом покрива над 100% пиковата част, това означава, че покрива частично базовата част. Т.е ел.централи които поддържат базовата мощност е трябвало да намалят малко мощноста си. Къде обаче границата между базовата и пиковата мощност - НЕ знам.

Лъжеш като русофилски боклук. Всеки може да потърси в интернет кои са най-големите соларни паркове. Няма голям соларен парк в Аризона.

Няма голям соларен парк в Аризона лъжецо.

Кретенче. Когато има слънце язовирите се пълнят. Когато стане тъмно се изпускат. Толкова ли ти е трудно да се сетиш бе малоумник?

Соларните панели се правят от силиций. Силицият е на 4-то масто по разпространение на Земята. Така че не бой се няма да свърши. В България вече има соларни паркове на 10+ години без нито един повреден соларен панел. Така че спри да дрънкаш глупости.

Фотоволтаиците се правят от силиций. Силиций има много.

Има 2 огромни. Единият е построен в 2014 и е бил един от най-големите на света за времето си. Заема почти 1000 акра. В момента се строи 3-ти, които също ще е един от най-големите в Америка (около 1200 акра). Олигофрените не знаете ли как се ползва търсачка в интернет?

И като пада КПД що точно в най-големите жеги фотоволтаиците ни стигат 2000 МВт добив ? Дори и тъпаците като теб могат да го видят това в сайта на ЕСО. Та КПД пада малко, но то се компенсира от по-голямата радиация. Като цяло този аргумент е изключително тъп. Панелите са със заводска гаранция 20 години обикновено при 30 години живот като капацитета им спада до 80-90%. Редките метали във фотоволтаиците са грамове и на практика не са проблем.

Това е при ПАВЕЦ. Пълнят се горните язовири. При нашата чаира така могат да се произвеждат 800 МВт в продължение на 22 часа. Но има и сухи "ПАВЕЦ" - като има ток вдигат голяма тежест и после под действието на гравитацията тежеста пада и задвижва директно генератор. Също може да се произвежда зелен водород, който през ноща или в облачни дни да гори и произвежда електроенергия. Червените талибани изобщо си нямат понятие от енергетика. Ще ти забият въпроса "ами ако един месец е облачно". Щото тъпаците си мислят, че облаците са над цялата планета, ама не са. Затова има междусистемни връзки. И това искат като държавна помощ фирмите - междусистемни мощни връзки и бърза, даже много бърза промяна на инфраструктурата на преносната мрежа, което е трудно като инвестиция за толкова кратко време.

В тежест са единствено на Руслямска държава, която разчита на добив на въглеводороди и фотоволтаиците и "тежат" на продажбите. "Ниската ефективност" дори в България води до по-голям добив на електроенергия от АЕЦ на моменти. Всъщност фотоволтаиците са най ефективните източници на енергия, доколкото те я добиват директно. Без междинно загряване на вода. Самите фотоволтаици са с КПД 22-23% в момента, но само след година КПД ще се увеличи на 30%, а до няколко години вероятно до над 50%. Всъщност това са едни от основните причини за подмяна на панелите - новите са много по ефективни. Старите фотоволтаици са с КПД 8-10-12%, сега с 22-23%, след време 50%. И е добре вие червените талибани да проумете това. Фотоволтаиците са бъдещето, поне докато не се реши проблема със ядрения синтез, но дори за това се съмнявам, защото централите с ядрен синтез ще са изключително скъпи, а фотоволтаиците ще поевтиняват до "безкрай" и вероятно ще стигнат до производствени разходи от цял един лев на панел с площ 1 кв.м.

Тая игра с пиковете ще продължи. Целта е ренормализиране на базовите до по-ниски нива, в полза на СКЪПАТА зелена енергия.

За целия си живот панела "произвежда" по-малко от енергията вложена за производството му. Ерго панела се явява един вид батерия за атомна (в добрия случа) или въглищна (в общия случай) е енергия, която е толкова калпава че трябва да свети слънце за да отдава. Единственото "зелено", е че замърсяването е на мястото на производство а не на мястото на потребление.

Е точно базова защото промяната на мощността и отнема часове. АЕЦ около час до 6-8-12-24 часа, ТЕЦ - от 30 минути до 4-6 часа. ВЕЦ - от 4-5 до 15 минути (ВЕЦ може да е и базова, може и да е пикова). Соларни - неконтролируеми промени в мощността от 10 секунди до минута 2. Вятър - неконтролируеми промени в мощността в рамките на 2-3 минути. Затова всички които са минали на "възобновяеми" източници строят газови турбини на поразия - газовата турбина си променя мощността контролирано за под минута.

Не е редно да отхвърляте ползването на слънчевата енергия. Има я, просто намерете начин да е ползвате. Най-простия и директен начин е да загрявате вода за собствени нужди. Рано или късно устройството ще ви се изплати, защото ще си спестите ползването на електричество от мрежата. Ето какво вече съм направил и работи: Няколко фотосоларни панела /електрически/. Свързват се директно към нагревател в бойлера. На бойлера си му остава обикновеното захранване за да топли вода когато няма слънце. За панелите се добавя допълнителен нагревател, пресметнат за тези панели. Системата НЯМА акумулатори и инвертори. Така се спестява почти половината и цена. Предимство на системата е, че е изключително проста и не изисква никакво обслужване. Може да се поизмият панелите от прах. Другото предимство е, че до бойлера се прокарва само един кабел, което е много по-лесно отколкото прекарването на тръби ако се монтират водогрейни панели. Да, КПД-то може да е сравнително ниско, но панелите си стоят на покрива и нямате никаква грижа. В сравнение с водогрейните панели ви трябват тръби, помпа, опасност от замръзване през зимата... Като цяло каквато и система да си изградите ще ви е от полза и ще ви даде известна доза независимост от електрическата мрежа. Същото важи и за държавата като цяло. Колкото повече слънчева енергия ползваме, толкова по-независими ставаме от вноса на горива. Няма значение от къде е вноса на горива, те се плащат с валута, а слънчевата енергия ви е безплатна.

Панелите помагат за електричеството. Но няма как да заменят газта и петрола. Няма как да стане да сме ЗЕЛЕНИ. А и това с СО2 глобални затопляния. Пълна маниполация.